Goniec.pl

Piotr Molecki/East News

Andrzej Duda komplementuje Radio Maryja. Mówił o "duchowym fenomenie"

6 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Eryk Błaszak

Prezydent Andrzej Duda wystosował specjalny list z okazji odbywającego się w Toruniu zjazdu rodziny Radia Maryja. Nie zabrakło w nim podniosłych słów i wdzięczności za umacnianie wspólnoty. - Bez jego udziału nie sposób wyobrazić sobie polskiego życia publicznego i nie sposób wyobrazić sobie narodowej debaty poświęconej najważniejszym dla Polski spraw - argumentował. Prezydent dał Tadeuszowi Rydzykowi przyzwolenie na mieszanie się w sprawy polityczne kraju?

Andrzej Duda wychwala Radio Maryja

Każdy zjazd rodziny toruńskiego radia jest dobrą sposobnością dla polityków PiS do wyrażenia paru ciepłych słów pod adresem Tadeusza Rydzyka. Tym razem sposobność ta była zgoła wyjątkowa, albowiem dotyczyła 14 już Dziękczynienia w Rodzinie.

W liście, skierowanym do wspólnoty Radia Maryja, szefowa kancelarii prezydenta RP, Grażyna Ignaczak-Bandych, odczytała pochwalny list, który przekazała jej głowa państwa. Zdaniem prezydenta, bez tej wspaniałej społeczności "nie sposób wyobrazić sobie polskiego życia publicznego i nie sposób wyobrazić sobie narodowej debaty poświęconej najważniejszym dla Polski sprawom".

"Duchowy, medialny i społeczny fenomen"

Tak właśnie określił rodzinę Radia Maryja prezydent. Kolejność ta nie jest przypadkowa, zaś zdanie to nie jest frazesem. Albowiem mamy tu do czynienia z duchem, mediami i społeczeństwem, a wszystko to zawarte w fenomenie, którym jest Radio Maryja.

I dopiero kiedy świadomy tego obywatel, zasiądzie do lektury listu prezydenta, pojmie rzeczywiste znaczenie swojej narodowości, albowiem jak zaznaczał Andrzej Duda - kultywowanie dziedzictwa wiary i tradycji - przez rodzinę Radia Maryja - czyni nas Polakami - konstatował prezydent.

Minister wśród rodziny

Wtedy też obecność na takiej uroczystości ministra edukacji nabierze przy tej sposobności dodatkowej wartości. To nie pierwszy raz, kiedy minister dowiódł swojej aktywnej postawy na rzecz rodziny Radia Maryja.

W swoim wystąpieniu, Przemysław Czarnek, z pełną mocą ducha medialnego i społecznego, wyrzekł, iż rodzina Radia Maryja jest niezbędna "w procesie wychowywania młodych pokoleń Polaków" - i jak dodawał - "rodzice i dziadkowie nie mogą abdykować - mają władzę wychowawczą" - perorował minister. Jubileuszowe, albowiem 15 Dziękczynienie w Rodzinie ma się odbyć już w przyszłym roku.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Walki o olej w Inowrocławiu. Klienci wyrywali go sobie z rąk, jest nagranie

  • Pielgrzymka suspendowanego księdza. Kolejny zaskakujący incydent na trasie do Gietrzwałdu

  • Małopolskie: Potworny wypadek spowodowany wybuchem opony. Nie żyje 25-letnia kobieta

Źródło: fakt.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Donald Tusk opublikował nowy film i rozpętał potężną burzę. Politycy PiS podnieśli lament
Czytaj więcej >

Polityka

"Obolały i osłabiony". Jarosław Kaczyński póki co nie jest w stanie poprowadzić PiS w kampanii?
Czytaj więcej >

Polityka

Politycy i reklamy na Facebooku. Premier inwestuje w autopromocję równowartość swojej pensji
Czytaj więcej >

Polityka

Kompromitacja Jarosława Jakimowicza. Nawet nie umiał obrócić pomyłki w żart
Czytaj więcej >

Polityka

Nietypowy incydent na spotkaniu z Donaldem Tuskiem. "Poproszę o wyjście z sali"
Czytaj więcej >

Polityka

Nowe świadczenie dla osób z niepełnosprawnościami. Minister Maląg przekazała szczegóły
Czytaj więcej >
Eryk Błaszak

Między Mickiewiczem a Słowackim zasiadam na widowni spektaklu politycznego, by przekazywać dzieje polsko-polskiej miłości. Wszak nie ma większych proroków niż w kraju nad Wisłą.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]