Goniec.pl
ceny Orlen

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER, Facebook/

Orlen zmienia pylony na stacjach benzynowych. Nowe będą mogły wyświetlać dwucyfrowe liczby

5 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Nastały ciężkie czasy dla kierowców. Ceny paliw pikują i nic nie wskazuje na to, że zamierzają zatrzymać się w najbliższej przyszłości. Polacy na dobre nie zdążą przyzwyczaić się do jednej podwyżki, a na horyzoncie jawi się już kolejna. Tymczasem na poznańskim Orlenie pylony zyskały nowe wyświetlacze, które będą w stanie wyświetlać więcej cyfr. Czy za litr benzyny zapłacimy wkrótce powyżej 10 zł?

Drogo na stacjach benzynowych już było. Teraz może być już tylko bardzo drogo i zdaje się, że ten stan pozostanie z nami na dłużej. Ceny rosną w zastraszającym tempie zwłaszcza od końca lutego, kiedy to w Ukrainie wybuchła wojna.

pogoda

Prognoza pogody. Alerty IMGW przed burzami z gradem. Jaka pogoda czeka nas w weekend?

CZYTAJ DALEJ

Koszt zatankowania pojazdu stał się nawet ostatnio jednym z przedmiotów ożywionej dyskusji w parlamencie. Minister aktywów państwowych Jacek Sasin przekonywał, że ceny paliw w Polsce są najniższe w Europie, podczas gdy opozycja zwracała uwagę na gigantyczne zyski, jakie z całej sytuacji czerpie państwowy koncern Orlen.

Faktem jest, że tylko w pierwszym kwartale 2022 roku grupa wygenerowała rekordowy przychód na poziomie 2,8 mld zł. W kolejnym wzbogacić może się jeszcze bardziej, jeśli sprawdzą się obawy jednego z czytelników portalu epoznan.pl, który zaobserwował na poznańskiej stacji zarządzanej przez Daniela Obajtka niepokojące zjawisko.

Orlen zmienia wyświetlacze na pylonach

Standardowa wizyta na stacji paliw należącej do Orlenu przy ul. Krzywoustego zakończyła się nie lada zdziwieniem, jakie wywołała w mieszkańcu Poznania zmiana wyświetlaczy na pylonach cenowych.

Zamontowano tam bowiem nowe urządzenie, które umożliwia wyświetlanie dwucyfrowych liczb z przodu. To od razu zasiało niepokój w mężczyźnie, który poważnie zaczął zastanawiać się, czy przypadkiem nie jest to przygotowanie do prezentowania cen powyżej 10 złotych za litr.

Zwrócił on także uwagę na to, że przypuszczenia są bardzo prawdopodobne w związku z powrotem doliczania stawki VAT. - Na wyświetlaczu jest miejsce na 1 z przodu. Marża przepiękna przy baryłce ropy pomiędzy 100-110 dolarów. Polacy oddamy Wam Wasze jak na nas zagłosujecie. Przy VAT23 będzie 8.79 zł - napisał czytelnik do epoznan.pl.

Benzyna po 10 złotych?

Dziennikarze portalu epoznan.pl postanowili zapytać o tajemniczą sprawę sam koncern. Na zadane wprost pytanie o to, czy wyświetlacze są przygotowywane na wyświetlanie cen wyższych niż 9,99 zł za litr, uzyskali niejednoznaczną odpowiedź.

PiS

Złe wiadomości dla właścicieli samochodów. Będzie kolejny podatek

CZYTAJ DALEJ

- Uprzejmie informujemy, że PKN ORLEN na dwóch MOP-ach w okolicach Łodzi PKN ORLEN testuje możliwość prezentacji na pylonach cenowych dodatkowych informacji dla kierowców. Chodzi m.in o oznaczenia i symbole paliw zgodne z unijnymi przepisaminapisano w odpowiedzi biura prasowego.

Pylony zostaną wymienione także w Krakowie, gdzie za miesiąc w życie wejdzie ustawa krajobrazowa. To wiąże się z koniecznością zmiany pylonów z 8-metrowych na 6-metrowe.

- Nowe pylony pojawią się również na stacjach w Krakowie, ale w tym przypadku wymiana ma związek ze zmianą lokalnych przepisów, a konkretnie z tzw. uchwałą krajobrazową - poinformował PKN Orlen.

Tankowanie/Photo by Dawn McDonald on Unsplash

Rząd chwali się, że mamy niemal najtańsze paliwo w Europie. Ile w tym prawdy? Sprawdzamy

Na podstawie ogólnodostępnych danych dotyczących średnich zarobków w Europie i cen na stacjach paliw z początku kwietnia, postanowiliśmy sprawdzić, jakim faktycznym wydatkiem dla Europejczyków jest zakup paliwa.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: epoznan.pl

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Donald Tusk

Wiadomości

Opozycja razem czy osobno? Polacy zdecydowali

Czytaj więcej >
Myśleli, że nie żyje, a on był w areszcie. Sąsiedzi do dziś na widok pana Jarosława krzyczą "Cześć, nieboszczyk"

Wiadomości

Warszawa: Kilka miesięcy po pogrzebie do jej drzwi zapukał nieboszczyk. Zbladła i zaniemówiła

Czytaj więcej >
Kamil Bortniczuk

Wiadomości

Katolicka fundacja promuje sport. Gdzie podziały się rządowe pieniądze?

Czytaj więcej >
Antoni Macierewicz

Wiadomości

Szef klubu PiS wygryzie Macierewicza? Politycy ujawniają

Czytaj więcej >
Rzecznik PiS skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego o "zniszczeniu tych ludzi". Niewiarygodne, kim się zasłonił

Wiadomości

Burza po słowach Jarosława Kaczyńskiego. Rzecznik PiS nieudolnie broni prezesa

Czytaj więcej >
Szokujące słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Nie do wiary, do czego wezwała prezenterka

Wiadomości

Oburzające słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Prezenterka nawołuje do buntu

Czytaj więcej >