Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Rosja

Rosja

MIKHAIL METZEL/AFP/East News
24.11.2021 22:25 Putin po spotkaniu z szefem Rady Europejskiej: Polska nie powinna eskalować napięć

Władimir Putin wydał oficjalne oświadczenie po spotkaniu z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem. Jego zdaniem Unia Europejska "powinna wpłynąć na Polskę, by zrezygnowała z kroków, które mogą prowadzić do eskalacji napięć na granicy polsko-białoruskiej". To nie pierwsza krytyczna wypowiedź prezydenta Rosji pod adresem Polski. Władimir Putin po raz kolejny zaznaczył, że należy zakończyć kryzys.

granica
22.11.2021 20:35 Witalij Milonow przyjechał na granicę i zaczął obrażać Polaków

Stanisław Żaryn doniósł o przyjeździe na granicę polsko-białoruską rosyjskiego polityka, Witalija Milonowa, będącego częścią pro-Putinowskiej partii Jedna Rosja. Parlamentarzysta oskarżył Polskę i Unię Europejską o wywołanie kryzysu, a dodatkowo również o agresję i brak człowieczeństwa. Żaryn zamieścił film ze zdarzenia, na którym widać i słychać krzyczącego Milonowa. Żaryn podsumował, że to kolejny raz, gdy widać jawnie wsparcie Rosji dla reżimu Łukaszenki i jego działań na granicy.

Nowa kampania promująca kanapkę sieci Burger King
19.11.2021 18:10 Dzięki naszemu artykułowi Burger King wycofał kontrowersyjną kanapkę. Zagraniczne media reagują

Dwa tygodnie temu sieć fast foodów Burger King wprowadziła do menu nową kanapkę. Wokół jej nazwy pojawiły się jednak kontrowersje, ponieważ budziła ogromne skojarzenia z jedną z największych katastrof humanitarnych w historii. Mowa o Wielkim Głodzie, który w latach 30 XX w. zabił miliony mieszkańców Ukrainy. Sieć wycofała kanapkę ze sprzedaży.W ubiegłym tygodniu opublikowaliśmy artykuł, w którym poinformowaliśmy o kampanii reklamowej dla nowej kanapki sieci Burger King. Kanapka o nazwie Goudomor szybko została wycofana ze sprzedaży, na co wpływ miała nasza interwencja.Nazwa kanapki wywołała oburzenie prezesa Związku Ukraińców w Polsce, Mirosława Skórki. Wielu osobom od razu skojarzyła się ona z tragedią, jaką był Gołodomor (czyt. Hołodomor) - Wielki Głód na Ukrainie. To bardzo niefortunny zbieg okoliczności.

PAVEL ORLOVSKY/AFP/East News, SERGEI ILNITSKY/AFP/East News
19.11.2021 12:57 Łukaszenka rozmawiał z Putinem o sytuacji na granicy z Polską

Aleksandr Łukaszenka i Władimir Putin rozmawiali przez telefon na temat sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Liderzy zaznaczyli konieczność nawiązania dialogu między Mińskiem a Brukselą w celu rozwiązania problemu.O rozmowie Łukaszenki i Putina poinformowała służba prasowa prezydenta Rosji. Ujawniła także szczegóły ustaleń między przewódcami.

Putin
15.11.2021 14:39 Kreml chce pośredniczyć w negocjacjach ws. kryzysu migracyjnego

Kreml jest gotowy pośredniczyć w negocjacjach między Białorusią a Unią Europejską. Jak oznajmił w poniedziałek Dmitrij Pieskow, Moskwie zależeć ma na rozwiązaniu kryzysu migracyjnego, za który winą Władimir Putin obarczył państwa zachodnie.Wydarzenia na granicy polsko-białoruskiej z uwagą śledzą nie tylko kraje demokratycznego Zachodu, ale również sojusznicy białoruskiego dyktatora, w tym sam Władimir Putin.Niektórzy politolodzy mówią wprost, że to rosyjski prezydent kieruje całą akcją ataku na granice UE, używając Łukaszenki jako pionka w grze. Sama Rosja zresztą coraz częściej zabiera głos w sprawie kryzysu migracyjnego, deklarując swoją dobrą wolę w zażegnaniu konfliktu.

-/AFP/East News
14.11.2021 17:13 Putin: Zachód próbuje uniknąć odpowiedzialności za kryzys migracyjny. Eksperci komentują

Władimir Putin stwierdził w rozmowie ze stacją Rossija 1, że kraje zachodnie starają się uniknąć odpowiedzialności za kryzys migracyjny. Prezydent przekonuje, że Rosja "nie ma z tym nic wspólnego", ale w razie potrzeby zrobi wszystko, aby rozwiązać problem.W zapewnienia Putina wątpi zarówno Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, jak i dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zdaniem ekspertki Białoruś silnie współpracuje z Rosją w sprawie kryzysu na granicy, a stawka tej rozgrywki jest wysoka.

Putin
11.11.2021 20:24 Nieoficjalne spekulacje dziennikarzy: Rosja może zaatakować Ukrainę?

Zagraniczne media donoszą, że USA miały przekazać europejskim sojusznikom pilne ostrzeżenie w sprawie ewentualnego ataku Rosji na Ukrainę. Powodem zaostrzenia kursu ma być kryzys migracyjny.Pierwsze ustalenia w tej sprawie opublikował "Bloomberg". Bazują na wypowiedziach osób związanych ze sprawą.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
12.10.2021 21:19 Rosja: Mama chwyciła dwójkę małych dzieci, otworzyła okno i wyskoczyła. Wszyscy nie żyją

Moskwa: kobieta i dwójka dzieci znalezione pod jednym z bloków. Wszystkie trzy osoby zmarły i nie udało ich się uratować. Wszczęto postępowanie z artykułu 105 rosyjskiego kodeksu karnego. Lokalne służby mają już pierwsze hipotezy, co do przebiegu zdarzeń.Na razie okoliczności śmierci 34-letniej mieszkanki Moskwy nie są znane. Wiadomo, że ciała jej oraz dwójki dzieci znalezione zostały pod oknami wysokiego bloku.- Ciała kobiety urodzonej w 1987 roku i dwójki małych dzieci urodzonych w 2018 i 2021 roku z obrażeniami ciała charakterystycznymi dla upadku z wysokości znaleziono pod oknami budynku mieszkalnego - przekazała w oficjalnym komunikacie Prokuratura Metropolitalna.Footage from Levoberezhnaya Street in Moscow, where a woman with two children fell out of the window today.Investigative Committee opened a criminal case under the article on the murder of two minors. Investigators are now questioning witnesses. Neighbors say that mostly pic.twitter.com/BcRx1rxmq3— Oleg But (@olegbut52) October 12, 2021 Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek 11 października. Blok, gdzie doszło do tragedii mieści się przy ul. Lewobereżna.Pozostała część artykułu pod materiałem wideo