Goniec.pl > Wiadomości > Interwencja straży miejskiej. Znaleziono węża na środku ulicy
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 09.07.2023 18:52

Interwencja straży miejskiej. Znaleziono węża na środku ulicy

wąż
jackmac34 Pixabay/ Straż Miejska

Warszawscy strażnicy miejscy musieli mieć nie lada zdziwione miny po jednej z niedawnych interwencji na terenie Białołęki. Mundurowi zostali wezwani do znalezionego węża. Jadąc na miejsce zdarzenia, funkcjonariusze byli przekonani, że chodzi o zaskrońca. Na miejscu okazało się jednak, że niespodziewany intruz jest znacznie większy.

Nietypowa interwencja strażników miejskich z Warszawy

Do nietypowego zdarzenia doszło w środę 5 lipca w podwarszawskiej Białołęce. Około godziny 8 rano do funkcjonariuszy z Ekopatrolu wpłynęło pilne wezwanie dotyczące znalezionego węża. - Strażniczka i strażnik byli przekonani, że z racji pobliskich lasów jadą do rodzimego, niegroźnego i spokojnego zaskrońca - informuje biuro prasowe Straży Miejskiej z Warszawy.

Na miejscu szybko okazało się, że rzeczywistość jest zupełnie inna. Miny mundurowych musiały być bezcenne.

Niemowlę spędziło 9 godzin w nagrzanym aucie, nie żyje. Rodzice zapomnieli o dziecku

Na strażników miejskich czekał... pyton królewski

- Na miejscu oczekiwał wzywający patrol mieszkaniec Białołęki z zakrytym koszem wiklinowym. Po zdjęciu osłony funkcjonariuszom ukazał się… sporej wielkości pyton królewski. Wąż wyglądał na zdrowego, nie miał żadnych widocznym obrażeń - informują stołeczni strażnicy miejscy.

Jak dowiadujemy się, tymczasowy opiekun gada podejrzewał, że pyton mógł zostać przejechany przez jakiś pojazd, gdyż znalazł go na środku ulicy. - Wąż był ospały i mógł wymagać specjalistycznej pomocy weterynaryjnej - tłumaczą służby.

2023_07_pyton_bialoleka.jpg
Straż Miejska Warszawa

Wąż trafił w dobre ręce

Z relacji funkcjonariuszy warszawskiej straży miejskiej wynika, że mundurowi ostrożnie umieścili pytona w transporterze i przewieźli do Centrum CITES na terenie warszawskiego ZOO. - Miejmy nadzieję, że pod okiem fachowców wróci do zdrowia - podkreślają służby.

- Pyton królewski (Python regius) – wąż z rodziny pytonów, jeden z mniejszych przedstawicieli rodziny. Dość często spotykany w hodowlach terraryjnych, również w Polsce. Popularny głównie ze względu na ciekawe ubarwienie, stosunkowo niewielkie rozmiary, względną łatwość hodowli - informują strażnicy miejscy.

Źródło: Straż Miejska