Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Tenis Ziemny

Tenis Ziemny

Tenis ziemny - dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika. Może być rozgrywana pojedynczo lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci, lub obu.

Jest kara finansowa za przeprowadzenie memoriału pary prezydenckiej na korcie im. Lecha Kaczyńskiego
02.12.2022 22:55 Memoriał Kaczyńskich pod patronatem Andrzeja Dudy był nielegalny. Surowa kara

Wstępny finał spawy nielegalnego Memoriału Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich, który odbył się na nielegalnie użytkowanym kort Centralny im. Lecha Kaczyńskiego. Inwestor, który wspierany był przez Ministerstwo Sportu oraz Polski Związek Tenisowy, został obarczony wysoką karą finansową. Wydarzenie przebiegało pod patronatem Andrzeja Dudy.Andrzej Duda, Ministerstwo Sportu, inwestor kortu Centralnego im. Lecha Kaczyńskiego mają ogromne problemy. Onet potwierdził, że turniej w Kozerkach odbył się nielegalnie.- Turniej, w trakcie którego doszło także do napastowania seksualnego pracownic restauracji, odbył się w sposób nielegalny - czytamy w artykule Onetu, który jako pierwszy nagłośnił sprawę. Jest pierwsza kara finansowa.

Mirosław Skrzypczyński nie jest już prezesem PZT, w tle oskarżenia o molestowanie i przemoc
24.11.2022 15:41 Mirosław Skrzypczyński nie jest już prezesem PZT. W tle oskarżenia o molestowanie i przemoc

Mirosław Skrzypczyński nie jest już prezesem zarządu Polskiego Związku Tenisowego. Złożył rezygnację z pełnienia funkcji ze skutkiem natychmiastowym. W tle oskarżenia o molestowanie zawodniczek, w tym obecnej posłanki Lewicy Katarzyny Kotuli.Mirosław Skrzypczyński złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu Polskiego Związku Tenisowego (PZT). Opublikowano oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

pomnik Lecha Kaczyńskiego w Tarnowie
01.08.2022 19:51 Lech Kaczyński patronem kortu tenisowego. Europoseł opozycji bezlitośnie zakpił z pomysłu

Prezydent Lech Kaczyński po raz kolejny został uhonorowany przez obecną władzę w zaskakujący sposób. Zmarły tragicznie polski przywódca został bowiem patronem kortu tenisowego w Kozerkach. Relacją z tego podniosłego wydarzenia pochwaliło się w sieci Ministerstwo Sportu i Turystyki. Niecodziennego wyróżnienia nie omieszkał nie skomentować z nutą złośliwości europoseł Bartosz Arłukowicz.Były już mniej lub bardziej udane pomniki, a także ulice, o które spory toczyły władze lokalne i centralne, ale takiego wyróżnienia Lech Kaczyński nie doczekał się przez długie 12 lat, które minęły od jego śmierci w katastrofie smoleńskiej.Zmarły tragicznie przywódca Polski słynął z zaangażowania w wiele spraw, jednak nie da się ukryć, że sport nie był jego domeną. Nie dziwne więc, że pomysł, na jaki wpadło Ministerstwo Sportu i Turystyki, wzbudził niemałe kontrowersje i stał się obiektem kpin.

Świątek, Gauff
03.06.2022 10:30 Roland Garros: Rywalka Świątek zostawiła na kamerze jednoznaczną wiadomość

Roland Garros 2022. Polska tenisistka Iga Świątek po raz drugi w karierze awansowała do finału wielkoszlemowego French Open. Po koncertowym rozprawieniu się z Darją Kasatkiną, na naszą mistrzynię czeka już Amerykanka Coco Gauff. Zawodniczka zza Atlantyku po wygraniu swojego półfinału przekazała światu ważną wiadomość.Tegoroczna edycja turnieju tenisowego French Open dobiega końca. Polacy mają powody do zadowolenia, bo w konkursie znakomicie spisuje się nasza liderka światowych rankingów Iga Świątek. Wczoraj raszynianka bez większych problemów pokonała Rosjankę Darję Kastatkiną 6:2, 6:1 i zameldowała się w finale.Nic dziwnego, że sposób gry, niesamowity rozwój poczyniony w ostatnich miesiącach i konsekwencja Świątek podbijają serca kibiców na całym świecie. Choć to Iga bezapelacyjnie błyszczy na kortach Rolanda Garrosa, podczas czwartkowych rozgrywek uwagę całego świata przykuła inna zawodniczka, Coco Gauff.