Goniec.pl
Dzieci Władimira Putina: córki nie chciały nazwiska ojca, jedyna wyjechała z Rosji

ATTILA KISBENEDEK AFP/EAST NEWS

Kim są dzieci Putina? Córki nie chciały jego nazwiska, jedna na stałe wyjechała z Rosji

27 Lutego 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Życie rodzinne Władimira Putina nie może służyć, jako przykład dla zwykłych Rosjan planujących założyć idealną rodzinę. Dwoje oficjalnych dzieci prezydenta Rosji zrezygnowało z używania nazwiska swojego ojca. Jedna z córek wyjechała nawet za granicę, gdzie - z dala od swojego ojca - osiadła na stałe.

Neo-angin. Działa antyseptycznie. Łagodzi ból gardła

Wiadomości na temat osób najbliższych Władimirowi Putinowi nie wiadomo zbyt wiele. Jego była żona już po rozwodzie nie szczędziła prezydentowi Rosji gorzkich słów.

Żołnierka

Bliscy żegnają ukraińską żołnierkę. Weteranka zginęła w czasie obrony Kijowa

CZYTAJ DALEJ

Najbardziej szokującym epitetem, jaki padł pod adresem Władimira Putina z ust Ludmiły Aleksandrównej, która z politykiem spędziła w roli żony 30 lat, jest nazwanie go "wampirem". Okazuje się, że dwie córki, jedynie oficjalne dzieci prezydenta Rosji... świadomie zrezygnowały z używania jego nazwiska.

Córki Władimira Putina: jedna wyjechała za granicą, druga nie, ale obie nie nazywają się "Putin"

Kim są dzieci Putina? O domniemanych dzieciach z nieślubnych i nieformalnych związków prezydenta Rosji mówi się od dawna. Wiadomości te nie doczekały się jednak nigdy oficjalnego komentarza samego Władimira Putina.

>>> ZOBACZ NASZĄ RELACJĘ NA ŻYWO <<<

Oficjalnie prezydent Rosji ma jedynie dwoje dzieci. Dwie córki ze związku z Ludmiłą Aleksandrówną nosza imiona Maria oraz Katerina. Obie Rosjanki są dobrze wykształcone, obie również zdecydowały, że nie chcą być znane z "bycia dziećmi Putina".

Dokumenty obu Rosjanek od jakiegoś czasu nie zawierają w sobie nazwiska rodowego ojca. Maria Putin i Katerina Putin już nie istnieją. Jeszcze zanim obie kobiety stanęły na ślubnym kobiercu, chciały zadbać o swoją anonimowość oraz bezpieczeństwo.

Właśnie te dwa aspekty wskazywane są jako motywacje dzieci Putina do tego, by zrezygnować z rodzinnego nazwiska. Młodsza córka prezydenta Rosji - Katerina - postanowiła, że zamiast "Putin" korzystać będzie z nazwiska "Tichonowa". Jest to nazwisko jej babci.

Dzieci Putina: kim jest Maria i co obecnie robi?

Ludmiła Aleksandrówna i Władimir Putin swoje pierwsze dziecko, córkę Marię, powitali w 1985 r. To dwa lata po ślubie pary. Prezydent Rosji zadbał o dobre wykształcenie swoich córek, obie biegle mówią w trzech językach.

Maria postanowiła niejako uciec od swojego ojca. Nie tylko zrezygnowała z nazwiska odziedziczonego po Władimirze Putinie, ale wyjechała na stałe z Rosji. Osiadła w Holandii, gdzie wyszła za mąż oraz urodziła syna.

Pierworodne dziecko Władimira Putina pochwalić może się dyplomem studiów medycznych z Petersburskiego Uniwersytetu Państwowego. Maria wybrała specjalizację "endokrynologia".

Druga córka Władimira Putina: kim jest Katerina?

W odróżnieniu od swojej starszej o rok siostry Marii Katerina Tichonowa nie zdecydowała się na opuszczenie ojczyzny. Młodsze dziecko Władimira Putina przyszło na świat w 1986 roku i również pochwalić może się świetnym wykształceniem.

Katerina związana była zawodowo z Moskiewskim Uniwersytetem Państwowym. Obecnie jednak kariera córki Władimira Putina jest ściśle związana ze Światową Federacją Rock-and-Rolla Akrobatycznego oraz fundacją Innopraktika. Po kilku latach małżeństwa z Kiryłem Szałamowem zdecydowała o rozwodzie.

Tak wygląda sytuacja na polsko-ukraińskiej granicy

Poruszające sceny na przejściu granicznym w Medyce. Dzieci i kobiety z torbami czekają w kolejce, uciekają przed wojną

Tak wygląda sytuacja na polsko-ukraińskiej granicy. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pokazało zdjęcia. Dzieci i kobiety z walizkami czekają w kolejce. fot. mswia

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: goniec.pl, gazeta.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiadomości

Czy premier Morawiecki obiecał kadrze 30 mln. zł. za wyjście z grupy? Rzecznik rządu zabrał głos

Czytaj więcej >

Wiadomości

Polska. Obowiązek kwalifikacji wojskowej dla kobiet po studiach. Oto lista kierunków

Czytaj więcej >
AFP/EAST NEWS

Wiadomości

Jarosław Kaczyński gotowy na debatę z Donaldem Tuskiem. Stawia jeden warunek

Czytaj więcej >

Wiadomości

Mateusz Morawiecki dostał zaskakujące pytanie o Ziobrę. Jego odpowiedź zaskoczyła dziennikarzy

Czytaj więcej >
Twitter/pisorgpl

Wiadomości

Jarosław Kaczyński bezlitosny dla Niemiec. "Są nam winni, mają zapłacić"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wspólne wojsko Rosji i Białorusi przy granicy z Ukrainą. "Trwa gromadzenie wojsk”

Czytaj więcej >