NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Imgw

Imgw

Trąba powietrzna w Siemieniu
12.08.2023 18:27 Trąba powietrzna w polskiej miejscowości. Zrywała dachy, łamała drzewa, miażdżyła samochody

Przez wieś Siemień w województwie lubelskim przeszła trąba powietrzna. Zrywała dachy i łamała drzewa. Mieszkańcy przeżyli prawdziwe chwile grozy. Zniszczony został m.in. kościół.

Plaża, urlop
09.08.2023 18:09 Jaka pogoda na długi weekend? IMGW podał dobre informacje

Przed nami długi weekend związany ze Świętem Wojska Polskiego i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Ostatnie dni mogły zmartwić osoby, które wybierają się na wypoczynek. IMGW przekazał, jakiej pogody możemy spodziewać się od 12 do 15 sierpnia, a także po długim weekendzie.

Sztorm, Bałtyk
08.08.2023 18:17 Ewakuacja na plaży nad Bałtykiem. Dawno nie było tak silnego sztormu

Załamanie pogodowe daje w kość m.in. nad morzem. Urzędnicy morscy z Gdyni przyznają, że takiej pogody w sierpniu nie pamiętają. Na plaży w Lubiatowie doszło do ewakuacji stoisk z pamiątkami.

Mapka pogoda
07.08.2023 14:15 Polaków czeka dynamiczna zmiana pogody. Nowa prognoza długoterminowa na sierpień

Ostatnie dni minęły pod znakiem burz oraz opadów deszczu i gradu. IMGW przekazał, jaka pogoda czeka na nas w najbliższych dniach. Możemy spodziewać się ocieplenia i ustabilizowania warunków pogodowych.

Grad
06.08.2023 21:59 Gwałtowne burze, ulewy i grad. W ciągu doby służby interweniowały 650 razy

Dziś (6.08) niemal cała Polska była objęta ostrzeżeniami IMGW w związku z gwałtownymi burzami i intensywnymi opadami. W internecie pojawiają się nagrania ukazujące skutki nawałnic przechodzących nad krajem.

Nawałnica, podtopienia
05.08.2023 20:37 Przez Polskę przechodzą nawałnice. Zalane drogi, problemy z łącznością i połamane drzewa

Dziś (5.08) w wielu polskich miejscowościach można napotkać intensywne opady deszczu i gwałtowne burze. Miejscami występuje gradobicie. Sytuację pogarsza silny wiatr, a lokalnie zaobserwowano zalążki trąby powietrznej. IMGW ostrzega Polaków.

IMGW
01.08.2023 14:15 Pogodowy kryzys nad Polską. IMGW wydało ostrzeżenie dla 11 województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega: w wielu regionach Polski dadzą nam się we znaki burze oraz intensywne opady deszczu. Alert został wydany dla 11 województw. Istnieje także ryzyko gwałtownych wzrostów poziomów wód.

przymrozki mapa
26.07.2023 22:37 Nadchodzi mróz i to nie jest żart. Termometry w Polsce wskażą ujemne temperatury

Lipcowa pogoda zainspirowała się kwietniem i postanowiła poprzeplatać trochę zimy, a trochę lata. Środa obfitowała w deszcze, a w górach spadł nawet śnieg. Noc będzie kolejnym zaskoczeniem. Będą miejsca, gdzie temperatura spadnie poniżej zera.

strażacy powalone drzewa
24.07.2023 22:09 Nawałnica w Tychach. Połamane drzewa i dziesiątki interwencji, IMGW pilnie ostrzega

Pogoda już od poniedziałku przypomina swoją groźną stronę. W Tychach przeszła nawałnica, która łamała drzewa. Wiatr, deszcz i grad sprawiły, że ludzie musieli w popłochu chować się do domów i mieszkań. IMGW ostrzega, że to nie koniec wyładowań na dziś. Z Zachodu wkroczyła do Polski “strefa burz”.

Plaża, ochłodzenie
23.07.2023 09:25 Czeka nas ochłodzenie. IMGW wydał prognozę

Dziś (23.07) do południowo-zachodniej część Polski powrócą temperatury zbliżone do 30 stopni Celsjusza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje jednak, że już we wtorek (25.07) czeka nas ochłodzenie. 

ulewa
16.07.2023 15:30 Najpierw mordercze upały, teraz groźne burze z gradem. IMGW wydał kolejne alerty

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że kończący się właśnie weekend należy do najcieplejszych w tym roku. Niemiłosierny upał mocno daje nam się we znaki, dlatego zewsząd słychać ostrzeżenia i alerty przed groźnym skwarem, a to nie wszystko, na co trzeba się przygotować. W niektórych regionach Polski jeszcze w niedzielę może też porządnie zagrzmieć i popadać. Gdzieniegdzie zrobi się wówczas naprawdę niebezpiecznie.

alert RCB ludzie fontanna
15.07.2023 13:24 RCB masowo wysyła pilne alerty do Polaków "Dzwoń pod 112"

Polacy otrzymali pilny alert RCB. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed sobotnim niebezpieczeństwem. Zagrożenie potwierdzają eksperci z IMGW. Cały kraj objęto alertami. Nie chodzi o burze.

ekstremalne upały w Polsce
14.07.2023 19:51 Czeka nas weekend z niebezpieczną pogodą. Wydano ostrzeżenia dla prawie całej Polski

Przed nami naprawdę gorące dni. O ile początek tygodnia przyniósł wysokie temperatury i dynamiczną aurę, koniec zapowiada się wręcz tropikalnie. Instytut Meteorologii Wodnej już teraz prognozuje wydanie szeregu alertów przed upałami dla praktycznie całego kraju, poza Wybrzeżem. W weekend na termometrach zobaczymy gdzieniegdzie aż 36 stopni Celsjusza, a synoptycy zauważają, że ulga nie będzie nadchodzić nawet wraz z nastaniem nocy.

ulewa
12.07.2023 09:36 Burze, grad, deszcz i silny wiatr. Prawie cała Polska w alertach, właśnie się zaczyna

Fatalne wiadomości pogodowe. Środa, 12 lipca, w praktycznie całym kraju będzie bardzo niespokojna i niebezpieczna. Przez wiele miejsc przetoczą się gwałtowne fronty burzowe, które będą niosły ze sobą silny wiatr, intensywne ulewy, a nawet grad. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty I stopnia dla aż 13 województw.

Poly, Opole
05.07.2023 21:01 Huragan Poly dotarł do Polski. IMGW wydał pilne ostrzeżenia

Nad Polską przechodzą nawałnice związane z cyklonem Poly. Służby apelują o ostrożność. Alerty pierwszego i drugiego stopnia dotyczące burz z gradem wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

powódź
27.06.2023 14:44 Najpierw Niemcy, później Polska. Niż Marcellinus podtopił Berlin, teraz szaleje u nas

Końcówka czerwca przypomina prawdziwy pogodowy rollercoaster. Po fali upałów nad naszą cześć Europy nadciągnął niż Marcellinus, a wraz z nim intensywne opady deszczu oraz burze. Front atmosferyczny spowodował, że stolica naszego zachodniego sąsiada znalazła się pod wodą. Po Berlinie, niż Marcellinus daje się we znaki mieszkańcom Polski. 

Burza, grad
26.06.2023 14:35 Polacy otrzymują alerty RCB. Nadciąga groźna zmiana w pogodzie. IMGW ostrzega: będą burze z gradem

Nadciąga bardzo groźna zmiana pogodowa. W poniedziałek do mieszkańców północno-zachodniej Polski rozesłano alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczy burz z gradem. To jednak nie koniec - w kolejnych dniach na baczności muszą mieć się mieszkańcy pozostałych rejonów kraju.

Burza
25.06.2023 20:46 Nadchodzą groźne burze z gradem. IMGW ostrzega, prawie cała Polska w alertach

Po dynamicznym pogodowo piątku, w weekend przyszedł czas na uspokojenie aury. Te jednak jest tylko chwilowe, gdyż na horyzoncie znów widać niebezpieczne burze. Groźne wyładowania atmosferyczne mogą gościć na naszym niebie już w poniedziałek, a także we wtorek i środę. Podpowiadamy, gdzie warto zachować szczególną ostrożność.

zalane ulice
18.06.2023 18:37 Zalane ulice, podtopione garaże, piwnice i grad. Żywioł nie powiedział jeszcze ostatniego słowa

Najpierw parno i wyjątkowo duszno, a później bardzo niebezpiecznie. W niedzielę nad znacznym obszarem Polski przechodzą gwałtowne burze, z których pada nie tylko ulewny deszcz, ale i grad. W wielu miejscach doszło do lokalnych podtopień garaży, piwnic, ulic i tuneli. Niestety, to jeszcze nie koniec groźnej aury.

upał ludzie kurtyna wodna mapa Polski
17.06.2023 22:35 IMGW zapowiada "noc tropikalną". Nadchodzi fala upałów

Fala upałów czai się za rogiem. Meteorolodzy IMGW alarmują, że już niedługo nad Polskę wkroczy tropikalny żar. Od wysokich temperatur nie odpoczniemy nawet nocą. Najcieplej ma być w środę 21 czerwca.

mapa polska ostrzeżenia alerty burze
15.06.2023 12:08 Alerty przed burzami. IMGW i RCB ostrzegają: "zabezpiecz drzwi i okna"

Burza, ulewy, wiatr i grad. Oto co czeka nas w najbliższych godzinach oraz dniach. IMGW nie ukrywa, że czeka nas pogodowy armagedon i już teraz trzeba przygotować się na gwałtowne zjawiska. Lepiej schować wszystko z balkonu i zabezpieczyć piwnice. Już obowiązują alerty, a ich zakres tylko się rozszerzy.

gradobicie
14.06.2023 20:06 Seria niebezpiecznych zjawisk w Polsce. Grad sparaliżował drogi

Pogoda w środę zaskoczyła niejednego mieszkańca naszego kraju i to raczej nie w sposób pozytywny. Od rana chmury burzowe kłębiły się nad przeważającą częścią kraju, zaś na południu zrobiło się bardzo niebezpiecznie. W Małopolsce sypnęło śniegiem, któremu towarzyszył także grad. W dosłownie jednej chwili warunki drogowe oraz turystyczne uległy drastycznemu pogorszeniu, a wszystko to zaledwie kilka dni przed nadejściem kalendarzowego lata.

ulewa deszcz zalania strażacy
10.06.2023 10:05 Ulewy i burze na południu Polski. Ulice zamieniły się w rzeki, strażacy nie nadążali

Ulewy przeszły nad południową Polską. W kilkanaście minut niektóre z miast i wsi zamieniły się w rwące potoki. - Woda zalała zabudowania, wdarła się do sklepu i zalała samochody, które były zaparkowane na podwórzu - przekazała Gmina Radziemice z województwa małopolskiego. Nagrania i zdjęcia pokazują skalę siły załamania pogodowego.

Słoneczna pogoda
03.06.2023 17:36 Wysokie temperatury nadciągają do Polski. Od poniedziałku będzie coraz cieplej

Dobre wiadomości dla miłośników słońca. Do Polski nadciąga fala gorąca, a od poniedziałku musimy przygotować się na szybki, choć stopniowy wzrost temperatury. Wiadomo też, jaka pogoda czeka nas w Boże Ciało i cały długi weekend.

Deszcz
23.05.2023 18:44 Nad Polskę nadciąga cyklon Dawid. Wiele osób odczuje skutki na własnej skórze

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert ostrzegający przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi. To właśnie cyklon Dawid jest odpowiedzialny za nagłą zmianę warunków atmosferycznych, które odczuje wielu z nas. Szczególnie poważne skutki może mieć to dla osób z problemami kardiologicznymi.

deszcz para parasol mapa
21.05.2023 14:55 IMGW wydało żółte alerty, pogoda robi się niebezpieczna. Będzie grzmieć, padać i wiać

Niebezpieczna prognoza pogody IMGW. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami. W trakcie wyładowań wiać będzie silny wiatr i spadnie nawet 25 mm wody na każdy metr kwadratowy. - W kolejnych godzinach zjawiska konwekcyjne będą się nasilać - czytamy w żółtym alercie dla Wałbrzycha.

Deszcz
17.05.2023 22:12 IMGW wydał pilne ostrzeżenie ws. obfitych opadów. Polacy muszą uważać

Dziś (17.05) mieszkańcy dziesięciu powiatów województwa śląskiego zostali powiadomieni o alercie RCB. Synoptycy wydali ostrzeżenie przed spodziewanymi intensywnymi opadami deszczu, wzrostem stanu rzek i możliwymi podtopieniami. Niebezpieczeństwo dotyczy również województwa opolskiego, gdzie wydano ostrzeżenia drugiego stopnia.

deszcz
06.05.2023 20:27 IMGW alarmuje, aż dwa rodzaje ostrzeżeń. Mróz to dopiero początek

W sobotę 6 maja nawet pogoda okazała się być prawdziwie brytyjska. Aura dopisała jedynie mieszkańcom północno-wschodniej części kraju, pozostali zaś musieli zmagać się ze słotą i chłodem. Kolejne godziny, niestety, nie przyniosą drastycznej poprawy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed ulewami i nocnymi przymrozkami.