Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Kontrola

Kontrola

pukanie
02.07.2024 21:36 Ruszają kolejne kontrole, Polacy muszą być gotowi. Sprawdzą jedną rzecz

Firma Tauron rusza z kolejnymi kontrolami. Sprawdzane będą prosumenckie instalacje fotowoltaiczne, a także magazyny energii. W planach jest ponad 1600 inspekcji mikroinstalacji. Spółka przekazała szczegóły.

policja
24.06.2024 13:12 Ruszają masowe kontrole. Policjanci sprawdzają szczególnie jedną rzecz, kierowcy muszą wiedzieć

Policja zapowiada wzmożenie kontroli na drogach, funkcjonariusze w całej Polsce zwrócą szczególną uwagę na jedną rzecz. Chodzi o nawet 100 zł mandatu i 5 punktów karnych. Kierowcy odpowiedzą także za każdą osobę w ich samochodzie, która nie zastosowała się do przepisów. 

lidl, mięso
21.06.2024 14:50 Przebadali mięso z Lidla. Ujawnili niepokojące wyniki, teraz sieć się tłumaczy

Stowarzyszenie Otwarte Klatki zleciło przebadanie laboratoryjne mięsa drobiowego sprzedawanego w jednym z popularnych dyskontów. Wyniki są bardzo niepokojące. W 40 proc. zbadanych próbek wykryto superbakterie, czyli takie, które są oporne na działanie wielu antybiotyków. Sieć jednak zapewnia, że ich produkty są bezpieczne.

telewizor, pieniądze
20.06.2024 10:57 Od lat nie płacił abonamentu RTV. Kwota kary po kontroli zwala z nóg

Obowiązek opłacania abonamentu RTV od lat wzbudza w części społeczeństwa duże kontrowersje. Wiele osób uprawia swoisty bojkot tej płatności. To jednak nie jest dobra decyzja. Przekonał się o tym m.in. mieszkaniec Pomorza, z którego urząd skarbowy ściągną aż 187 tys. zł.

kontrola
04.06.2024 22:08 Wyszedł z domu na L4, ZUS przysłał kontrole. Finał sprawy zaskakuje

ZUS nakazał oddanie zasiłku chorobowego mężczyźnie, którego w czasie kontroli nie było w domu. Niektóre osoby wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, że będąc na zwolnieniu, w ich domach mogą zjawić się kontrolerzy. W ubiegłym roku przeprowadzono aż 461,2 tys. kontroli zaświadczeń o czasowej niezdolności do pracy.

stragany
04.06.2024 17:23 Ruszyły masowe kontrole zakupów. Kary nawet do 500 zł

Wraz z rozpoczętym sezonem na owoce ruszają kontrole straży miejskiej oraz urzędników IJHARS, PIORiN i GIS. Kontrolerzy wybiorą się nie tylko na bazary, ale także do dużych marketów, gdzie sprzedawane są tego typu produkty. Sprawdzone zostaną zarówno jakość i pochodzenie oferowanego towaru, jak i legalność obrotu.

ręka drzwi
30.05.2024 20:36 Kontrolerzy pukają do drzwi wielu Polaków. Sprawdzają jedną rzecz

W Polsce ruszyły masowe kontrole. Wszystko za sprawą zmian prawnych, dotyczących świadectwa energetycznego. Od kwietnia 2023 roku wymagane jest jego posiadanie, jednak są pewne wyjątki. Wprowadzone zostały także kontrole systemów grzewczych, których należy się spodziewać co 2, 3, 4 lub 5 lat. Do kogo mogą zapukać kontrolerzy?

policjant, radiowóz
29.05.2024 09:12 Już się zaczęło, policja potwierdza. Masowe kontrole w całej Polsce, wiemy co będą sprawdzać

Już w środę (29.05) rozpoczną się wzmożone kontrole. Policjanci zapowiedzieli wielką akcję na polskich drogach. Spowodowane jest to rozpoczynającym się długim weekendem z racji wypadającego 30 maja Bożego Ciała. Funkcjonariusze będą zatrzymywać samochody i sprawdzać konkretne rzeczy. Kluczowe jest bezpieczeństwo na drodze.

straż miejska
28.05.2024 10:44 Akcja straży miejskiej w całej Polsce. Pójdziesz na zakupy i mocno się zdziwisz

Wczesne lato to wspaniały czas, gdy na targach i w sklepach pojawiają się sezonowe warzywa i owoce. Polacy chętnie sięgają po dary natury, nie zważając często nawet na ich wysokie ceny. Te potrafią niekiedy zdziwić, podobnie jak fakt spotkania na bazarze czy w innym punkcie handlowym strażników miejskich. Mają oni jednak bardzo ważne zadanie. Nieuczciwym handlowcom grożą wysokie mandaty.

policja, radiowóz
13.05.2024 22:23 18-latek stracił prawo jazdy jeszcze zanim zdążył je odebrać

Policja z Małopolski poinformowała o niecodziennym zdarzeniu z udziałem 18-latka. Młody kierowca znalazł się na celowniku policjantów ze względu na swoje zachowanie. Podczas kontroli nie okazał dokumentu, a ekran telefonu. Wyznał, że prawa jazdy jeszcze nie odebrał, bo dopiero co zdał egzamin.

policjant, radiowóz
01.05.2024 09:07 Specjalny zakaz na drogach w majówkę. Ruszyły masowe kontrole

Ruszyły masowe kontrole na polskich drogach. Do 6 maja należy spodziewać się wzmożonej ilości patroli drogowych oraz policjantów. Natomiast 1 i 3 maja na polskich drogach obowiązuje specjalny zakaz. Długi weekend majowy co roku przynosi ze sobą tragiczny bilans śmiertelnych wypadków. Jak będzie w majówkę 2024?

ROD, pieniądze
22.04.2024 14:14 Kontrolują "abisynki". Wiele osób popełnia wykroczenie, grozi im grzywna

Kontrole na Rodzinnych Ogródkach Działkowych nie są rzadkością. Urzędnicy szukają tzw. abisynek. Za ich posiadanie grozi kara grzywny, a nawet areszt. Działkowcy od dawna apelują o zmianę przepisów, gdyż obecne regulacje uderzają w kilkadziesiąt tysięcy działek i ich właścicieli.

kontrola policyjna
18.04.2024 13:41 Widok tego auta zaniepokoił policjantów. "Kiedyś tak się jeździło"

Widok samochodu przewożącego ulicami Łodzi drewno w przyczepce, która zabezpieczona była jedynie cienką linką, wzbudził niepokój u policjantów. Mundurowi zatrzymali 59-letniego kierowcę, który swoim zachowaniem stwarzał realne zagrożenie na drodze. Mężczyzna tłumaczył się w kuriozalny sposób. 

Marek Czyż, "19.30"
16.04.2024 22:37 Kontrola w "19.30" TVP. Wyniki nie są korzystne dla Marka Czyża

Skontrolowali “19.30” TVP. Marek Czyż i jego dziennikarze mieli sporo do poprawy, ale pierwsze słowa krytyki przyniosły efekty. Czy zapowiadana “czysta woda” w Telewizji Polskiej wolna jest od politycznych wpływów? Padło stwierdzenie, że niektórzy prowadzący “zapomnieli o podstawowej zasadzie”.

policja, kontrola
14.04.2024 16:40 Ogromna akcja policji. Zacznie się już za chwilę, masowe kontrole

Już od 15 kwietnia na drogach pojawi się większa niż dotychczas liczba policjantów. W poniedziałek rozpoczyna się europejska akcja policyjna, która od lat funkcjonuje pod nazwą “Roadpol Operation Speed”. Przez 7 dni o mandat będzie łatwiej niż zazwyczaj.

straż miejska
02.04.2024 21:49 Zaczęło się po świętach. Strażnicy zapukają do drzwi Polaków

Już od 1 kwietnia Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Poznaniu oraz służby Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego będą prowadzić kontrole nieruchomości. Wszystko w związku z deratyzacją. Wyjaśniamy szczegóły. 

pieniądze
19.03.2024 16:51 Czas tylko do 25 marca. Później skarbówka zajmie emeryturę

Już tylko kilka dni pozostało na to, by opłacić abonament RTV za marzec. Wpłaty należy dokonać bowiem do 25. dnia miesiąca. Jeśli tego nie zrobimy, a mamy zarejestrowany odbiornik, wobec nas wszczęte może zostać nawet postępowanie egzekucyjne. Lepiej więc do tego nie dopuścić, gdyż skarbówka bez skrupułów dobierze się do naszych środków, w tym np. emerytury.

mężczyzna drzwi
16.03.2024 22:09 Pukają do drzwi Polaków. Sprawdzają, czy zapłaciłeś 800 zł

Ustawa o świadectwie energetycznym wprowadza nowy sposób prowadzenia kontroli ogrzewania, które mają odbywać się raz na 2, 3, 4 lub 5 lat. Od 28 kwietnia 2023 roku obowiązkowe jest posiadanie specjalnego dokumentu w tej sprawie. Brak świadectwa energetycznego grozi grzywną w wysokości nawet do 5 tys. zł. Należy także pamiętać o wizycie kontrolerów, którzy sprawdzą system grzewczy w naszym domu.

Tadeusz Rydzyk
16.03.2024 11:56 Hołownia zapowiada kontrolę u Rydzyka. Fundacja redemptorysty komentuje

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia poinformował w piątek 15 marca, że zlecił Najwyższej Izbie Kontroli przeprowadzenie kontroli finansowania publicznego Kościołów i związków wyznaniowych. "To jest taki trick, że do Rydzyka zapuka NIK" - oznajmił w mediach społecznościowych. Jest komentarz fundacji Lux Veritatis, założonej przez toruńskiego redemptorystę.

telewizor
03.03.2024 10:25 Abonament RTV do likwidacji? Padła konkretna data

Abonament RTV wciąż spędza sen z powiek wielu Polakom. Obecnie wszyscy korzystający z telewizora i radia muszą regulować co miesiąc opłatę w wysokości 27,30 zł. Od wielu lat mówi się o zmianach w tej kwestii i wprowadzeniu tzw. składki audiowizualnej. - Abonament jest anachroniczny, niesprawiedliwy, słabo ściągalny i kosztowny - mówi Bogdan Zdrojewski, szef komisji kultury w Sejmie i zapowiada zmiany.

drzwi, mężczyzna, kontrola
27.02.2024 20:59 Kontrolują polskie rodziny. Wiemy, kiedy się ich spodziewać

W Polsce trwają kontrole nie tylko dotyczące abonamentu RTV i innych obowiązkowych podatków. Do kolejnych domów pukają pracownicy socjalni. Powodem jest zmiana przepisów i rosnąca świadomość nie tylko nauczycieli i lekarzy, ale także sąsiadów. Na szali znalazło się bezpieczeństwo dzieci.

abonament RTV, Poczta Polska
26.02.2024 16:07 Kontrole abonamentu RTV. Poczta Polska ujawnia godziny

Niespodziewanie Poczta Polska ujawniła bardzo ważną rzecz dotyczącą kontroli abonamentu RTV. Ogłoszenie o pracę rozwiało wątpliwości dotyczące tego, w jakich godzinach rozlegnie się pukanie do drzwi. Pracownicy biurowi mogą mówić o prawdziwym szczęściu.

człowiek, drzwi
21.02.2024 11:56 Kontrolerzy będą pukać do drzwi. Sprawdzą jeden dokument

Nowe przepisy przynoszą ze sobą szereg kontroli. Do drzwi Polaków cyklicznie pukać będą osoby, które będą sprawdzać jedną, konkretną rzecz. Związane jest to z wymaganym świadectwem energetycznym. Kara grzywny w przypadku ujawnienia nieprawidłowości nie jest mała.

telefon dokumenty pit
16.02.2024 16:31 Urząd Skarbowy będzie dzwonił do Polaków. Kara nawet 3300 zł

Ruszył okres rozliczeń podatku PIT za 2023 rok. Od 15 lutego można składać deklarację do Urzędu Skarbowego na dwa sposoby: tradycyjnie w formie papierowej lub elektronicznie za pomocą strony Twój e-PIT. Jak się okazuje, do niektórych podatników mogą zadzwonić urzędnicy z prośbą o złożenie wyjaśnień. Wezwania nie należy lekceważyć, grożą za to surowe kary. Kto powinien spodziewać się telefonu?

drzwi pukanie mężczyzna
15.02.2024 11:37 Ruszyły masowe kontrole Polaków. Będą sprawdzać ważną rzecz

Gminy rozpoczęły masową kontrolę szamb. Kontrolerzy do końca sierpnia mają sprawdzać m.in. to, czy Polacy prawidłowo wywożą nieczystości. Już w kwietni pojawią się pierwsze raporty. Straż Miejska może wystawić wysoki mandat, jeśli nie przedstawisz odpowiednich dokumentów. Jak przygotować się do kontroli?

drzwi ręka mężczyzna
06.02.2024 19:07 Kontrolerzy mogą zapukać do Twoich drzwi. Czy trzeba ich wpuszczać?

25 stycznia minął termin na opłacenie abonamentu RTV. W związku z tym kontrolerzy Poczty Polskiej i Urzędu Skarbowego rozpoczęli kontrolę w domach Polaków. Sprawdzają, czy znajdują się u nich odbiorniki radiofoniczne i telewizyjne, oraz, czy są one przez nich adekwatnie opłacane. Czy trzeba wpuścić kontrolera, który zapuka do naszych drzwi? Co się stanie, jeśli odmówimy mu wizyty?

pukanie do drzwi ręka komin dym
01.02.2024 12:34 Ruszają masowe kontrole. Nie dopilnujesz jednej rzeczy i możesz słono za to zapłacić

W sezonie zimowym należy spodziewać się kontroli pieców, a dokładnie tego, czym w nich palimy. Wiele osób wciąż decyduje się na wrzucanie do tzw. kopciuchów śmieci i odpadów. Kontrolerzy mówią jasno – za takie przewinienie należy się wysoka kara. Grzywna może wynosić nawet 5000 zł.

człowiek, drzwi, ogłoszenie
29.01.2024 16:47 Kontrolerzy zapukają do drzwi. Komunikat dla mieszkańców nie pozostawia złudzeń

Mieszkańcy nie muszą już się łudzić, kolejne gminy informują o masowych kontrolach w domach. Urzędnicy nie ukrywają, że działania te to efekt zmiany przepisów. Kary grożą nie tylko osobom, u którym wykryte zostaną nieprawidłowości, ale również samym gminom. O co dokładnie chodzi z ogólnopolskimi kontrolami sztab i przydomowych oczyszczalni ścieków?