Goniec.pl > Polska > Pruszków: Dramatyczna reanimacja na boisku
Jakub Bujnik
Jakub Bujnik 07.12.2021 15:36

Pruszków: Dramatyczna reanimacja na boisku

Straż Miejska Pogotowie
Straż Miejska w Warszawie (zdjęcie ilustracyjne)

Do dramatycznych zdarzeń doszło w sobotę, 13 listopada, na murawie boiska Znicza Pruszków. W ten dzień swój mecz rozgrywali juniorzy gospodarzy przeciwko Turowi Jaktorów. Tuż po rozpoczęciu sportowego widowiska, jeden z młodych zawodników upadł na murawę, a jego serce przestało bić.

Ten dzień zapamiętają wszyscy uczestnicy wydarzenia, a szczególnie znajdujący się na trybunach strażnik miejski z Warszawy, który podczas dnia wolnego oglądał mecz swojego 14-letniego syna. Gdy jeden z juniorów upadł na ziemię, a trenerzy nie potrafili mu pomóc - do akcji ruszył insp. Mariusz Dobrzyński z Oddziału Specjalistycznego Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Gdy zobaczył bezradność innych osób od razu wkroczył do działania.

Młody zawodnik nie oddychał, a jego puls był niewyczuwalny. Funkcjonariusz poinformował trenerów, że jest warszawskim strażnikiem miejskim i przeszedł szkolenie w udzielaniu pomocy przedmedycznej. Od razu także poprosił o natychmiastowe wezwanie pogotowia ratunkowego.

Inspektor Dobrzański od razu rozpoczął masaż serca młodego zawodnika. Po chwili dołączył do niego jeden z rodziców, który pomagał prowadzić resuscytacje. Po kilku minutach ciężkiej walki o życie chłopca, funkcjonariusz poczuł, że serce nastolatka zaczęło bić - chłopiec gwałtownie nabrał powietrza w płuca i otworzył oczy. Następnie został ułożony w pozycji bezpiecznej. Do przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego Pan Mariusz opiekował się chłopakiem.

Młody zawodnik został zabrany do szpitala, gdzie po badaniach okazało się, że przyczyną zasłabnięcia była wrodzona wada serca. Jak informuje warszawska Straż Miejska - chłopak przeszedł w szpitalu specjalistyczny zabieg.

- Inspektor Mariusz Dobrzyński otrzymał kilka dni temu podziękowania za swoją postawę od rodziców. Jednak największą nagrodą jest świadomość, że rówieśnik jego syna wraca do zdrowia - przekazał Jerzy Jabraszko z biura prasowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Warszawy lub Mazowsza, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Goniec Warszawa