Goniec.pl > Kontrola

Kontrola

człowiek drzwi
23.09.2023 13:19 Gminy rozpoczęły wielkie kontrole. Musisz okazać umowę i rachunki, inaczej grozi ci 50 tys. zł kary

Kontrolerzy ruszają w Polskę. Gminy zobowiązane zostały do przeprowadzenia specjalnej akcji związanej z wywozem nieczystości. Polacy mają obowiązek pokazać umowę, a nawet rachunki. Gdy odmówią, mogą zapłacić karę wynoszącą nawet 50 tysięcy złotych. Wyjaśniamy, o co chodzi.

Kebab
25.07.2023 15:02 Skontrolowali budki z kebabem. Ogromna skala nieprawidłowości

Kebab to jedno z najpopularniejszych dań ulicznych, po które sięgają Polacy. W miastach niemal na każdej ulicy można natknąć się na lokal, w którym przygotowywane są mięsne przekąski. Wiele z budek i knajp jest otwarte całodobowo, by zaspokoić głód zarówno w porze obiadowej, jak i w nocy, po zakończeniu hucznie zakrapianych imprez. Najnowsza kontrola służb wykazała jednak, że na rynku kebabowym nie jest tak kolorowo, jak mogłoby się wydawać. Skala nieprawidłowości jest naprawdę ogromna.

pukanie do drzwi
02.06.2023 09:10 Kontrolerzy zapukają do drzwi wielu Polaków. Wiemy, czy trzeba ich wpuścić

Już niedługo w domach Polaków zostaną przeprowadzone kontrole – poinformował Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Kontrolerzy sprawdzą stan techniczny budynków oraz źródła ciepła. Powodem tego ma być weryfikacja danych z deklaracji CEEB.

kontrola drogowa
19.05.2023 08:32 Wielka akcja policji na polskich drogach. Posypią się mandaty, kierowcy muszą mieć się na baczności

Kierowcy nigdy nie powinni tracić czujności, ale w piątek 19 maja będzie ona wyjątkowo wskazana wszystkim, chcącym uniknąć przykrych konsekwencji. Na drogach pojawią się bowiem dodatkowe patrole policji, które przeprowadzą kontrolno-prewencyjną akcję “Prędkość”. Funkcjonariusze skupią się na dokonywaniu pomiarów prędkości zwłaszcza tam, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków. Na prawdziwych piratów drogowych zapolują natomiast mundurowi ze specjalnej grupy SPEED.

pukanie do drzwi
03.05.2023 21:21 Pukają do drzwi i prowadzą "intensywne kontrole". Mogą nałożyć surowe kary

Czas przypomnieć sobie, czy oby na pewno uiściliśmy wszystkie obowiązujące nas opłaty. Od kilku dni w całym kraju trwają bowiem intensywne kontrole dotyczące wywiązywania się z powinności zapłacenia abonamentu RTV. Przedstawiciele Poczty Polskiej w każdej chwili mogą zapukać do naszych drzwi. Jeśli przyłapią nas na gorącym uczynku, konsekwencje mogą być szczególnie dotkliwe dla kieszeni.

Łódzkie. Tragiczny początek majówki. Nie żyje 25-latek, jego auto wbiło się w drzewo
02.05.2023 18:01 Warszawa. Kierowca zatrzymany do kontroli zaatakował policjantów. Został obezwładniony

Kuriozalne zdarzenie w Warszawie. 2 maja na moście Poniatowskiego stołeczni policjanci zatrzymali jednego z kierowców do kontroli drogowej. Nagle, mężczyzna ruszył w kierunku funkcjonariuszy z siekierą. Agresor momentalnie został obezwładniony.

policja
24.04.2023 14:58 Świętokrzyskie. Wiózł dziecko do szkoły, nie miał prawa jazdy. Przy kontroli na jaw wyszła porażająca prawda

Bulwersujące sceny w Gierczycach (woj. świętokrzyskie). Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego opatowskiej jednostki zatrzymali w poniedziałek (24 kwietnia) kierowcę, który wiózł swoje dziecko do szkoły. Zszokowani mundurowi odkryli, że 51-latek nie posiadał prawa jazdy, a dodatkowo był kompletnie pijany.

None
07.04.2023 11:53 Polacy muszą mieć się na baczności, policja wyjedzie na drogi. Skupią się na jednej rzeczy

Rozpoczyna się świąteczna akcja policji w całej Polsce. Kontrole prędkości oraz trzeźwości to nie wszystko, co przygotowali dla podróżujących mundurowi. Funkcjonariusze będą sprawdzać wiele innych aspektów przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Użyte zostaną też drony.

None
06.04.2023 18:20 Zapukają do drzwi niektórych Polaków. Sprawdzą, czy zapłacili konkretny podatek

Do zapłaty podatku od deszczu, inaczej zwanego opłatą deszczową, zobowiązani są niektórzy właściciele nieruchomości. Nie każdy jednak wie o istnieniu tego obowiązku. Tymczasem urzędy gmin zamierzają ścigać właścicieli, którzy przez lata zapominali o tej opłacie. Chodzi o zaległości sięgające pięciu lat. Kto powinien zapłacić podatek od deszczu i ile on wynosi?

None
02.04.2023 10:40 Zacznie się 28 kwietnia, kontrolerzy zapukają do drzwi Polaków. Poproszą o dokument

Pod koniec kwietnia w wejdzie w życie obowiązek posiadania świadectwa energetycznego. By uzyskać taki dokument, trzeba wykonać audyt energetyczny. Kontrolerzy będą sprawdzać czy mieszkańcy posiadają świadectwa.

Sprzedajesz w internecie? Skarbówka przyjrzy się twojemu portfelowi
09.03.2023 22:27 Urząd Skarbowy rusza na "łowy". Sprawdzi, co robi nawet 17 mln Polaków

17 mln Polaków musi przygotować się na to, że skarbówka zajrzy na ich konta. Rozpoczyna się prawdziwe polowanie na osoby sprzedające w sieci. Fiskus będzie sprawdzał, czy część sprzedawców nie łamie prawa i nie ukrywa nieopodatkowanej działalności gospodarczej. Skąd dostaną te wiadomości? To bardzo proste.

None
09.03.2023 10:17 Zatrzymali karawan do kontroli, gdy zajrzeli do środka zamarli. Nie mogli odpuścić, wkroczyli do akcji

Niecodzienną kontrolę przeprowadzili policjanci z Wrocławia (woj. dolnośląskie). Zatrzymani pracownicy firmy pogrzebowej przewozili umieszczoną pod fotelem kierowcy urnę z prochami. Co więcej, nie posiadali uprawnień do prowadzenia pojazdu. Tłumaczenie mężczyzn było zaskakujące.

None
23.02.2023 16:05 Zacznie się już w kwietniu. Kontrolerzy sprawdzą, czy posiadamy świadectwo energetyczne

W kwietniu 2023 roku spodziewać się można wizyty kontrolerów, którzy sprawdzą, czy Polacy posiadają świadectwo energetyczne. Obowiązek posiadania dokumentu wynika z nowelizacji ustawy o efektywności energetycznej budynków. Ile kosztować będzie uzyskanie wymaganego certyfikatu?

None
22.02.2023 23:57 Niebawem zapukają do drzwi. Lepiej otworzyć, by nie zapłacić kary

Już niebawem rozpoczną się pierwsze kontrole pieców, które przeprowadzi Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Inspekcje będą związane z deklaracjami, jakie zostały złożone do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków w związku ze zmianą źródła ciepła. Wstępne wizyty kontrolerów zaplanowane są na pierwszy kwartał tego roku. 

Pukanie-pukanie do drzwi-wizyta-drzwi-mieszkanie-kontrola-biznesinfo
18.01.2023 18:06 Kontrolerzy zapukają do drzwi wielu Polaków. Znamy pierwszy termin

Wraz z nowym rokiem wzrosły opłaty za abonament radiowo-telewizyjny. W świetle prawa, każdy, kto posiada odbiornik telewizyjny bądź radiowy, jest zobowiązany do regularnego płacenia abonamentu. Ruszają kontrole w całej Polsce, a sprawdzający zapukają do drzwi już w najbliższych dniach.

policja
13.01.2023 22:38 Ruszyła duża akcja policji w całej Polsce, rozpoczęły się zmasowane kontrole. Jest konkretny powód

W piątek 13 stycznia na terenie całej Polski ruszyły zmasowane kontrole drogowe. Mundurowi będą szczególnie intensywnie przyglądać się autobusom oraz autokarom przewożącym pasażerów. Powód intensyfikacji działań polskich służb jest prosty - rozpoczynają się ferie zimowe. Działania mają potrwać aż do 26 lutego, czyli łącznie 45 dni.

Policja zatrzymała Cię do kontroli? O tych zmianach koniecznie musisz wiedzieć
04.01.2023 14:27 Policja zatrzymała Cię do kontroli? O tych zmianach koniecznie musisz wiedzieć

Nowy Rok przyniósł istotne zmiany w przepisach dotyczących policyjnych legitymacji. Od 1 stycznia obowiązuje nowy wzór dokumentu, który musi posiadać każdy mundurowy pełniący czynną służbę. Sprawdź koniecznie, jak poznać oryginał i uniknąć oszustwa lub też nieuprawnionej kontroli.

Pukanie-drzwi-pukanie do drzwi-biznesinfo
13.12.2022 21:52 Kontrole w całej Polsce. Mogą zapukać i wejść do domu, sprawdzają źródła ciepła

Zima 2022 pozostanie na długo w pamięci wielu Polaków. Z jednej strony brak węgla, z drugiej jego zaporowe ceny. Dodatkowo dochodzą słowa Jarosława Kaczyńskiego, który podpowiadał, że "trzeba w tej chwili palić wszystkim, poza oponami czy podobnymi szkodliwymi rzeczami, bo Polska musi być ogrzana". Ci, którzy zbyt dosłownie potraktowali słowa prezesa PiS mogą czekać kłopoty. W całej Polsce ruszyły kontrole źródeł ciepła oraz rodzajów stosowanego opału.

komin pieniądze Pixabay
04.11.2022 14:48 Ruszają kontrole ws. dodatku węglowego, urzędnicy zapukają do drzwi. Nie wszyscy dostaną pieniądze

W całym kraju ruszają kontrole dodatku węglowego. Mają one na celu ustalenie, czy osoby deklarujące piec węglowy jako główne źródło ogrzewania, faktycznie korzystają z takiego źródła ciepła. Urzędnicze wizyty w polskich domach to pokłosie licznych doniesień o nieprawidłowościach, do których miało dochodzić podczas składania wniosków.

Ceny węgla szaleją i Polacy palą śmieciami, ale Poznań mówi stop: trwają kontrole
16.10.2022 16:04 Poznań. Drony kontrolują mieszkańców. Za palenie niedozwolonym paliwem grozi nawet mandat 5.000 zł

Ceny węgla zwalają z nóg i Polacy coraz śmielej wrzucają do pieców rzeczy, które nie powinny się tam znaleźć. W Poznaniu będą kontrolować, co wydobywa się z kominów. Wykorzystanie drona pozwoli na dokładnie ocenienie, co znajduje się w dymie i w przypadku potwierdzenia przypuszczeń nałożony zostanie wysoki mandat. Wysokie ceny węgla sprawiają, że przedsiębiorczy Polacy szukają sposobów na zmniejszenie kosztów przeżycia. Jednym z nich jest cieplejsze spojrzenie w stronę śmieci, jako potencjalnego opału.Poznań nie chce się na to zgodzić i w trosce o zdrowie mieszkańców stolicy Wielkopolski wytoczone zostały poważne działa. Trwają kontrole, które mają na celu ukaranie osób, które zatruwają środowisko, a przy okazji siebie i sąsiadów.

sklep-kasa
10.07.2022 09:21 Udają klientów, nagrywają kontrolę i wystawiają mandaty. Urzędnicy znaleźli bat na nieuczciwych przedsiębiorców

Wielka akcja Krajowej Administracji Skarbowej. Pracownicy instytucji musieli zakasać rękawy i ruszyć w teren z kontrolami przedsiębiorców, którzy unikają zasilania państwowego budżetu i płacenia podatków. W ramach działań dopuszcza się m.in. użycie ukrytej kamery. Choć proces sprawdzający trwa, liczba wystawionych mandatów już przyprawia o zawrót głowy.Ministerstwo Finansów porządnie wzięło się za monitorowanie przestrzegania przepisów przez przedsiębiorców. Spokojnie spać nie mogą zwłaszcza ci, którzy jak ognia unikają płacenia podatków VAT i podatków dochodowych.

kontrole-przejazdy
22.01.2022 17:31 Mazowsze. Wzmożone kontrole policji oraz Służby Ochrony Kolei na przejazdach kolejowych

Wzorem lat ubiegłych policjanci z mazowieckiej drogówki od kilku dni prowadzą wzmożone działania prewencyjne w rejonie przejazdów kolejowych, przy głównych szlakach komunikacyjnych. W działaniach policjantów wspiera ich Służba Ochrony Kolei oraz Żandarmeria Wojskowa. Kontrole prowadzone są także z powietrza - przy użyciu dronów. Będą trwały do zakończenia ferii zimowych. Wczoraj takie działania podjęli policjanci z Komendy Powiatowej w Siedlcach. W piątek funkcjonariusze nadzorowali przejazd kolejowy w Siedlcach przy ul. Daszyńskiego. Mundurowi zwracali uwagę na osoby, które pieszo pokonują torowisko, czy robią to w sposób bezpieczny i czy swoim zachowaniem nie stwarzają zagrożenia dla ruchu. - Warto podkreślić, że zgodnie z nowym taryfikatorem, wejście na torowisko przy opuszczonych lub opuszczających się zaporach zakończy się mandatem w wysokości 2 tys. zł. Identyczna kwotę zapłaci kierowca, który spróbuje przejechać przez tory przy uruchomionej sygnalizacji świetlnej lub opuszczonych zaporach - opowiada nadkom. Agnieszka Świerczewska z KPP w Siedlcach.

Masowe kontrole policji przed Sylwestrem, chodzi o fajerwerki
30.12.2021 18:37 Policja przed Sylwestrem kontroluje konkretne stoiska

Policja potwierdza, że rozpoczyna masowe kontrole. W całej Polsce spodziewać się można zwiększonej liczby patroli oraz sprawdzania niezbędnych dokumentów. Policjanci przez ostatnie dwa dni roku skupiają się na sprzedawcach fajerwerków. - Pamiętajmy, że prawo zakazuje używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych - ostrzega Polska Policja w specjalnym komunikacie.Przed Sylwestrem policjanci w całej Polsce przeprowadzają masowe kontrole. W niektórych częściach kraju towarzyszą im strażacy. - Policjanci jak co roku sprawdzają punkty handlowe oferujące fajerwerki i interweniują w sytuacjach naruszania zakazu ich sprzedaży - informuje Polska Policja.30 grudnia na ulicach i bazarach Włoszczowej (woj. świętokrzyskie) policja przeprowadzała pilną kontrolę. Na celownik służb trafili sprzedawcy fajerwerków. - Podczas prowadzonych kontroli stoisk oferujących do sprzedaży wyroby i materiały pirotechniczne policjanci i strażak zwracali uwagę, czy osoby sprzedające fajerwerki posiadają wszystkie wymagane przepisami dokumenty, oraz czy nie sprzedają ich osobom nieletnim - poinformowała policja we Włoszczowej.Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Szpital Bielański
11.12.2021 20:43 Warszawa. Kontrola w Szpitalu Bielańskim. Sprawdzą rejestr aborcji i ciąż obumarłych

Jeszcze w tym roku ma dojść do kontroli w Szpitalu Bielańskim na oddziale ginekologii i położnictwa. W czasie wizytacji ma zostać sprawdzony m.in. rejestr aborcji, decyzji odmownych i liczbę ciąż obumarłych - wynika z pisma mazowieckiej konsultant w dziedzinie ginekologii, do którego dotarły "Wysokie Obcasy".Jak donosi Newsweek Polska, prof. Bronisława Pietrzak, mazowiecka konsultant w dziedzinie ginekologii i położnictwa, piszę w nim o kontroli, która zostanie przeprowadzona 20 grudnia. W związku z nią lekarze mają przygotować dokumenty z rejestrami zabiegów ginekologicznych, jak i ich odmów oraz "historie choroby dotyczące przerwań ciąży".W rozmowie z "Wysokie Obcasy", pomysł kontroli w Szpitalu Bielańskim oceniła Kamila Ferenc, prawniczka Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.- Jest tyle szpitali, które łamią prawa kobiet [...] Nikt tam kontroli nie wszczyna. Odbędzie się ona natomiast w szpitalu, który od lat uchodzi za ten, który na pierwszym miejscu stawia prawa pacjentek i ich dobro. To ma zadziałać jak straszak: popatrzcie, wypowiadacie się za aborcją, za kobietami, to was skontrolujemy - mówi dla "Wysokich Obcasów" Kamila Ferenc.Jak dodaje - to jest już wojna nie tylko z kobietami, ale też z lekarzami, którzy pomagają kobietom.