Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Podczas walk zginął ważny dla Rosjan generał, Magomed Tuszajew
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 27.02.2022 01:50

Podczas walk zginął ważny dla Rosjan generał, Magomed Tuszajew

z ostatniej chwili niebieskie
ATTILA KISBENEDEK/AFP/East News

Nie żyje Magomed Tuszajew, generał czeczeński i dowódca wiernego Kremlowi i Putinowi 141. Pułku Zmotoryzowanego Czeczeńskiej Gwardii Narodowej. Zginął w walkach o lotnisko w Gostomlu koło Kijowa.

Tuszajew miał zginąć w momencie, w którym jego oddział został rozbity przez ukraińskie siły. Informację o jego śmierci potwierdziła ukraińska agencja Interfax.

Nie żyje Magomed Tuszajew, czeczeński generał

W piątek, 25 lutego, Ramzan Kadyrow podał, że armia czeczeńska weźmie udział w agresji na Ukrainie u boku oddziałów rosyjskich. Informacja o śmierci Tuszajewa została ujawniona pod wieczór.

>>> ZOBACZ NASZĄ RELACJĘ NA ŻYWO <<<

Magomed Tuszajew był jednym z najbardziej zaufanych ludzi Kadyrowa - przywódcy czeczeńskiego działającego pod instrukcjami Władimira Putina. Jak podało ukraińskie ministerstwo obrony, oddziały Gwardii Narodowej walczyły jeszcze z niedobitkami z oddziału zmarłego generała.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Redakcja kontrolowanego przez rosyjskie władze "Chechnya Today" poinformowała, że w piątek w centrum Groznego odbył się wiec z udziałem 12 tys. czeczeńskich bojowników. Przewodził im osobiście Ramzan Kadyrow.

Podczas wiecu Kadyrow powiedział, że popiera działania Putina, a Ukraińców nazwał "banderowcami" i "neonazistami". Zapewniał, że po swojej stronie ma 70 tys. ochotników gotowych walczyć za rosyjską sprawę.

Według belsat.eu oddziały czeczeńskie mają pełnić funkcję tzw. "okno-drzwi" - do ich zadań należy oczyszczanie budynków i działania w miejskich warunkach bojowych.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

źródło: Goniec.pl, Bielsat.eu