Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tadeusz Rydzyk zwrócił się do sędziów. Grzmiał o "bandzie złoczyńców"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 26.05.2024 15:09

Tadeusz Rydzyk zwrócił się do sędziów. Grzmiał o "bandzie złoczyńców"

Rydzyk
fot. YouTube/Radio Maryja

"W obronie państwa prawa" - pod takim hasłem w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, uczelni założonej przez Tadeusza Rydzyka, odbyła się wczoraj konferencja naukowa. Toruński duchowny swoim przemówieniem otworzył całą imprezę. Rydzyk mówił m.in. o "podeptaniu prawa przez władzę".

"W obronie państwa prawa". Specjalna konferencja u Rydzka

Konferencja naukowa pod hasłem "W obronie państwa prawa" odbyła się w sobotę 25 maja w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Wydarzenie razem z uczelnią Rydzyka organizowało Ogólnopolskie Zrzeszenie Sędziów "Sędziowie RP".

Ta konferencja jest konferencją bardzo aktualną. Musimy stawać w obronie państwa prawa - mówił podczas imprezy sędzia Zygmunt Drożdżejko pełniący obowiązki przewodniczącego Ogólnopolskiego Zrzeszenia Sędziów "Sędziowie RP".

Głos podczas konferencji zabrał także Tadeusz Rydzyk. Toruński duchowny przypominał m.in. słowa papieża Benedykta XVI.

Donald Tusk w Dzień Matki pokazał wyjątkowe nagranie. "Mam ściśnięte gardło"

Tadeusz Rydzyk wystąpił podczas konferencji

Tadeusz Rydzyk podziękował zebranym za uczestnictwo w konferencji. Zaznaczył, że dają oni świadectwo "prawdzie i porządkowi".

Mamy być otwarci na prawdę, na człowieka. Dziękujemy za zaufanie, za przybycie, a przede wszystkim za świadectwo. Państwo dają świadectwo służby prawdzie i porządkowi. Za to dziękujemy. Tego potrzebuje każdy człowiek. Potrzeba nauczycieli i świadków. I za to świadectwo dziękujemy - mówił dyrektor Radia Maryja.

Rydzyk przywołał słowa Benedykta XVI

Tadeusz Rydzyk przywołał również słowa papieża Benedykta XVI, które ten wygłosił w Bundestagu w 2011 roku. Przestrzegał wtedy, czym grozi odłączenie prawa stanowionego od moralności. Toruński duchowny podkreślił, że cytuje słowa "wielkiego teologa".

Przeżyliśmy odłączenie władzy od prawa. Przeciwstawienie się władzy prawu. Podeptanie przez nią prawa tak, iż państwo stało się narzędziem niszczenia; stało się bardzo dobrze zorganizowaną bandą złoczyńców, która mogła zagrozić całemu światu i zepchnąć go na skraj przepaści. Służba prawu i walka z panowaniem niesprawiedliwości jest i pozostaje podstawowym zadaniem polityka - cytował Rydzyk.

ZOBACZ: Tadeusz Rydzyk nagle zabrał głos podczas mszy. Zaapelował do Polaków

Duchowny podsumowując swoje przemówienie, życzył zebranym, aby "nie ustali w drodze służby prawu i człowiekowi". 

Inaczej również o Polsce będzie można powiedzieć, to co powiedział już św. Augustyn - "Czym, że są więc wyzute ze sprawiedliwości państwa, jeśli nie wielkimi bandami rozbójników" - zakończył Rydzyk.

 

Źródło: Goniec/Radio Maryja