Goniec.pl
rząd

Pawel Wodzynski/East News

Władza lekką ręką kupuje paliwo. Na zakupy wydano 84 mln złotych

8 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Podczas gdy Polacy poważnie zastanawiają się nad tym, czy nie porzucić na jakiś czas podróży samochodem, rząd nie ma takiego problemu. Jak donoszą media, wysokie ceny na stacjach benzynowych nie zniechęciły władz do zakupu paliwa za niebagatelną sumę 85 mln złotych. Co jeszcze ciekawsze, jedne z największych potrzeb ma w tej materii resort odpowiadający za środowisko.

Inflacja brutalnie dopada Polaków, którzy tną wydatki wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Jednym z największych winowajców pustych portfeli stały się w ostatnich tygodniach zdecydowanie rekordowe ceny paliw.

Piotr Kraśko zadrwił z Jarosława Kaczyńskiego i TVP używając cytatu prezesa PiS z konwencji

Piotr Kraśko czekał do ostatniej minuty "Faktów". Bezlitośnie zakpił z Jarosława Kaczyńskiego

CZYTAJ DALEJ

Wartość przekraczająca niekiedy 8 złotych za litr Pb95 zmusza kierowców do podejmowania ciężkich decyzji. Jedni rezygnują więc z dalszych wyjazdów, inni rozważają zmianę środka transportu do czasu, gdy sytuacja nie ulegnie poprawie.

To, co dla przeciętnego zjadacza chleba stanowi źródło jego zmartwień, zdaje się być jednak odległe politykom u szczytów władzy. Ci najwyraźniej padli ofiarą własnej propagandy, zgodnie z którą w Polsce i tak tankuje się najtaniej i postanowili zafudować sobie zakupy za 85 mln złotych.

Krocie na podróże państwowych urzędników

Jak donosi "Fakt", podległe Kancelarii Premiera Centrum Obsługi Administracji Rządowej rozstrzygnęło właśnie przetarg na zakup benzyny i diesla dla 84 instytucji państwowych.

Z umowy wynika, że rządzący zamierzają wyjeździć w najbliższych latach grube dziesiątki milionów. Aż 80 mln złotych przeznaczono na zakup 14,5 mln litrów paliwa dla urzędników.

Najwięcej cennego płynu trafi do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, jednak bardziej ciekawe jest to, kto zajmuje drugie miejsce na liście. Otóż jest to Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Około 1,7 mln zł będzie za to kosztować paliwo do samochodów sejmowych, a 3,3 mln zł zostanie wydane na potrzeby Kancelarii Prezydenta.

ceny Orlen

Orlen zmienia pylony na stacjach benzynowych. Nowe będą mogły wyświetlać dwucyfrowe liczby

CZYTAJ DALEJ

Ceny paliw nie hamują

Beztroska rządzących nie udziela się obywatelom i raczej pozostanie tak na dłużej. Eksperci twierdzą, że na pylonach prezentowane będą coraz większe wartości, a w skrajnym przypadku ceny dobiją do 10, a nawet i 15 zł za litr popularnej "95".

W rozmowie z PAP Mariusza Zielonka z Konfederacji Lewiatan stwierdził nawet, że ceny paliw mogą przesunąć szczyt inflacji z sierpnia na późną jesień. To oznaczałoby, że koszmar drożyzny szybko się nie skończy.

Władze zdają się jednak zaklinać rzeczywistość. W sieci pojawiła się seria zdjęć polityków Zjednoczonej Prawicy, którzy z chęcią fotografowali się na stacjach państwowego koncernu Orlen. Szkopuł w tym, że na żadnym z obrazów nie było widać cen paliw.To zostało zauważone nie tylko przez spostrzegawczych użytkowników internetu, ale także polityków opozycji. Donald Tusk w bezlitosny sposób podsumował działania rządzących i pokazał prawdę o cenach na Orlenie.

- Za taką cenę Kaczyński nie najeździ się po Polsce - stwierdził lider Platformy Obywatelskiej, nawiązując do planowanej przez prezesa PiS kampanii objazdowej po kraju.
politycy

O tych słowach woleliby szybko zapomnieć. Ci politycy mają na koncie wpadki, o których mówili wszyscy

Opinia publiczna w całej Polsce żyje dziś niefortunnymi słowami Rafała Trzaskowskiego, jakich użył on w podcaście Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego. Krajowa polityka zna jednak o wiele więcej przykładów, gdy z ust ważnych osób w państwie padały skandaliczne wypowiedzi. Przypominamy te najbardziej kontrowersyjne.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: WP, Goniec.pl, Fakt

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Donald Tusk

Wiadomości

Opozycja razem czy osobno? Polacy zdecydowali

Czytaj więcej >
Myśleli, że nie żyje, a on był w areszcie. Sąsiedzi do dziś na widok pana Jarosława krzyczą "Cześć, nieboszczyk"

Wiadomości

Warszawa: Kilka miesięcy po pogrzebie do jej drzwi zapukał nieboszczyk. Zbladła i zaniemówiła

Czytaj więcej >
Kamil Bortniczuk

Wiadomości

Katolicka fundacja promuje sport. Gdzie podziały się rządowe pieniądze?

Czytaj więcej >
Antoni Macierewicz

Wiadomości

Szef klubu PiS wygryzie Macierewicza? Politycy ujawniają

Czytaj więcej >
Rzecznik PiS skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego o "zniszczeniu tych ludzi". Niewiarygodne, kim się zasłonił

Wiadomości

Burza po słowach Jarosława Kaczyńskiego. Rzecznik PiS nieudolnie broni prezesa

Czytaj więcej >
Szokujące słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Nie do wiary, do czego wezwała prezenterka

Wiadomości

Oburzające słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Prezenterka nawołuje do buntu

Czytaj więcej >