Szokujące sceny na wiecu wyborczym Karola Nawrockiego. Radykalni sympatycy kandydata popieranego przez PiS dosłownie rzucili się na mężczyznę, który trzymał w górze niewygodny dla nich transparent. Wystarczyło jedno zdanie, by tłum wściekł się na tyle, że konieczna była interwencja policji. Przed wkroczeniem funkcjonariuszy szarpaninę bezskutecznie próbowała przerwać straż miejska.
Jedna wpadka Karola Nawrockiego naznaczyła jego wizerunek polityczny ogromną skazą. Eksperci w Polsce zwracają uwagę, że to może być przeszkoda nie do przejścia w kampanii wyborczej. Tymczasem o komentarz pokusiły się także zagraniczne media – portal BBC pisze o “skandalu”, jaki wywołał kandydat popierany przez PiS, a “jeszcze większym wstydem” nazywa to, co zamieszczał w sieci.
Wyścig o fotel prezydenta nabiera tempa, a kandydaci podróżują po całej Polsce, aby spotkać się z wyborcami i przekonać ich do oddania na siebie głosu. Nie inaczej jest w przypadku Karola Nawrockiego, który odwiedził ostatnio Podkarpacie. Doszło wówczas do zaskakujących scen, a do sieci trafiło nagranie.
Podczas piątkowej konferencji prasowej w Brzesku kandydat PiS na prezydenta Karol Nawrocki znalazł się pod ostrzałem pytań dziennikarzy. Spotkanie z mediami miało dotyczyć bieżących kwestii politycznych, jednak jego przebieg zakłócił pewien incydent.
Niedawno Sławomir Mentzen, lider jednej z partii, wywołał kontrowersje swoimi wypowiedziami na “Kanale Zero”. Jego zdanie spotkało się z natychmiastową reakcją Karola Nawrockiego, który stanowczo sprzeciwił się proponowanym przez niego rozwiązaniom. W odpowiedzi na tę propozycję, Nawrocki w mocnych słowach wyraził swoje zdanie, nie kryjąc oburzenia.
Kampania wyborcza trwa w najlepsze, a kandydaci na prezydenta bez wytchnienia walczą o głosy Polaków, regularnie przy tym wbijając sobie na wzajem przysłowiowe “szpileczki”. Wygląda jednak na to, że nie wszyscy pałają do siebie złą krwią, a między dwoma ugrupowaniami doszło do swego rodzaju porozumienia.
Karol Nawrocki, kandydat na prezydenta popierany przez PiS, ostro zaatakował rząd Donalda Tuska. W nowym spocie wyborczym wytyka premierowi niespełnione obietnice sprzed roku oraz towarzyszą mu mocne słowa, wyliczenia i emocje, które mają trafić do rozczarowanych wyborców.
Wokół kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta narasta atmosfera niepewności. Najnowszy sondaż pokazuje, że sprawa budzi kontrowersje nie tylko wśród komentatorów politycznych, ale również w społeczeństwie. Polacy odpowiedzieli na pytanie, czy partia rządząca powinna rozważyć zmianę swojego kandydata w nadchodzących wyborach prezydenckich.
Relacje Polski ze Stanami Zjednoczonymi, które przez lata były niemal bezwarunkowo ciepłe i oparte na wzajemnym zaufaniu, zaczynają wykazywać oznaki niepokoju. Ostatnie działania Donalda Trumpa oraz zmiana tonu w amerykańskiej polityce międzynarodowej wywołują w Warszawie nie tylko konsternację, ale i poważne obawy o przyszłość bezpieczeństwa regionu. Niemieckie media przyglądają się tym napięciom z dużym zainteresowaniem.
Druga osobowość Karola Nawrockiego pod postacią Tadeusza Batyra i ominięcie w książce kluczowej postaci były tematami rozmów redaktora Mikołaja Dowejki z Krzysztofem Kwiatkowskim, senatorem Koalicji Obywatelskiej. Krzysztof Kwiatkowski odniósł się także do słabnącego poparcia Nawrockiego i spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z kandydatem Konfederacji.
Tadeusz Rydzyk szykuje ostatnią wielką operację z PiS i Karolem Nawrockim, a łączą ich apartamenty. W najnowszym odcinku Układu Zamkniętego Radosław Gruca i Wojciech Mulik wspominają również o najbliższym spotkaniu Karola Nawrockiego i Andrzeja Dudy w Toruniu.
Kandydaci na prezydenta kontynuują kampanię spotykając się z wyborcami i dziennikarzami. Nie inaczej jest w przypadku Karola Nawrockiego, który codziennie aktualizuje informacje o tym, gdzie był i z kim rozmawiał. Podczas jednego z takich wydarzeń doszło ostatnio do zaskakującego incydentu.
Podczas środowej konferencji Jarosława Kaczyńskiego doszło do awantury między prezesem Prawa i Sprawiedliwości a jednym z dziennikarzy. Poszło o pytanie dotyczące Karola Nawrockiego. "Współczuję panu, że musi tam pracować" - powiedział szef PiS.
Podczas kampanii wyborczej Karola Nawrockiego wypływają nowe informacje dotyczące jego działalności sprzed kilku lat. Część z nich dotyczy wycieczki do Moskwy, inwigilacji w IPN-ie czy “wyjazdów służbowych” z kobietami. Co ukrywa kandydat PiS-u?
Karol Nawrocki, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta, znalazł się w centrum medialnej burzy po ujawnieniu przez Onet jego wieloletniego posługiwania się fikcyjną tożsamością. Początkowo miał być to jedynie pseudonim literacki użyty do napisania biografii "Nikosia", trójmiejskiego gangstera.... z czasem wykorzystywano go do innych celów.
Karol Nawrocki musi liczyć się z coraz większymi problemami dotyczącymi wyścigu o fotel prezydenta. Jeszcze wczoraj na jego wiecu pojawił się Jarosław Kaczyński, który wskazywał go jako “jedynego godnego” kandydata na urząd Prezydenta RP, ale wszystko wskazuje na to, że nawet zaangażowanie prezesa PiS na niewiele się zdało. Najnowsze sondaże wskazują, że poparcie “obywatelskiego kandydata” spada lawinowo.
Kampania wyborcza nabiera tempa, a jej uczestnicy nie szczędzą ani sił, ani słów, by przekonać wyborców do swojego kandydata. Ostatnie wydarzenia pokazały, że każde spotkanie może przynieść nieoczekiwane momenty, które na długo zapadają w pamięć. Na ostatnim wiecu wyborczym Karola Nawrockiego niemałą wpadkę zaliczył Jarosław Kaczyński.
W niedzielę media obiegła informacja o tym, że Jarosław Kaczyński ruszył w trasę, aby wesprzeć kampanię prezydencką Karola Nawrockiego. Podczas spotkania z wyborcami w Siedlcach prezes Prawa i Sprawiedliwości nie gryzł się w język wspominając o śmierci swojej bliskiej współpracownicy Barbary Skrzypek. Padły poważne oskarżenia.
Ważne wieści w sprawie trwającej kampanii prezydenckiej. Jarosław Kaczyński planuje włączyć się w działania i wesprzeć Karola Nawrockiego. Już w niedzielę ma pojawić się w polskim mieście podczas spotkania z wyborcami. Media wspominają, że jeszcze niedawno polityk podkreślał niezależność kandydata. Trudno uwierzyć, jaka panuje atmosfera wśród polityków Zjednoczonej Prawicy. Czy prezes PiS musi “ratować” sytuację?
Zaskakujące sceny na spotkaniu z Karolem Nawrockim. Kandydat na urząd prezydenta RP został niespodziewanie zapytany o swoją tajemniczą wizytę w Moskwie w 2018 roku. Wszystko po tym, jak europoseł Krzysztof Brejza zgłosił sprawę do prokuratury. Trudno uwierzyć, jak na pytanie zareagował sam prezes IPN oraz jego zgromadzeni zwolennicy. Co się tam wydarzyło?
Sondaże prezydenckie były tematami rozmowy redaktora Mikołaja Dowejki z Andrzejem Rozenkiem, autorem podcastu “Lot nad kaczym gniazdem” i działaczem Koalicji Obywatelskiej. Rozenek odniósł się także do kampanii prawicowych kandydatów na prezydenta oraz spotkania Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami skrajnej prawicy.
Kandydaci na prezydenta kontynuują kampanię wyborczą spotykając się z wyborcami w różnych zakątkach kraju. Nie inaczej jest w przypadku Karola Nawrockiego, który codziennie aktualizuje informacje o tym, jakie miasta udało mu się odwiedzić. Podczas jednego z takich wydarzeń doszło ostatnio do bardzo niepokojącego incydentu.
Niespodziewane oskarżenia, polityczne napięcia i pytania bez odpowiedzi – sprawa, która w ostatnich dniach wywołała burzliwą dyskusję, budzi coraz większe emocje. Główny bohater wydarzeń odpiera zarzuty, wskazując na swoje obowiązki i przypominając o kluczowych faktach. Sprawa trafia do prokuratury, a jej finał może mieć istotne konsekwencje na politycznej scenie.
W najbliższych dniach w polskiej polityce może dojść do istotnych zmian, które wpłyną na dalszy przebieg kampanii wyborczej. Karol Nawrocki na dniach ma złożyć do PKW wszystkie zebrane podpisy niezbędne do zarejestrowania go jako kandydata na Prezydenta RP. W tle słychać już głosy o rekordowych liczbach i ambitnych planach na najbliższe tygodnie.
W rozmowie z Januszem Schwertnerem Krzysztof Łapiński, były poseł i autor kampanijnych sukcesów Prawa i Sprawiedliwości, opowiada o kulisach zwycięstwa Andrzeja Dudy oraz wyzwania, przed którymi stoi teraz Karol Nawrocki. Łapiński komentuje wybór Karola Nawrockiego, jego szansę oraz odnosi się do tematu kupowanych sondaży.
Nadchodzące wybory prezydenckie w Polsce mogą okazać się przełomowe. Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, na podium stanęliby kandydaci, których obecność w drugiej turze jeszcze niedawno wydawała się mało prawdopodobna. Polityczna scena, przez lata podzielona pomiędzy PO a PiS, zaczyna się wyraźnie zmieniać, a Jarosław Kaczyński może stanąć w obliczu najcięższego kryzysu swojej kariery.
Bliska współpracownica Karola Nawrockiego jest synową Wiktora Hajduka. To były działacz tajemniczej prosowieckiej organizacji z czasów PRL. Stawiał w niej pierwsze kroki Sławomir Cenckiewicz, mentor Nawrockiego. W aktach organizacji figuruje Anatolij Szarkow, wice-attaché wojskowy ZSRR.
Kampania wyborcza powinna być czasem ofensywy, mobilizacji i konsekwentnej realizacji strategii. Jednak w jednym z najważniejszych obozów politycznych pojawiają się sygnały, które budzą niepokój zarówno wśród działaczy, jak i sympatyków. Zamieszanie dotyczy Karola Nawrockiego, a dokładnie finansowania jego kampanijnych starań. Oburzenia całą sytuacją nie kryje sam Jarosław Kaczyński.