NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Imgw

Imgw

mapa Polski pogoda
28.04.2023 15:04 Prognoza pogody na weekend. Cyklon Vasco pokrzyżuje wiele planów, będzie grzmieć

Prognoza pogody na weekend. Cyklon Vasco przyniesie ze sobą pogodę, która nie zachwyci osoby czekające na powiew wiosny. Słoneczny piątek rozbudzi oczekiwania, ale synoptycy je studzą. Trzeba przygotować się na deszcz, a nawet burze z gradem.

mapa pogoda ludzie ulica
21.04.2023 14:40 Prognoza pogody na weekend. Wiosna coraz śmielsza, czeka nas "przełom"

Prognoza pogody na weekend to delikatny przedsmak wiosny. Niemniej aura przypomni, że początek słonecznych dni nie znaczy końca chłodniejszych chwil. Ile stopni pokażą termometry? 

śnieg chodnik mężczyzna
19.04.2023 09:49 Prognoza pogody na środę. Miała być wiosna, a będzie deszcz, a nawet śnieg. Synoptycy alarmują

Prognoza pogody na środę 19 kwietnia to mały powrót zimy. Trzeba przygotować się nawet na śnieg, pojawią się również burze. - W ich trakcie może padać krupa śnieżna - poinformował Michał Ogrodnik z Centralnego Biura Prognoz IMGW. Zawirowania pogodowe nie będą małe.

IMGW wydało alerty I stopnia przed przymrozkami
09.04.2023 21:35 IMGW ostrzega Polaków w Wielkanoc. Niebezpieczna noc przed nami

IMGW w Niedzielę Wielkanocną wieczorem opublikowała ważne ostrzeżenia. Wszyscy planujący podróże powinni uważać. Temperatura w nocy z niedzieli na poniedziałek spadnie, pojawią się przymrozki. Nie można wykluczyć, że na drogach będzie ślisko. To o pogodzie trzeba wiedzieć.

None
01.04.2023 10:36 Prognoza pogody na sobotę. Weekend nie rozpieszcza, nadchodzą ulewy

Dziś (1.04) w całej Polsce będzie pochmurno, z przelotnymi opadami deszczu. Na północy kraju będzie padał deszcz ze śniegiem, zaś na południowym wschodzie możliwe są burze. Niestety okres przedświąteczny i sama Wielkanoc również nie rozpieszczą nas wiosenną aurą.

pogoda mróz
24.03.2023 10:26 Zima nie powiedziała ostatniego słowa, zacznie się już za chwilę. Nadchodzi załamanie pogody

Wszyscy doskonale znamy tradycyjne powiedzenie "w marcu jak w garncu". Słowa te idealnie potwierdza zaskakująca sytuacja za naszymi oknami. O ile w ostatnich dniach aura była prawdziwie wiosenna, a temperatury sięgały nawet 20 stopni, o tyle końcówka miesiąca to istne załamanie pogodowe. W ruch znowu pójdą ciepłe kurtki i szaliki bo można spodziewać się przymrozków!

Prognoza pogody: środowy atak zimy będzie silny, ale krótki
15.03.2023 09:34 Prognoza pogody na środę załamuje, ale widać promyk nadziei. Zima nie zamierza odpuszczać

Prognoza pogody na środę przynosi ze sobą nieco lżejszy wiatr. Niestety eksperci IMGW nie ukrywają, że na wiosenne temperatury i słońce przyjdzie jeszcze troszkę poczekać. Załamanie pogody stało się faktem i nie należy chować jeszcze szalików oraz parasoli do szafy.

None
13.03.2023 16:41 Pilne ostrzeżenia IMGW. Mieszkańcy tych województw powinni zostać w domu

Eksperci IMGW wydali ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia oraz prognozę zagrożeń. W niektórych regionach kraju będzie można odczuć przyjemne ciepło, ale synoptycy uczulają przed wichurami osiągającymi do 120 km/h i opadami deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Dla mieszkańców kilku województw zostały wydane pilne alerty.

Prognoza pogody: zima i wiosna będą ze sobą walczyć, IMGW prognozuje wydanie alertów
13.03.2023 14:10 Zima nie daje za wygraną, IMGW wyda pomarańczowe i żółte alerty. Trzeba wiedzieć

Prognoza pogody na rozpoczynający się tydzień nie przynosi ze sobą wyczekiwanego słońca. - Epizody wiosennej aury będą przeplatać się z zimowymi - zastrzega IMGW. Eksperci wskazują, że nadal towarzyszyć nam będzie silny wiatr. Prognozowane jest wydanie alertów dla prawie połowy kraju.

wichury
11.03.2023 09:59 Alerty IMGW dla 11 województw. Silny wiatr da nam się we znaki

Spełniły się mało optymistyczne zapowiedzi meteorologów. Wiosna wciąż walczy z nieustępującą jej miejsca zimą, a przez nasz kraj przechodzą aktywne niże. Wraz z nimi do Polski przywędrują z kolei silne wichury osiągające prędkość nawet 85 km/h i mogące gdzieniegdzie powodować zawieje oraz zamiecie śnieżne. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał na sobotę alerty przed niebezpiecznymi zjawiskami. Te obowiązywać będą w większości województw.

pogoda
10.03.2023 12:02 Fatalne wieści od synoptyków. Trzeba przygotować się na wichury i marznący deszcz

Kolejne mało optymistyczne wieści dla fanów wiosny. Ta z pewnością nie zawita do Polski w najbliższych dniach, w zamian za to należy przygotować się na szarą, ponurą aurę oraz opady deszczu, także tego marzącego, przed którym ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Poza tym w górach we znaki da się silny wiatr, osiągający prędkość nawet 110 km/h. W tym samym czasie mieszkańcy Suwałk z zazdrością będą spoglądać na rodaków z Dolnego Śląska.

None
05.03.2023 09:51 IMGW wydał prognozę zagrożeń. Pojawią się alarmy dla kilkunastu powiatów

Pomimo nadejścia meteorologicznej wiosny, wciąż doskwierają nam niskie temperatury, opady śniegu i silne podmuchy wiatru. IMGW wydał właśnie prognozę zagrożeń meteorologicznych. Według synoptyków we wtorek i w środę mogą pojawić się alarmy dla kilkunastu powiatów z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Zalecana jest ostrożność i śledzenie komunikatów.

None
02.03.2023 13:15 Prognoza pogody na najbliższe dni nie jest optymistyczna. Wiosna jeszcze długo nie przyjdzie

Jak przekazał rzecznik IMGW, powołując się na modele pogodowe, w weekend spadnie śnieg. Na północy Polski temperatura może spaść do  -10 st. C., zaś na terenach podgórskich nawet do… -18 st. C. Niektóre modele wskazują nawet na -20 st.! Cieplej ma się zrobić w naszym kraju dopiero w połowie marca.

zima
27.02.2023 12:32 Antycyklon Hazal nad Polską. Możliwy nawet dwucyfrowy mróz, na wiosnę trzeba jeszcze poczekać

Złe wiadomości dla wszystkich tych, którzy liczą na szybki powrót wiosny. Koniec lutego i pierwsze dni marca upłyną nam pod znakiem wyżowej pogody, za którą odpowiadać będzie antycyklon Hazal. Z tego powodu na początku tygodnia mocno odczujemy napływające z północy chłodne masy powietrza pochodzenia arktycznego. Niewykluczone też, że na termometrach ujrzymy wówczas nawet dwucyfrowy mróz.

None
26.02.2023 12:15 Srogi atak zimy, synoptycy przekazali niepokojące informacje. Nadchodzą śnieżyce i siarczysty mróz

Do Polski powraca prawdziwa zima. Dziś (26.02) napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze z północy. W całym kraju możliwe są przelotne opady śniegu. Osoby wrażliwe na zmianę ciśnienia mogą do końca weekendu cierpieć z powodu bólu głowy. Synoptycy ostrzegają Polaków przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. 

Pogoda na weekend pełna zimy, IMGW ostrzega
25.02.2023 09:55 Atak zimy w weekend. Niż Xerxes przyniesie śnieg, a IMGW ostrzega przed oblodzeniem

Prognoza pogody na weekend obfituje w ostrzeżenia i niebezpieczne zjawiska pogodowe. IMGW ostrzega przed lodem, który skuje drogi w praktycznie całej Polsce. To wszystko sprawka niżu Xerxes, który zafunduje nam gwałtowny powrót zimy. 

IMGW wydało alerty pierwszego stopnia
23.02.2023 19:51 IMGW ostrzega. Dwa groźne zjawiska pogodowe w Polsce

IMGW wdało ostrzeżenia meteorologiczne przed oblodzeniem oraz opadami marznącego deszczu. Szczególną ostrożność będą musieli zachować mieszkańcy północnego zachodu oraz północnego wschodu Polski. Ostrzeżenia obowiązują od czwartkowej nocy do piątkowego poranka.  

Pogoda zimowa
22.02.2023 13:52 Zima nie zamierza odpuszczać. Nadchodzą śnieżyce i siarczysty mróz

Meteorolodzy przewidują w czwartek 23 lutego aż 13 stopni Celsjusza, jednak to gwałtowne ocieplenie nie utrzyma się zbyt długo. W weekend powróci mróz, a na południu kraju będzie można zaobserwować intensywne opady śniegu. Istnieje szansa, że ciepło powróci w przyszłym tygodniu, jednak Polacy muszą się przygotować na niekorzystne warunki atmosferyczne. 

None
17.02.2023 16:40 Cyklon Ulf nadciąga nad Polskę. RBC wydało alerty. "Silny wiatr, przerwy w dostawie prądu"

Nad Polskę nadciąga niezwykle niebezpieczny cyklon o nazwie Ulf, który przyniesie wraz z sobą niezwykle niebezpieczny i porywisty wiatr. Według prognoz IMGW w kulminacyjnym momencie  na pomorzu porywy mogą osiągać prędkość nawet 125 km/h. RCB rozesłało alerty na terytorium całego kraju i przestrzega przed przerwami w dostępie do prądu. Swój apel wystosowały również w wielu miejscach władze lokalne.

Wichury w Polsce, IMGW wydało alerty dla całej Polski
17.02.2023 08:53 Huraganowy wiatr w Polsce. W weekend czekają nas "wyrwane z korzeniami drzewa i zerwane dachy"

Wichura zawitała do Polski. Mowa o nawet huraganowych podmuchach, które będą wyrywać drzewa i mogą zerwać dach. IMGW wydał ostrzeżenia dla całego kraju. Prognoza pogody jest na tyle niebezpieczna, że zdecydowano się na czerwone alerty najwyższego stopnia.

IMGW alarmuje, w piątek rozpocznie się pogodowy Armageddon
14.02.2023 20:17 Wichura zawita do Polski. W piątek wielkie i niebezpieczne przetasowanie pogodowe

Na pogodowym horyzoncie pojawiły się wichury. IMGW wydało pilne ostrzeżenia, w tym te czerwone. Synoptycy nie ukrywają, że porywy będą wręcz niebezpieczne. Drastyczna zmiana pogody rozpocznie się w piątek. Wiemy, gdzie będzie wiać najsilniej.

Parasol i deszcz
11.02.2023 15:06 Żółte i pomarańczowe alerty IMGW. Pogoda w weekend zaskoczy

IMGW wydało żółte i pomarańczowe alerty w związku z silnym wiatrem na północy kraju oraz pojawiającym się mrozem na południu. Synoptycy przestrzegają również przed mogącymi się pojawić marznącymi opadami deszczu w południowo-wschodniej Polsce. Nad większością kraju będą przeważały chmury, niosące opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura będzie miała rozpiętość od 2 st. C na minusie do nawet 8 st. C na plusie.

Siarczysty mróz, IMGW wydało ostrzeżenia
05.02.2023 15:10 IMGW ostrzega przed siarczystym mrozem. W nocy nawet -22 stopnie

Atak zimy trwa. IMGW wydało alerty przed silnym mrozem. Miejscami termometry wskażą nawet -22 stopnie Celsjusza. Odczucie zimna spotęguje wiejący wiatr. Trzeba się przygotować.

Pogoda
01.02.2023 12:00 IMGW wydało pilne komunikaty. Synoptycy ostrzegają przed zawiejami śnieżnymi i silnym wiatrem

IMGW wydało pilne alerty pogodowe związane z silnymi porywami wiatru oraz miejscowymi zamieciami śnieżnymi. Według prognoz wiatr może osiągać w porywach nawet 75 km/h. W większości kraju wystąpią mocne opady deszczu, a także deszczu ze śniegiem. Z kolei na południu Polski pojawią się zawieje śnieżne.

Gołoledź
28.01.2023 10:48 Niebezpieczna pogoda w weekend. IMGW ostrzega przed śliskimi drogami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed oblodzonymi drogami, marznącymi opadami i silnym wiatrem w ten weekend. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Możliwe, że zagrożenia będą aktualne także w przyszłym tygodniu.

Synoptycy zapowiadają powrót mroźnej zimy.
26.01.2023 11:33 IMGW pilnie ostrzega Polaków, pojawiły się alerty. Poważne zagrożenie w kilku województwach

W nadchodzących dniach marznące opady i gołoledź będą stanowiły poważne zagrożenie na polskich drogach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pilne ostrzeżenia pierwszego stopnia dla aż czterech województw. Kierowcom zaleca się szczególną ostrożność. Sytuacja jest nieciekawa.

Formerly Chuck's
22.01.2023 22:03 IMGW wydał pilne ostrzeżenia dla niemal całej Polski. Warunki na drogach będą trudne

Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał ostrzeżenia na niedzielną noc i poniedziałkowy poranek. Ponad połowa kraju jest objęta alertami. Warto zachować szczególną ostrożność na drogach.

W sobotę zima znów porządnie zaatakuje. IMGW ostrzega przed "paraliżem komunikacyjnym"
21.01.2023 09:44 IMGW ostrzega przed "paraliżem komunikacyjnym". Atak zimy w Polsce

Spowite grubą warstwą śniegu lub niebezpiecznego lodu drogi, przerwy w dostawach prądu, zawieje, zamiecie, intensywne opady białego puchu lub marznącego deszczu oraz przejmujący mróz — to wszystko, z czym w sobotę będzie musiała mierzyć się większość mieszkańców Polski. Zgodnie z oczekiwaniami synoptyków, zima ponownie da o sobie znać i przysporzy nam wielu problemów, przez co na mapie trudno będzie znaleźć miejsce nieobjęte alertami IMGW. W wielu regionach już niezbędne były interwencje służb porządkowych, a na poprawę aury przyjdzie nam trochę poczekać.