Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Ceny Paliw

Ceny Paliw

samochód
18.05.2024 08:17 Ceny paliw zaskoczą kierowców. Każdy odczuje tę zmianę w portfelu

Już niebawem kierowcy mogą mieć duże powody do zadowolenia. Wszystko w związku z cenami na rynku paliw. Jak alarmują eksperci, mimo iż obniżki na razie nie są znaczące, to już niebawem może się to zmienić. Wszystko przez sytuację na rynku hurtowym.

tankowanie donald tusk
22.02.2024 14:44 Donald Tusk zabrał głos ws. cen paliw. Wskazał kluczową datę

Spełniły się zapowiedzi analityków. W związku z rosnącymi cenami ropy naftowej widzimy coraz wyższe ceny na stacjach. Tankowanie jest najdroższe od ponad dwóch miesięcy. Premier został zapytany o plany rządu w tej sprawie. Donald Tusk przekonywał, że do końca marca poznamy odpowiedź na możliwości obniżenia cen paliw na stacjach Orlen. Poruszył też kwestię następcy Daniela Obajtka.

stacja paliw
01.10.2023 09:54 Masowe awarie na stacjach Orlen. Minister już znalazł winnego

Sytuacja na stacjach Orlen w ostatnim czasie jest wyjątkowo niepokojąca. Polacy notorycznie zgłaszają awarię dystrybutorów, a w wielu miejscach, w których paliwo jest, kierowcy zaczęli je masować wykupować z powodu zaniżonej ceny. Minister aktywów państwowych Jacek Sasin skomentował całą sytuację i znalazł winnych.

stacja paliw
29.09.2023 22:32 Tajemnicze awarie na stacjach Orlenu. Wyciekł mail z instrukcją dla pracowników, w sieci burza

Wakacyjna promocja cen paliw na stacjach Orlen zakończyła się na początku września. Obecnie w wielu punktach w całym kraju kierowcy informują natomiast o tajemniczych awariach dystrybutorów. Do sieci wyciekł mail z instrukcją dla pracowników stacji, jak powinni postępować. Jego treść jest bardzo zaskakująca. W sieci zawrzało.

paliwo
26.09.2023 14:18 Limity tankowania na stacjach, są pierwsze ograniczenia. Eksperci alarmują

Bardzo niskie ceny paliw na polskich stacjach oraz efekt polityki Orlenu powodują pierwsze problemy - alarmują eksperci. Na niektórych stacjach zaczyna brakować paliwa. W związku z tym wprowadzono tam limity tankowania.

Granica RP
25.09.2023 16:08 Czesi masowo przyjeżdżają na zakupy do Polski. Na jednym produkcie mogą tu sporo zaoszczędzić

Czesi ochoczo przekraczają granicę z Polską i chwalą sobie zakupy nad Wisłą. Wszystko przez rosnące ceny w ich kraju. Okazuje się, że spadek cen paliw poniżej 6 zł jest tu dla nich wyjątkową okazją.

sklep
20.09.2023 18:18 Od stycznia ceny w sklepach pójdą w górę? Wiadomo, kiedy zapadnie decyzja

Tarcza antyinflacyjna, na mocy której zwolniono z podatku podstawowe produkty żywnościowe, weszła w życie w lutym 2022. Niestety wraz z końcem grudnia bieżącego roku, ta ulga dobiega końca. Czy od stycznia 2024 roku Polacy mogą obawiać się, że ceny w sklepach znacznie poszybują w górę? Wiceminister finansów Artur Soboń komentuje.

paliwo
27.08.2023 14:35 Ostatnia chwila, aby zatankować bak do pełna. Ceny paliw mogą drastycznie pójść w górę

Koniec wakacji w tym roku zmartwi nie tylko uczniów, ale i dorosłych. Wraz z nastaniem września kierowcy będą musieli pożegnać się z letnimi obniżkami na stacjach cen paliw. Do tego wszystkiego, analitycy dokładają jeszcze przewidywania niemałych podwyżek. To być może ostatni moment, by zatankować samochód do pełna, nie rujnując przy tym swojego budżetu.

tankowanie samochodu
16.07.2023 16:38 Ważne wieści dla kierowców. Eksperci nie mają wątpliwości, na horyzoncie kolejna podwyżka cen paliw

Wakacyjny wyjazd za pasem? Lepiej zatankuj, bo nadchodzący tydzień nie będzie łaskawy, jeśli chodzi o ceny paliwa. - W drugiej połowie lipca mogą nieznacznie pójść w górę - przekazali analitycy portalu e-petrol.pl. Ile pieniędzy należy szykować na to, by zatankować do pełna? Już teraz rozejrzyj się za promocjami.

Orlen tankowanie dystrybutor
07.07.2023 12:06 Wakacyjna obniżka cen na Orlenie to pic na wodę? Kartka na stacji obnażyła prawdę. "Zbieg okoliczności"

Orlen chwali się wakacyjną promocją na paliwo. Polacy mają płacić o 30 groszy mniej za każdy litr wlany do baku. Czy tak jest jednak naprawdę? Niepozorna kartka wywieszona na jednej ze stacji pokazuje, że określenie obecnych cen jako “promocja” to spore nadużycie. - Bandyci - powiedział gorzko rozmówca goniec.pl. Orlen się tłumaczy i mówi o “zbiegu okoliczności”.

Tankowanie paliwa
28.04.2023 22:47 Zbadali jakość paliwa w Polsce. Wydało się, gdzie jest najgorsze

Inspekcja Handlowa zbadała jakość benzyny bezołowiowej, oleju napędowego, LPG oraz lekkiego oleju opałowego. Wiadomo, gdzie jakość paliwa budzi największe zastrzeżenia. UOKiK przygotował nawet specjalną mapę odzwierciedlającą tą zjawisko.

Absurdalne sceny na otwarciu stacji paliw, ksiądz poświęcił Orlen
10.02.2023 09:43 Absurdalne sceny w Gnojnie. Ksiądz poświęcił nową stację paliw Orlenu

Absurdalna sytuacja w Gnojnie (woj. świętokrzyskie). Co ma ksiądz do otwarcia stacji paliw? Okazuje się, że bardzo dużo. Lokalni duchowni poświęcili nowootwarte stację Orlenu pod Kielcami. Zdjęcia wyglądają niczym kadry z filmów Barei.

Ceny paliw. "Warto już teraz napełnić bak do pełna". Eksperci ostrzegają
21.01.2023 10:50 "Warto już teraz napełnić bak do pełna". Eksperci ostrzegają

Fatalna wiadomość dla wszystkich posiadaczy maszyn napędzanych paliwem. Analizujący rynek eksperci nie mają wątpliwości i ostrzegają, że ceny na stacjach benzynowych będą rosnąć. Już w najbliższych dniach na pylonach zobaczymy więc wyższe wartości, niż te, które obserwujemy obecnie. To może być ostatni dzwonek na maksymalne napełnienie baku.

Cena benzyny na Orlenie zamarła mimo podwyżki VAT na paliwa. Koncern tygodniami łupił Polaków na marży?
02.01.2023 13:13 Cena benzyny na Orlenie zamarła mimo podwyżki VAT. Koncern tygodniami łupił Polaków na marży?

Wraz z końcem 2022 roku przestał obowiązywać niższy VAT na paliwa. Rzesza kierowców obawiała się, że w związku z tym ceny na stacjach benzynowych poszybują w górę, jednak tak się nie stało. Paliwowy "cud" zaobserwować można zwłaszcza w przypadku państwowego Orlenu, którym dowodzi Daniel Obajtek. Jak to możliwe, że nasze rachunki za podróżowanie nie wzrosły? Prawda okazuje się niezwykle brutalna.

gasoline-g0d17adb2e 1920
22.12.2022 08:57 Ważne informacje dla wszystkich kierowców. Od 1 stycznia zapłacą dużo więcej

Benzyna i olej napędowy utrzymują najwyższą cenę w historii Polski. Od nowego roku ma być jednak o wiele gorzej. Powraca pełen VAT na stacjach benzynowych. Eksperci mówią — litr paliwa może kosztować aż 60 groszy więcej.

ceny paliw
15.10.2022 09:22 Rekordowe ceny paliw drenują kieszenie kierowców. Eksperckie prognozy nie zostawiają złudzeń, będzie jeszcze gorzej

Ostatnie tygodnie to wyjątkowo trudny czas dla kierowców aut zasilanych olejem napędowym lub benzyną. Ceny na stacjach paliw biją wszelkie rekordy i wcale nie zamierzają się zatrzymywać. Co więcej, wraz z szybującymi wartościami na pylonach, napędza się i tak wysoka już inflacja. Czy w najbliższej przyszłości jest szansa na jakąkolwiek ulgę dla naszych portfeli? Eksperci nie mają dobrych wieści.Wizyta na stacji paliw z pewnością nigdy nie należała do ulubionych czynności kierowców, bo nieodłącznie wiązała się z wydatkiem, który szybko ulatywał w powietrze. Teraz jednak, obok żalu, pojawia się uzasadniony strach i niemiłe zaskoczenie, bo każde tankowanie sieje w naszych portfelach prawdziwe spustoszenie.Niepokojące zjawiska na pylonach obserwujemy już od jakiegoś czasu, ale tak dramatycznie jak teraz nie było już dawno, a może nawet i nigdy. W wakacje wiele stacji wprowadziło specjalne promocje dla klientów, dzięki czemu podróże były choć trochę mniej uciążliwe. Niestety, po chwili oddechu przyszedł czas na tąpnięcie i wielki szok, a to dopiero początek naszych problemów.

Ceny paliw ponownie poszybują. Analitycy mają złe wiadomości dla kierowców
04.10.2022 11:03 Ceny paliw ponownie poszybują. Analitycy mają złe wiadomości dla kierowców

Paliwo na stacjach benzynowych w całej Polsce znowu zdrożeje. Początek października przyniesie ze sobą tornado w kieszeniach kierowców podjeżdżających pod dystrybutory. Wzrost cen paliwa widać już dziś. W ostatnim czasie benzyna Pb95 podrożała o 11 groszy na litrze. BM Reflex przewiduje, że będzie tylko gorzej.Ceny paliwa nieustannie pozostają gorącym tematem wśród Polaków. Każda wizyta na stacji paliw przynosi ze sobą szybsze bicie serca.Podwyżka cen paliw znów pojawiła się na horyzoncie. BM Reflex nie ukrywa, że w nadchodzących tygodniach paliwa znów mocno zdrożeją. Powodów jest kilka, ale obecnie górują: wzrost cen w hurcie oraz wyjątkowo słaba pozycja złotego.

ceny paliw
01.07.2022 17:34 Ceny paliw wciąż straszą kierowców. Stacje benzynowe przygotowały nową ofertę

Historycznie wysokie ceny paliw sprawiły, że niektórzy Polacy pożegnali się z wakacyjnymi planami, a zamiast do samochodu, wsiedli do komunikacji miejskiej. Choć na reakcję stacji paliwowych trzeba było długo czekać, w końcu postanowiły one wyjść na przeciw posiadaczom aut. Prekursorem okazał się być państwowy Orlen, który wprowadził niemałą promocję na zakup paliwa. Zepchnięta do narożnika konkurencja postanowiła podjąć podobne kroki.Wysokie ceny paliw, które śniły się po nocach wszystkim kierowcom, w ostatnich dniach znacząco wyhamowały, ale do komfortowej sytuacji wciąż jest nam daleko i każda wizyta na stacji benzynowej to niemały wydatek w domowym budżecie.Mimo niepokojącej sytuacji, rządzący z dumą chwalą się, że Polacy tankują najtaniej w Europie, a wszelkie zarzuty opozycji o ponoszenie odpowiedzialności za dramatyczny stan rzeczy i "żerowanie" na klientach odpierają tłumacząc, że winna wszystkiemu jest głównie polityka Władimira Putina i wojna w Ukrainie.Nie da się jednak ukryć, że dzięki historycznie wysokim cenom paliw państwowy koncern Orlen odnotował w pierwszym kwartale 2022 roku rekordowe zyski. To jednak tłumaczone jest wciąż bardziej geniuszem samego prezesa Daniela Obajtka, a nie korzystaniu na niekorzystnej dla kierowców sytuacji.

Donald Tusk
30.06.2022 15:25 Rzecznik PO przekonany o sprawczości Tuska. "Obniżyłby cenę benzyny w kilka miesięcy"

Ceny paliw od kilku miesięcy spędzają sen z powiek wielu polskim kierowcom. Sam Donald Tusk uważa, że rozwiązaniem tego problemu byłoby... objęcie przez niego stanowiska premiera. Na antenie Radia Plus rzecznik PO Jan Grabiec przekonywał, że Tusk jako szef rządu obniżyłby cenę paliwa do 5,19 zł.Putin czy Orlen - kto odpowiada za wysokie ceny paliw? Dyskusja na ten temat trwa od kilku miesięcy. Mimo przyrzeczenia, że opozycja "wygra wybory" niewiele przesłanek wskazuje na to, że w najbliższym czasie to Donald Tusk obejmie stanowisko premiera i będzie miał okazję zrealizować swoją obietnicę w sprawie cen paliw.

Zakaz wjazdu do miast i mniejsze limity prędkości na autostradzie będą sposobami na drogie paliwo?
26.06.2022 21:01 Zakaz wjazdu do miast w niedzielę? Eksperci mają pomysł na kryzys energetyczny

Do niehandlowej niedzieli dołączy niedługo kolejny zakaz? Eksperci wskazują, że Europa powinna zastanowić się nad... ograniczeniem możliwości jeżdżenia autem po mieście w niedzielę oraz zmniejszenie limitów prędkości na autostradach. Co ważne, do takiej sytuacji już w przeszłości doszło.Zakaz handlu w niedzielę niehandlową i jednocześnie zakaz jeżdżenia samochodem po miastach? Nie jest to scenariusz nierealny, o czym świadczy historia, która była już świadkiem podjęcia przez Europę podobnej decyzji.Zakaz jeżdżenia autem w niedzielę oraz zmniejszenie limitów prędkości na autostradzie to dwa sposoby na poradzenie sobie z kryzysem energetycznym. Związany jest on bezpośrednio z wojną w Ukrainie oraz embargiem na rosyjskie surowce.

Rabat na paliwo dla księży. Orlen tłumaczy: „to standardowa umowa”
26.06.2022 10:42 Już od poniedziałku ceny paliw na Orlenie będą znacznie mniejsze. Są jednak aż trzy warunki do spełnienia

Ceny paliw są na ustach wszystkich Polaków. Mieszkańcy miast poważnie zastanawiają się nad zaprzyjaźnieniem się z transportem publicznym, pozostali rezygnują z wakacyjnych wyjazdów lub wyciągają z piwnicy zakurzone rowery. Na szczęście, po wielu miesiącach łupienia Polaków pomocną dłoń w końcu wyciąga państwowy PKN Orlen, który organizuje wielką promocję. Aby z niej skorzystać, trzeba jednak spełnić pewne warunki.Horrendalne ceny paliw śnią się Polakom po nocach. Sztuką dziś wcale nie jest posiadanie samochodu, ale jego utrzymanie, na które może pójść znaczna część miesięcznego budżetu.Choć jak naprawdę jest widzi każdy, komu przychodzi odwiedzić stację benzynową, polski rząd i jego przedstawiciele jak mantrę powtarzają, że wartości wyświetlane na pylonach są i tak jednymi z najniższych w Europie. Szkoda, że podobnie jest także z naszymi płacami.Oczywiście, Jacek Sasin i jego akolici mogą jeszcze długo utrzymywać, że wysokie ceny paliw spędzają im sen z powiek, fakt jest jednak taki, że na tragedii rodaków korzysta państwowy koncern PKN Orlen, który w tym roku osiąga rekordowe zyski. To zaś nie umyka opozycji, która mówi wprost o "żerowaniu" na Polakach.

Daniel Obajtek
21.06.2022 20:57 Obniżki cen paliw już za kilka dni. Daniel Obajtek obiecuje "wakacyjną niespodziankę" dla kierowców

Daniel Obajtek, prezes Orlenu, chce "ulżyć" polskim kierowcom na wakacje i zapowiada obniżkę cen paliw. Jednak wygląda na to, że kierowcy nie mają się co spodziewać cudów. Dzisiaj szef koncernu zdradził szczegóły "kilkugroszowej obniżki".

rząd
08.06.2022 14:07 Władza lekką ręką kupuje paliwo. Na zakupy wydano 84 mln złotych

Podczas gdy Polacy poważnie zastanawiają się nad tym, czy nie porzucić na jakiś czas podróży samochodem, rząd nie ma takiego problemu. Jak donoszą media, wysokie ceny na stacjach benzynowych nie zniechęciły władz do zakupu paliwa za niebagatelną sumę 85 mln złotych. Co jeszcze ciekawsze, jedne z największych potrzeb ma w tej materii resort odpowiadający za środowisko.Inflacja brutalnie dopada Polaków, którzy tną wydatki wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Jednym z największych winowajców pustych portfeli stały się w ostatnich tygodniach zdecydowanie rekordowe ceny paliw.Wartość przekraczająca niekiedy 8 złotych za litr Pb95 zmusza kierowców do podejmowania ciężkich decyzji. Jedni rezygnują więc z dalszych wyjazdów, inni rozważają zmianę środka transportu do czasu, gdy sytuacja nie ulegnie poprawie.To, co dla przeciętnego zjadacza chleba stanowi źródło jego zmartwień, zdaje się być jednak odległe politykom u szczytów władzy. Ci najwyraźniej padli ofiarą własnej propagandy, zgodnie z którą w Polsce i tak tankuje się najtaniej i postanowili zafudować sobie zakupy za 85 mln złotych.

tanie paliwo
08.06.2022 08:58 Tanie paliwo nie wróci na stacje? Polacy szykują się na najgorsze i rezygnują z planów

Tanie paliwo na stacjach benzynowych to już przeszłość. Teraz kierowcy coraz częściej zadają sobie pytanie: gdzie najtaniej zatankować? Wiele osób z powodu horrendalnych cen już zrezygnowało z wyjazdów na zbliżający się długi weekend, a prognozy nie są optymistyczne. Są miejsca, gdzie na pylonach od kilku dni widać z przodu ósemkę.Spełnia się czarny scenariusz kierowców. Ceny paliw są rekordowo wysokie, co przyznają już sami rządzący, choć twierdzą także, że sytuacja w naszym kraju i tak jest jedną z najlepszych w Europie.Koszty podróżowania samochodem stały się nawet przyczyną poważnej kłótni w Sejmie, gdzie opozycja zarzuciła rządzącym, że czerpią korzyści na wysokiej marży na paliwa. Trudno zresztą temu zaprzeczać, jeśli spojrzymy na ostatnie zyski państwowego koncernu Orlen, które w pierwszym kwartale 2022 roku były rekordowe.Kierowcy tymczasem głowią się, codziennie z niepokojem spoglądając na pylony i zadając sobie pytanie: gdzie najtaniej zatankować? Niestety, tanie paliwo pozostaje w sferze marzeń, przez co wiele rodzin musiało odwołać wyjazdy na zbliżający się długi weekend.

benzyna
07.06.2022 09:13 Ceny paliw: Benzyna będzie kosztować 15 zł za litr? Czarny scenariusz ekspertów

Kierowcy przecierają oczy ze zdumienia, gdy płacą za paliwo, bo cena benzyny na stacjach przekroczyła już 8 zł. Niestety eksperci nie mają dobrych wiadomości. – Może ziści się czarny scenariusz: nie będzie większego wydobycia, a Putin zakręci kurek z ropą dla Europy – przestrzegają w swoich prognozach.

Tusk
06.06.2022 12:06 Donald Tusk pokazał ceny na Orlenie. "Prawdy nie ukryją. Za taką cenę benzyny Kaczyński nie najeździ się po Polsce"

Donald Tusk opublikował na swoim Twitterze nagranie ze stacji benzynowej. Pokazuje w nim ceny paliw, podsumowując słowami: "Kaczyński nie najeździ się już po Polsce". Jego wideo jest odpowiedzią na zdjęcia polityków PiS-u, którzy pozowali przed tablicami na stacjach paliw, tak by nie pokazać obowiązujących cen benzyny.

ceny Orlen
05.06.2022 07:39 Orlen zmienia pylony na stacjach benzynowych. Nowe będą mogły wyświetlać dwucyfrowe liczby

Nastały ciężkie czasy dla kierowców. Ceny paliw pikują i nic nie wskazuje na to, że zamierzają zatrzymać się w najbliższej przyszłości. Polacy na dobre nie zdążą przyzwyczaić się do jednej podwyżki, a na horyzoncie jawi się już kolejna. Tymczasem na poznańskim Orlenie pylony zyskały nowe wyświetlacze, które będą w stanie wyświetlać więcej cyfr. Czy za litr benzyny zapłacimy wkrótce powyżej 10 zł?Drogo na stacjach benzynowych już było. Teraz może być już tylko bardzo drogo i zdaje się, że ten stan pozostanie z nami na dłużej. Ceny rosną w zastraszającym tempie zwłaszcza od końca lutego, kiedy to w Ukrainie wybuchła wojna.Koszt zatankowania pojazdu stał się nawet ostatnio jednym z przedmiotów ożywionej dyskusji w parlamencie. Minister aktywów państwowych Jacek Sasin przekonywał, że ceny paliw w Polsce są najniższe w Europie, podczas gdy opozycja zwracała uwagę na gigantyczne zyski, jakie z całej sytuacji czerpie państwowy koncern Orlen.Faktem jest, że tylko w pierwszym kwartale 2022 roku grupa wygenerowała rekordowy przychód na poziomie 2,8 mld zł. W kolejnym wzbogacić może się jeszcze bardziej, jeśli sprawdzą się obawy jednego z czytelników portalu epoznan.pl, który zaobserwował na poznańskiej stacji zarządzanej przez Daniela Obajtka niepokojące zjawisko.

Paliwo i wydatki senatorów
31.05.2022 18:16 Ceny paliw znowu w górę. Wzrost nawet o kilkadziesiąt groszy

W najbliższym czasie o tańszym tankowaniu będzie można zapomnieć. Cenniki na stacjach paliw znowu pójdą w górę. - Ceny w skrajnych przypadkach mogą wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt groszy - powiedział w rozmowie z TVN24 analityk rynku paliw e-petrol Jakub Bogucki. Zdaniem eksperta "jeżeli chodzi o letnie wakacje, to nie zanosi się niestety na spadkową korektę".W ciągu miesiąca średnia cena benzyny PB95 w Polsce wzrosła o 0,91 zł - podała w poniedziałek Polska Izba Paliw Płynnych. Końcem kwietnia płaciliśmy za litr benzyny około 6,48 zł. W maju to już 7,39 zł. Średnia cena ON spadła o 0,13 zł do 7,09 zł/litr. Z kolei średnia cena LPG wzrosła o 0,02 zł do 3,58 zł.

  • 1
  • 2