Goniec.pl > Wiadomości > NBP wydał oświadczenie w sprawie wypłat gotówki w Polsce
Patryk Przybyłowski
Patryk Przybyłowski 26.02.2022 20:35

NBP wydał oświadczenie w sprawie wypłat gotówki w Polsce

goniec.pl
Goniec.pl

Rosyjska propaganda działa nie tylko na Ukrainie, ale także w naszym kraju. Od początku rosyjskiej napaści na Ukrainę w internecie pojawiło się wiele nieprawdziwych głosów o tym, że w Polsce zabraknie gotówki. Niestety, wiele osób uwierzyło w te doniesienia i rzuciło się w kierunku bankomatów. Całą sytuację podsumował właśnie NBP, który uspokaja Polaków.

NBP przyznaje, że nie ma takiej możliwości, aby w Polsce zabrakło gotówki. Tymczasowe trudności w wypłatach wynikają jedynie w opóźnieniach w dostawach do poszczególnych bankomatów. Wszystko dlatego, że wielu obywateli uległo panice.

- Narodowy Bank Polski informuje: W Polsce nie zabraknie gotówki. Z uwagi na zwiększoną skalę transakcji, w niektórych lokalizacjach, występują pewne opóźnienia w dostawie gotówki do bankomatów z centrów logistycznych banków komercyjnych i firm obsługujących gotówkę - czytamy w oficjalnym komunikacie.

NBP stanowczo informuje, że scenariusz, w którym w Polsce zabrakłoby gotówki jest zupełnie nierealny. Dlatego też nie można ulegać dezinformacji i wypłacać wszystkich swoich oszczędności.

- Są to jednak chwilowe niedogodności, a Narodowy Bank Polski posiada wystarczające zapasy gotówki - podsumowuje NBP.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Narodowy Bank Polski