Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Podhale: Gigantyczna ulewa i powódź lokalnych miejscowości
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 20.08.2022 16:25

Podhale: Gigantyczna ulewa i powódź lokalnych miejscowości

Po gwałtownej ulewie mieszkańcy powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego zmagają się z powodzią.
Facebook/112malopolska.pl

Po nawałnicy, która przetoczyła się przez powiaty nowotarski i tatrzański (woj. małopolskie) wiele z tamtejszych dróg, zamieniło się w rwące potoki. Z sytuacją zmagają się lokalni mieszkańcy, których gospodarstwa domowe zostały zalane. W akcji biorą udział liczne jednostki straży pożarnej.

Powódź lokalnych miejscowości

Z najtrudniejszą sytuacją zmagają się mieszkańcy gminy Czarny Dunajec. Szczególnie we wsi Ciche Górne, gdzie jedna z tamtejszych dróg zamieniła się w ogromny potok.

Ulewa rozpoczęła się około godziny 13:30, zaś o zbliżających się niebezpiecznych komórkach burzowych informowała m.in. straż pożarna.

W wyniku intensywnych opadów, woda przedostała się do prywatnych posesji. - W sumie jak dotąd mamy 20 zgłoszeń. Wszystkie jednostki tam wysyłamy - przekazał oficer dyżury PSP w Nowym Targu. Z podobną sytuacją zmagają się służby powiatu tatrzańskiego, gdzie woda szczególnie zalała wieś Nowe Bystre oraz Kościelisko. W akcji uczestniczą liczne jednostki OSP z lokalnych miejscowości, które jak dotąd zanotowały 36 interwencji.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: gazetakrakowska.pl