Goniec.pl
Sławomir Świerzyński

TOMASZ RADZIK/East News

Urodziny Radia Maryja. Świerzyński śpiewał i był konferansjerem

5 Września 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Kolejny piknik słuchaczy Radia Maryja za nami. W tym roku niekwestionowana gwiazdą spotkania był znany ze swoich kontrowersyjnych poglądów i pobożności Sławomir Świerzyński z zespołu Bayer Full. Piosenkarz zaśpiewał swoje największe hity i bawił publiczność umiejętnościami konferansjerskimi.

Impreza zorganizowana została z okazji 30-lecia Radia Maryja. Sanktuarium NMP Gwiazdy Ewangelizacji i św. Jana Pawła II zgromadziło tłumy, koncert transmitowany był także przez należącą do Tadeusza Rydzyka telewizję Trwam. Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystej Mszy Świętej, następnie publiczność wysłuchała koncertów, m.in. zespołu Bayer Full.

Tomasz Karolak

W Opolu Tomasz Karolak zabawiał publiczność żartami. Wielu się nie spodobały

CZYTAJ DALEJ

Lider Bayer Full gwiazdą 30-lecia Radia Maryja

Sławomir Świerzyński, obok polityków PiS takich jak Mariusz Błaszczak czy Przemysław Czarnek, był jednym z gości honorowych 30-tych urodzin Radia Maryja. Artysta, znany ze swojego przywiązania do religii, przygotował na tę okazję trwający 2 godziny występ pełen pieśni biesiadnych, patriotycznych i religijnych.

Największą furorę zrobiło wykonanie przeboju "Bo wszyscy Polacy", w rytm którego bawiły się zgromadzone na publiczności tłumy. Na nagraniu z wydarzenia zobaczyć możemy pląsających przed sceną emerytów, wyraźnie zachwyconych występem lidera Bayer Full.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Poza popisami wokalnymi, wśród których tym razem zabrakło "Majteczek w kropeczki", Świerzyński mógł się popisać także zdolnościami konferansjerskimi. Piosenkarz opowiadał o swojej długoletniej przyjaźni z o. Tadeuszem Rydzykiem oraz telefonie, jaki ten miał do niego wykonać przed zaproszeniem na imprezę. Świerzyński nie krył, że podczas rozmowy odczuwał wielką tremę związaną z tym, jak ważną osobistością jest dla niego Ojciec Dyrektor.

Obok wychwalania przymiotów o. Rydzyka, wokalista nie zapomniał też o zachęcaniu do żarliwego oglądania telewizji Trwam. Podczas całego swojego wystąpienia podkreślał ogromną wdzięczność za możliwość uczestniczenia w tym doniosłym i ważnym dla niego wydarzeniu.

Sławomir Świerzyński kocha luksus

Jak zapewnił w rozmowie z Onetem Świerzyński, za swój występ nie pobierze on żadnego honorarium. Liczy jedynie na modlitwę "za polskie dzieci, narodzone i nienarodzone". Taka postawa nie dziwi. Piosenkarz od lat słynie z twardych katolickich poglądów i wyraźnie sprzeciwia się aborcji.

Na swoim koncie ma nawet religijny hit „Maria – chcemy cię kochać" oraz skandal związany z nielegalnym rozpowszechnianiem filmu o Janie Pawle II. W zeszłym roku umoralniał zaś Szymona Hołownię, który proponował wydawanie w czasach pandemii komunii na rękę wiernego. Świerzyński określił tę propozycję mianem profanacji.

Z ojcem Tadeuszem Rydzykiem łączy go jeszcze jedno. Tak jak toruński duchowny, również i piosenkarz słynie z zamiłowania do luksusów. W swoim posiadaniu ma własną stadninę koni oraz gospodarstwo rolne, jacht i kolekcję starych bryczek.


Pamiętasz największe afery PiS? Przy siódmym pytaniu trudno uwierzyć, że politycy mogą być aż tak bezczelni

Pytanie 1 z 7

Ile Jacek Sasin wydał z publicznych pieniędzy na wybory kopertowe, które się nie odbyły?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: se.pl, Onet, wyborcza.pl

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy

Robert Makłowicz porównał Jarosława Kaczyńskiego do potrawy kuchni polskiej

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zenek Martyniuk zagra samego siebie w serialu "Lombard. Życie pod zastaw"

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Ola Kwaśniewska czuła się samotna. Kiepsko znosiła prezydenturę ojca

Czytaj więcej >
Teresa Lipowska

Gwiazdy

Teresa Lipowska tęskni za mężem. Duchowo zapewnia go, że niedługo do niego dołączy

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Marta Manowska popłakała się, czytając list do rolnika od jednej z kandydatek

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Siostrzenica premiera to gwiazda telewizji. Wcześniej zmieniła nazwisko, odpowiedziała na spekulacje

Czytaj więcej >