Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragedia na drodze, nie żyje 38-latek. Kierowca popełnił katastrofalny błąd
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 11.07.2024 11:41

Tragedia na drodze, nie żyje 38-latek. Kierowca popełnił katastrofalny błąd

Wypadek motocyklisty
fot. PIOTR LAMPKOWSKI/SE/EASTNEWS

W czwartek rano, 11 lipca, doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Chechło Pierwsze pod Pabianicami. Na granicy miejscowości Chechło i Pabianice zderzył się samochód osobowy z motocyklem, co doprowadziło do śmierci motocyklisty. Wypadek spowodował duże utrudnienia w ruchu i wymagał interwencji wszystkich służb ratunkowych.

38-letni motocyklista uderzył w auto osobowe. Jego życia nie udało się uratować

Do wypadku doszło o godzinie 7:05 na skrzyżowaniu ulic Pabianickiej i Karolewskiej, nieopodal przejazdu kolejowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 52-letni kierowca Volkswagena, mieszkaniec Pabianic, wyjeżdżał z ulicy Karolewskiej w lewo, najprawdopodobniej nie ustępując pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu motocykliście. 38-letni mieszkaniec Łasku, kierujący motocyklem marki Honda, wjechał w tył Volkswagena.

Na miejsce wypadku szybko przybyły wszystkie służby ratunkowe. Pierwsi pomocy poszkodowanemu udzielili mieszkańcy okolicznych domów. Następnie na miejscu wylądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR). Pomimo długotrwałej reanimacji, motocyklisty nie udało się uratować. 38-letni mężczyzna zmarł na miejscu.

Bodnar mocno o aferze Funduszu Sprawiedliwości. Zapowiada kolejne zatrzymania

Na miejscu wypadku poważne utrudnienia. Policja ustala przyczyny zdarzenia

Policjanci z Pabianic pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łasku przystąpili do wyjaśniania przyczyn i okoliczności wypadku. Na czas prowadzenia działań, jeden pas ruchu na drodze wojewódzkiej DW 482 został zablokowany, a ruch odbywał się wahadłowo, co spowodowało poważne utrudnienia w porannym szczycie komunikacyjnym.

Podkomisarz Agnieszka Jachimek z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach przekazała, że najprawdopodobniej przyczyną wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierowcę Volkswagena. Policjantka dodała, że kierujący Volkswagenem jechał od ulicy Karolewskiej w kierunku przejazdu kolejowego, natomiast motocyklista przemieszczał się z Pabianic w stronę Łasku.

Najprawdopodobniej kierujący samochodem osobowym marki VW 52-letni mieszkaniec Pabianic nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem marki Honda W wyniku tego doszło do zderzenia obu pojazdów. Policjanci na miejscu pracowali pod nadzorem pokuratora, trwają czynności wyjaśniające wszelkie przyczyny i okoliczności zdarzenia - przekazała podkomisarz Agnieszka Jachimek z pabianickiej policji.

Policjanci apelują o rozwagę. Na drodze należy uważać

Tragiczne zdarzenie w Chechle Pierwszym przypomina o konieczności zachowania ostrożności na drogach, szczególnie w miejscach o ograniczonej widoczności i na skrzyżowaniach. Kierowcy powinni zawsze upewnić się, że mają wolną drogę przed wykonaniem manewru, a motocykliści muszą być szczególnie czujni na możliwe nieprzewidziane zachowania innych uczestników ruchu drogowego.

Warto pamiętać, że kierujący jednośladami są znacznie mniej widoczni na drodze i zdecydowanie bardziej narażeni na wszelkie uszkodzenia ciała. Jeśli dojdzie do wymuszenia pierwszeństwa, przepisy ruchu drogowego nie chronią życia motocyklisty.