Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Odwiedził jarmark w polskim mieście. Na widok cen pobladł, tyle kosztują zwykłe gofry
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 26.05.2024 11:42

Odwiedził jarmark w polskim mieście. Na widok cen pobladł, tyle kosztują zwykłe gofry

Wrocław jarmark
fot. Facebook/Jarmark Świętojański we Wrocławiu, materiały własne

Mieszkańcy Wrocławia od piątku 24 maja mają okazję zwiedzać uwielbiany Jarmark Świętojański. Atrakcja, która niemal co roku cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród lokalnej społeczności, niektórych może jednak odstraszyć cenami. Wybierając się na wrocławski jarmark, trzeba liczyć się ze zdecydowanie głębszym sięgnięciem do portfela. 

We Wrocławiu otwarto Jarmark Świętojański

Jarmark Świętojański we Wrocławiu już od piątku 24 maja oficjalnie informował w mediach społecznościowych turystów i mieszkańców o wielkim otwarciu. Przedstawiciele zachęcają do odwiedzin, gwarantując wiele nowości. Wrocławski jarmark do 30 czerwca oferuje odwiedzającym wiele atrakcji m.in. lokalne przysmaki czy słodkości. Turystów wyczekują także miejscowi handlarze ze swoimi rękodziełami i produktami regionalnymi.

Jak co roku masę pozytywów przysłaniają odwiedzającym także drobne minusy. Jak donosi Radio ZET, turystów odstraszają wysokie ceny.

Donald Tusk w Dzień Matki pokazał wyjątkowe nagranie. "Mam ściśnięte gardło"

Ceny na jarmarkach jak co roku odstraszają turystów

Regionalne jarmarki co roku przyciągają masę turystów, jednak niemal zawsze przy okazji takich odwiedzin w sieci szybko pojawiają się tzw. paragony grozy. Ceny tradycyjnie przerażają odwiedzających.

Tylko przechodzę i oglądam, lubię tego typu akcje, ale ceny trochę przerażają. W jednym stoisku widziałam gofry za 31 zł. To jest dla mnie przegięcie - mówi portalowi RadioZET.pl turystyka z Katowic. 

ZOBACZ: Dostała zaproszenie na ślub i ją zamurowało. “Będziemy musieli odmówić”

Reporterka rozgłośni przy okazji odwiedzin Jarmarku Świętojańskiego we Wrocławiu zrelacjonowała również panujące tam ceny. Niektórzy mogą się mocno zaskoczyć.

Ceny na wrocławskim jarmarku. Niektórzy złapią się za portfele

Ceny na wrocławskim Jarmarku Świętojańskim nie należą do najniższych. Za oscypka górskiego miejscowi przedsiębiorcy życzą sobie 40 zł za sztukę. Cena szaszłyka jest już wyższa - 49 zł. Golonka kosztuje 55 zł, a kiełbasa grillowa 30 zł.

ZOBACZ: Pokazała "paragon grozy" z Zakopanego. Zamówiła tylko dwie zapiekanki

Rodzice wybierający się na jarmark razem z dziećmi mogą spodziewać się, że ich pociechy będą chciały coś słodkiego pośród ogromnego wyboru cukierniczych przysmaków. Warto lepiej zawczasu przygotować się na taką ewentualność. Cena gofrów bąbelkowych na Jarmarku Świętojańskim we Wrocławiu waha się od 10 zł za zwykły lub ten z cukrem pudrem, do nawet 31 zł za gofra z dodatkami.