Goniec.pl
Bankomat pieniądze ceny paliw

Marek BAZAK/East News

Czy ceny paliw w Polsce wzrosną? Eksperci mówią wprost, co czeka kierowców

20 Maja 2022

Autor tekstu:

Maria Hędrzak

Trudno dziwić się rosnącym obawom kierowców, którzy w ostatnim czasie narażeni są na ogromne wydatki. Ceny paliw w Polsce niestety coraz bardziej nadwyrężają portfele milionów osób, z niepokojem patrzących na zbliżający się okres wakacyjny. Ile wtedy trzeba będzie zapłacić za ropę i gaz? Czy wreszcie pojedziemy taniej?

Ceny paliw stały się przykrym tematem, który większość woli po prostu przemilczeć. Każda wizyta na stacji benzynowej kończy się bowiem wydaniem zawrotnych kwot. Liczni kierowcy nie mogą jednak szybko zrezygnować ze swego głównego środka transportu, przez co narażeni są na ciągły drenaż portfela, i tak uszczuplonego już przez galopującą inflację.

Ile zarabia Adam Glapiński

Ile zarabia prezes NBP? Adam Glapiński ma na koncie niewyobrażalne sumy

CZYTAJ DALEJ

Ceny paliw w Polsce. Czy w wakacje będzie taniej?

Niepokój wśród właścicieli samochodów może budzić szczególnie zbliżający się sezon wakacyjno-urlopowy. Miliony Polaków ruszą bowiem na bliższe lub dalsze wycieczki, przez którymi będą musiały zapełnić baki. Jakich wydatków powinny się więc spodziewać?

Gościnią RMF FM była Urszula Cieślak z biura BM Reflex, która odpowiedziała na to nurtujące kierowców pytanie. Przekazane przez nią informacje na pewno nie mogą napawać ogromnym optymizmem, jednak są i dobre wiadomości.

- Właśnie wkraczamy w ten moment, kiedy wraz z rozpoczęciem sezonu wiosenno-letniego, czyli wzmożonych wyjazdów i podróży, rośnie zapotrzebowanie na benzynę. [...] I to jest ten podstawowy czynnik, który powoduje wzrost cen benzyn większy, niż zmiany cen oleju napędowego. Rzeczywiście drugi tydzień z rzędu drożeje benzyna, a tanieje olej napędowy i niewykluczone, że na naszym rynku jeszcze w przyszłym tygodniu taka tendencja może się utrzymać. Natomiast, to co najbardziej pozytywne, chyba już nie odnotujemy w przyszłym tygodniu wzrostu o 40 groszy na litrze, czy ponad 40 groszy na litrze, tak jak to mamy w kończącego się tygodnia - przekazała ekspertka.

Czy paliwo będzie drożeć? Co z ceną benzyny?

Co istotne, Cieślak podkreśliła również, że "benzyna będzie drożeć wolniej, już może nie na wszystkich stacjach". Jak dodała, "uspokoiła się sytuacja na rynku hurtowym, [...] jest możliwa korekta ceny hurtowej w dół i w związku z tym właściciele stacji już nie będą mieli podstaw, czy powodów do tego, żeby ceny tak znacząco rosły".

Ostatecznie kierowcy, którzy tankują benzyną, muszą więc przygotować się na dalsze wzrosty cen. Nie będą one już jednak tak bardzo dotkliwe, jak w ostatnim czasie.

PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

Sprawdziliśmy, czym handluje o. Rydzyk. Magnes z lamą i dekoder to dopiero początek

O. Tadeusz Rydzyk znany jest z żyłki do biznesu. Sprawdziliśmy, czym zakonnik handluje w sklepie internetowym swojej fundacji Lux Veritatis. Przyznać trzeba, że w asortymencie nie brakuje prawdziwych "perełek".

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: RMF FM, Goniec.pl

Tagi:

Maria HędrzakAutor

Wydawca portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim i studentką specjalizacji Afryka i Bliski Wschód. Pasjonuje się polityką i dobrym reportażem. Badam wpływ mediów społecznościowych na współczesne stosunki międzynarodowe oraz społeczeństwo irańskie. Po godzinach prowadzę autorski podcast "Jeszcze Bliższy Wschód".

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: maria.hedrzak@goniec.pl

Podobne artykuły

Donald Tusk

Wiadomości

Opozycja razem czy osobno? Polacy zdecydowali

Czytaj więcej >
Myśleli, że nie żyje, a on był w areszcie. Sąsiedzi do dziś na widok pana Jarosława krzyczą "Cześć, nieboszczyk"

Wiadomości

Warszawa: Kilka miesięcy po pogrzebie do jej drzwi zapukał nieboszczyk. Zbladła i zaniemówiła

Czytaj więcej >
Kamil Bortniczuk

Wiadomości

Katolicka fundacja promuje sport. Gdzie podziały się rządowe pieniądze?

Czytaj więcej >
Antoni Macierewicz

Wiadomości

Szef klubu PiS wygryzie Macierewicza? Politycy ujawniają

Czytaj więcej >
Rzecznik PiS skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego o "zniszczeniu tych ludzi". Niewiarygodne, kim się zasłonił

Wiadomości

Burza po słowach Jarosława Kaczyńskiego. Rzecznik PiS nieudolnie broni prezesa

Czytaj więcej >
Szokujące słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Nie do wiary, do czego wezwała prezenterka

Wiadomości

Oburzające słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Prezenterka nawołuje do buntu

Czytaj więcej >