Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tadeusz Rydzyk nagle zabrał głos podczas mszy. Zaapelował do Polaków
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 19.05.2024 21:14

Tadeusz Rydzyk nagle zabrał głos podczas mszy. Zaapelował do Polaków

Tadeusz Rydzyk
fot. YouTube/Radio Maryja

Ojciec Tadeusz Rydzyk podczas uroczystości 8. rocznicy konsekracji Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II wygłosił ważny apel do Polaków. Toruński duchowny mówił o wolności, nawiązując do ważnych dla Polski rocznic.

Rydzyk apeluje do rodaków

Ojciec Tadeusz Rydzyk w swoim wystąpieniu nawiązał do ważnych polskich rocznic i Jana Pawła II. Przemówienie Rydzyka podczas uroczystości 8. rocznicy konsekracji sanktuarium poprzedziła msza święta, pod przewodnictwem ks. bp Szymona Stułkowskiego, ordynariusza diecezji płockiej.

To słuchacze Radia Maryja wybudowali ten kościół. Razem zjednoczeni z Panem Jezusem możemy uczynić wiele - mówił Rydzyk.

Burze, wichury, a nawet grad. Prawie cała Polska w alertach, zacznie się już za chwilę

Rydzyk zwrócił się do Polaków podczas ważnej uroczystości

Rydzyk w swoim przemówieniu nawiązał do narodzin Jana Pawła II. Mówił o słuszności decyzji rodziców papieża, którzy sprzeciwili się lekarzom.

104 lata temu narodził się święty Jan Paweł II. Lekarze mówili rodzicom: „Należy go usunąć”. Mądra matka żyjąca w prawdzie i kochająca Boga, a także mądry ojciec powiedzieli: „Nie”. Dzisiaj cieszymy się jego świętością, tym wszystkim, co zrobił dla Polski, Kościoła i świata. Wyciągnijmy z tego wnioski - powiedział duchowny.

Wcześniej Tadeusz Rydzyk wspominał także rocznicę zwycięstwa w bitwie pod Monte Cassino.

80 lat temu pod Monte Cassino Polacy zwyciężyli. Byli razem, razem marzyli o wolności, razem pracowali dla zwycięstwa prawdy, wolności, również dla naszej ojczyzny, ale i dla świata - mówił.

Rydzyk prosi o modlitwę

Tadeusz Rydzyk raz jeszcze odniósł się do rodziców Jana Pawła II, prosząc o modlitwę, aby naród podążał ich śladem.

ZOBACZ: Niebywałe, jak mieszka Tadeusz Rydzyk. Wiele osób będzie zaskoczonych

Módlmy się, byśmy byli podobni do rodziców św. Jana Pawła II, do niego, do tych Polaków walczących o wolność. Do tych wszystkich, którzy budują Kościół, ojczyznę, świat w prawdzie i miłości tak jak mówi nam nasz mistrz Jezus - powiedział.

Źródło: Goniec/Radio Maryja