Goniec.pl

Freepik/senivpetro

Ceny paliw w Polsce pobiły rekord. Eksperci: "To nie koniec zmian"

21 Maja 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

Ceny paliw w Polsce pobiły rekord. Analitycy są przekonani, że to jeszcze nie koniec negatywnych zmian. - Będziemy w kolejnych tygodniach świadkami bicia aktualnego rekordu - donoszą. Nieco korzystniej wygląda sytuacja autogazu i oleju napędowego.

Biuro Maklerskie Reflex poinformowało, że w miniony czwartek 19 maja na stacjach paliw w Polsce benzyna bezołowiowa 95 kosztowała średnio 7,32 zł za litr, bezołowiowa 98 7,75 zł za litr, olej napędowy 7,27 zł za litr a autogaz 3,64 zł za litr. Oznacza to, że "w ciągu tygodnia ceny benzyny wzrosły odpowiednio o 42 i 50 gr za litr, olej napędowy taniał średnio o 10 gr za litr, a autogaz o 1 gr za litr".

Ceny paliw w Polsce pobiły rekord. Tak drogo jeszcze nie było, będzie jeszcze drożej

Eksperci alarmują, że "ceny benzyny w tym tygodniu pobiły ostatni rekord z początku marca i to wyraźnie o blisko 4 procent". - Jesteśmy na początku okresu zwiększonego popytu na benzyny i dlatego z dużym prawdopodobieństwem możemy stwierdzić, że będziemy w kolejnych tygodniach świadkami bicia aktualnego rekordu - prognozują.

Analitycy podkreślają jednak, że "w najbliższych dniach tak drastyczne podwyżki, jak w tym tygodniu nam nie grożą, ale na części stacji kilkugroszowy wzrost cen możemy jeszcze notować". Dalszych podwyżek spodziewają się również specjaliści z e-petrol.

- Obserwując, co dzieje się na rynku międzynarodowym i w cennikach krajowych rafinerii, musimy ostrzec, że to nie koniec zmian cen na stacjach tankowania - drożeć będą benzyny - donoszą. Korzystniej wygląda sytuacja na rynku oleju napędowego.

Z komentarza BM Reflex wnioskować można, że na ten moment "diesel nie powinien drożeć. W przypadku diesla jest miejsce na kontynuację obniżek do średniego poziomu 7,20 zł za litr". Autogaz z kolei może utrzymać swoją cenę lub nieznacznie potanieć.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Trąba powietrzna, zerwane dachy i połamane drzewa w Niemczech. Front burzowy zmierza teraz do Polski

  • Putin wierzy w swoją własną propagandę. FSB karmi dyktatora kłamstwami, które ten chce usłyszeć

  • Tragiczny finał rodzinnego spaceru. Wysoka fala porwała rodziców oraz córkę, wszyscy zginęli

Źródło: TVN24

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Tragiczny wypadek pod samym domem. Kierowca zginął przygnieciony przez własne auto
Czytaj więcej >

Polska

Wypadek radiowozu z nastolatkami. Prokuratura podjęła decyzję
Czytaj więcej >

Polska

24-letni Marcin W. miał zabić dwie osoby. Sąsiedzi ujawnili szczegóły
Czytaj więcej >

Polska

Nie żyje 27-latka. Nie było żadnych szans na ratunek, służby bezradne
Czytaj więcej >

Polska

Skandaliczne rekolekcje w Toruniu. Ujawniono relacje świadków
Czytaj więcej >

Polska

Nie żyje zaledwie 22-letni strażak. "Odszedł na wieczną służbę"
Czytaj więcej >
Irmina Jach

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]