Goniec.pl
Daniel Obajtek

Twitter/@DanielObajtek

Obniżki cen paliw już za kilka dni. Daniel Obajtek obiecuje "wakacyjną niespodziankę" dla kierowców

21 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Natalia Janus

Udostępnij:

Daniel Obajtek, prezes Orlenu, chce "ulżyć" polskim kierowcom na wakacje i zapowiada obniżkę cen paliw. Jednak wygląda na to, że kierowcy nie mają się co spodziewać cudów. Dzisiaj szef koncernu zdradził szczegóły "kilkugroszowej obniżki".

Screen Youtube / Kancelaria Premiera

Opozycja zareagowała na rezygnację Kaczyńskiego. Padło wiele mocnych słów

CZYTAJ DALEJ

Daniel Obajtek zapowiada "wakacyjną niespodziankę" dla kierowców. Ile wyniosą obniżki?

Ceny paliw na stacjach rosną z dnia na dzień. W wielu polskich miastach za litr benzyny Pb95 trzeba już zapłacić ponad 8 zł. Niestety, końca podwyżek w najbliższym czasie nie widać. Polskie rafinerie nie obniżają marż, nie chcą podzielić się bardzo wysokim zyskiem z konsumentami, a podczas wakacji będzie po prostu drogo.

Jednak wszystko wskazuje na to, że z tej dramatycznej sytuacji chce bohatersko uratować Polaków Daniel Obajtek. Szef Koncernu Orlen podczas poniedziałkowej konferencji zapowiedział "wakacyjną niespodziankę" dla kierowców i obiecał obniżkę cen paliw.

Taka wiadomość z pewnością wprowadziła w euforię miliony Polaków, ale niestety nie na długo. Daniel Obajtek po obwieszczeniu radosnej informacji, szybko uzupełnił, że jego niespodzianka co prawda "ulży" kierowcom, ale w niewielkim stopniu, oraz wyniesie uwaga - "niebagatelne" kilka groszy. Obajtek dodał, że sądzi, że "promocja na paliwa na stacjach wejdzie od 24 czerwca".

Daniel Obajtek: "Koncern zrezygnuje z części zysku"

Jak stwierdził Daniel Obajtek, koncern zrezygnuje z części własnych zysków i tak zapewni kierowcom "tańsze tankowanie". Jak wyjaśnił Daniel Obajtek, promocja będzie polegać na korzystaniu przez klientów między innymi z programów lojalnościowych, jakie są "powszechnie stosowane w biznesie", a osoby, które będą chciały korzystać z promocji, powinny zapisać się do programu VITAY. Jednak dokładne szczegóły dotyczące zasad otrzymywania zniżki, jak i jej konkretnej wysokości, zostaną dopiero podane.

Prezes PKN Orlen wypowiedział się jednocześnie przeciwko regulacji w Polsce cen paliw. - Orlen i Lotos mają ok. 30 proc. segmentu detalicznego, gdyby wprowadzić ceny regulowane, to 6,5 tys. stacji benzynowych poza Orlenem i Lotosem po prostu by zbankrutowało - tłumaczył Daniel Obajtek.

Prezes PKN Orlen sprzeciwił się też ewentualnemu opodatkowaniu polskich koncernów paliwowych podatkiem od niespodziewanych zysków. Jak argumentował, polskie rafinerie pokrywają ok. 71 proc. popytu na paliwa na rynku polskim. Oznacza to, że ok. 5 mln ton paliw rocznie musi być importowanych, z czego ponad 3,7 mln ton przez inne podmioty niż Orlen i Lotos. - Gdyby dodatkowo opodatkować polskie podmioty podatkiem od niespodziewanych zysków, to przy tym poziomie importu nie byłyby one w stanie utrzymać udziału w rodzimym rynku - ocenił.

Tragedia w Karkonoszach

Tragedia w Karkonoszach. Na osobówkę spadło drzewo. Nie żyją 3 osoby, kierowca walczy o życie

Do wielkiej tragedii doszło po czeskiej stronie Karkonoszy w niedzielę. Ogromne drzewo upadło i zmiażdżyło przejeżdzające auto osobowe. W makabrycznym wypadku zginęły trzy osoby. Kierującego pojazdem cudem udało się uratować. Czescy strażacy opublikowali drastyczne zdjęcia z miejsca zdarzenia. Fot. Hasiči obce Horní Maršov

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: PAP, goniec.pl

Natalia JanusAutor

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Freepik/ senivpetro

Wiadomości

Nowy obowiązek dla właścicieli domów już za pasem. Polacy zapłacą nawet tysiąc złotych

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Syn byłego ministra zdrowia został wyrzucony ze spotkania z Kaczyńskim. Ojciec musi się tłumaczyć

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Ołena Zełenska potrzebuje pomocy. "Jeżeli otrzymamy takie wsparcie od Polski, będziemy szczęśliwi"

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Prezydent Andrzej Duda o rozmieszczeniu amerykańskich głowic nuklearnych w Polsce: "Temat jest otwarty"

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Zmiany w Kancelarii Prezydenta. Paweł Soloch zostanie zastąpiony przez Jacka Siewierę?

Czytaj więcej >
policja.pl

Wiadomości

Nowe fakty ws. Jacka Jaworka. Prokuratura przedłuża śledztwo

Czytaj więcej >