Rządowe Centrum Bezpieczeństwo wydało alert smogowy. Obejmuje on sześć województw. Chodzi o wysokie stężenie pyłu zwieszonego PM10. Na południu kraju zalecane jest zachowanie szczególna ostrożności i w razie możliwości nie wychodzenie z domu.
Pogoda nie da nam wytchnienia także przez najbliższe dni. Przed nami siarczyste mrozy i powrót znacznych opadów śniegu. Momentami będzie można zaobserwować dodatnie temperatury, zwłaszcza na wybrzeżu. Na horyzoncie pojawiła się jednak perspektywa ocieplenia.
Za nami niezwykle mroźny, wtorkowy poranek. Miejscami na termometrach można było zobaczyć -20 st. C. Mróz objął całą Polskę, przed którym ostrzega IMGW wydając ostrzeżenia pierwszego stopnia. Prognoza pogody na najbliższe dni dowodzi, że to wcale nie koniec.
IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem. W nocy temperatura spadnie nawet do -24 stopnia Celsjusza. Alerty objęły 14 województw.
Wraz z początkiem roku zima przypomina, że nie pokazała jeszcze swojego prawdziwego oblicza. Nad nasz kraj właśnie nadciągnęła ogromna porcja arktycznego powietrza, które w najbliższych godzinach spowoduje spadek temperatur do nawet -20 stopni Celsjusza. Mrozowi towarzyszyć mają obfite opady śniegu i potężny paraliż na oblodzonych drogach. Na południu kraju warunki będą iście ekstremalne.
Nie wszyscy uczniowie wracają po Nowym Roku do szkoły. Cześć placówek została pilnie zamknięta, a dzieci pozostały w domu. Powiat słupski zmaga się ze sporymi problemami, które uniemożliwiają prowadzenie lekcji. W piątek 5 stycznia aż sześć tamtejszych szkół nie rozpoczęło lekcji zgodnie z planem. Lista jest jednak dłuższa. Problemy pojawiają się na terenie niemal całego Pomorza.
Nadchodzi zdecydowany powrót zimy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed marznącymi opadami i niebezpiecznym oblodzeniem. Alert obowiązuje w niemalże całej Polsce.
Najbliższe dni będą wiązać się z powrotem prawdziwej zimy. Miejscami na termometrach będzie można zaobserwować 20-stopniowy mróz, będzie też padał śnieg. Meteorolodzy ostrzegają przed niebezpieczną pogodą.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przez intensywnymi opadami śniegu dla kilku województw. Groźnie będzie także we wtorek i środę, a to ze względu na silny wiatr.
Do Polski nadciąga zima. Prognozy pogody wskazują, iż tuż po Nowym Roku temperatury spadną poniżej zera. Nawet dwie cyfry na minusie oraz silne opady śniegu staną się codziennością. Syberyjskie mrozy na dobre rozgoszczą się nad Wisłą.
Programy kręcone na żywo, mimo sporego doświadczenia prowadzących rządzą się własnymi prawami. To z kolei prowadzi to różnych, często zabawnych sytuacji. W Polsat News wydarzyło się coś niesłychanego. Aż ciężko to logicznie wytłumaczyć. Prezenter aż zamarł ze zdziwienia. Uchwycona została bowiem jego prywatna rozmowa.
Po upływających pod znakiem deszczu i chmur świętach Bożego Narodzenia wszyscy liczyliśmy na to, że chociaż sylwester sprosta naszym oczekiwaniom. Niestety, na kilka dni przed końcem 2023 roku nadzieja coraz bardziej gaśnie. Synoptycy IMGW zaprezentowali już swoje modele, z których wynika, że zarówno 31 grudnia, jak i 1 stycznia nagłego przełomu nie przyniosą. Spodziewać należy się więc jeszcze większej ilości chmur, opadów, a także porywistego wiatru. Sroga zima dotrze do nas dopiero w połowie stycznia.
Mimo iż obecna pogoda za oknami bardziej przypomina późną jesień niż zimę, to wszyscy fani białego puchu powinni spać spokojnie. Według synoptyków już niebawem do Polski powinna dotrzeć naprawdę sroga zima z intensywnymi opadami śniegu, nawet do 20 cm.
Okres świąteczny w wielu miejscach Polski spędzamy niestety bez śniegu. Aura w ostatnich tygodniach jest bardzo zmienna, a temperatury praktycznie w całym kraju pokazują powyżej 0 stopni. W wielu regionach IMGW wydaje ostrzeżenia przed wichurami. Czy taka pogoda utrzyma się do Sylwestra i Nowego Roku? Sprawdziliśmy.
Wigilia i Boże Narodzenie nie będą rozpieszczać dobrą pogodą. Zarówno na 24 grudnia, jak i na pierwszy dzień świąt synoptycy prognozują silne wiatry. Eksperci RCB i IMGW wydali ostrzeżenia. W niektórych regionach mogą wystąpić przerwy w dostawie energii elektrycznej.
Prognoza pogody na Wigilię i Boże Narodzenie przynosi ze sobą nieprzyjemną aurę. Pogoda daleka będzie od spełniania marzeń o bajkowej zimie. - W tegoroczne Święta Bożego Narodzenia spodziewamy się zróżnicowanej i niebezpiecznej pogody z opadami śniegu, deszczu, opadami marznącymi i silnym wiatrem - przekazał IMGW.
Orkan Pia mocno dawał nam się we znaki przez cały miniony piątek. Porywisty wiatr, śnieżyce i ulewy spowodowały liczne szkody oraz doprowadziły do wielu niebezpiecznych sytuacji. Jedna z nich miała miejsce w Grochowach w Wielkopolsce, przez które przeszła trąba powietrzna. Żywioł zerwał dachy i przewrócił słupy energetyczne. Wszystko trwało kilka minut, ale straty są ogromne.
Prognoza pogody na najbliższe godziny nie przynosi ze sobą dobrych wiadomości. IMGW utrzymało ostrzeżenia w związku z silnym wiatrem. Dodatkowo w niektórych częściach kraju roztopy sprawiły, iż poziom wód niebezpiecznie wzrósł. Wydano czerwone alerty hydrologiczne. W sobotę (23.12) będzie chłodno i pojawić mogą się lokalne burze. - Od niedzieli stopniowo napływać będzie cieplejsza masa powietrza - dodają jednak synoptycy.
Piątek 22 grudnia w Polsce upłynie pod znakiem burzy śnieżnych. Pogodowych zawirowań doznali mieszkańcy Warszawy, w której nagle zrobiło się niebezpiecznie. IMGW poinformowało o gwałtownej zmianie pogody.
Nie tylko w najbliższych godzinach będzie wiać i padać. Pogoda na Boże Narodzenie przynosi ze sobą wyjątkowo gwałtowną aurę. Wszystko za sprawą głębokiego cyklonu Zoltan. IMGW wydała już pierwsze ostrzeżenia, ale sytuacja będzie stawać się coraz niebezpieczniejsza.
Mimo iż zima w Polsce tuż przed świętami odpuściła i próżno szukać za oknami śniegu, to tuż przed końcem roku pogoda znów zmieni się jak w kalejdoskopie. Zrobi się niebezpiecznie. Nad Polskę nadciąga wichura, która może przynieść podmuchy nawet do 130 kilometrów na godzinę. IMGW wydał ostrzeżenia dla całego kraju.
Pogoda na Boże Narodzenie. W Wigilię (24.12) aura nie będzie spełnieniem marzeń o mroźnej i bajkowej zimie. Niemniej synoptycy IMGW w najnowszej prognozie pogody dają nadzieję na to, iż będą miejsca, gdzie spadnie śnieg. Pewne jest natomiast to, że będzie to wyjątkowo wietrzne Boże Narodzenie. Podmuchy wiatru osiągać będą niemal 100 km/h.
Pogoda na święta Bożego Narodzenie rozczarowuje. W Wigilię oraz pierwszy i drugi dzień świąt można tylko pomarzyć o bajkowych opadach śniegu. Zamiast sanek trzeba wziąć ze sobą parasol. Niestety nie opuści nas wiatr. Wstępne przewidywania dotyczące aury bardziej niż w zimę wpisują się w kwietniowe przeplatanie.
W tygodniu przed Bożym Narodzeniem należy spodziewać się zaskakująco wysokich temperatur. Termometry mogą pokazać nawet do 10-12 stopni Celsjusza. Prognostycy informują, że w tym roku święta znowu nie będą białe
W ostatnich dniach można było zaobserwować prawdziwą rewolucję pogodową. Jak się okazuje, zima powróci także w okolicy świąt. Synoptycy zapowiadają, że już niebawem znowu będziemy mieć do czynienia z mrozem i śniegiem.
Przed nami dopiero kalendarzowa zima, ale myśli niektórych wybiegają już o wiele dalej w przyszłość. Zwolennicy łagodniejszych temperatur i słońca z utęsknieniem wyczekują nadejścia wiosny, licząc na to, że będzie ona dla nas łaskawa. Rąbka tajemnicy uchylili w tej kwestii synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Oto długoterminowa, eksperymentalna prognoza pogody na pierwsze miesiące 2024 roku.
Boże Narodzenie pod znakiem mrozów i śniegu to w ostatnich latach prawdziwy cud. Zamiast tego, koniec roku upływa nam raczej w towarzystwie jesiennej, szarej i błotnistej aury. Tym razem jednak biały puch rozpieszcza amatorów zimy, dając im nadzieje na odwrócenie niekorzystnego trendu. Co na to synoptycy? Niestety, bajkowe święta będą dane tylko wybranym.
Prognoza pogody na weekend przynosi ze sobą wiadomości o nieznacznym ociepleniu widocznym na horyzoncie. - Jednak poprzedzone ono będzie niebezpieczną pogodą - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W niemal całej Polsce obowiązują żółte alerty I stopnia w związku z marznącymi opadami. Wyjaśniamy, na co trzeba przygotować się w sobotę (09.12) i niedzielę (10.12).