Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tadeusz Rydzyk nie mógł powstrzymać emocji podczas mszy. Ostrzega Polaków
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 30.11.2023 17:08

Tadeusz Rydzyk nie mógł powstrzymać emocji podczas mszy. Ostrzega Polaków

Tadeusz Rydzyk
YouTube/Radio Maryja

Ojciec Tadeusz Rydzyk podczas mszy świętej dziękczynnej za 32 lata istnienia Radia Maryja wygłosił specjalną homilię do wiernych, w której życzył słuchaczom sił, wchodząc "w nowe czasy". Rydzyk nawiązał także do sytuacji w Sejmie. 

Ojciec Rydzyk wygłosił specjalną homilię do wiernych

Ojciec Rydzyk nie tak dawno zapraszał w specjalnym liście wystosowanym do słuchaczy Radia Maryja na obchody 32. rocznicy funkcjonowania rozgłośni. Zaplanowane uroczystości i atrakcje odbędą się 2 grudnia. Działalność Radia Maryja rozpoczęła się 8 grudnia 1991 roku.

Z tej okazji w środę 29 listopada na Jasnej Górze Ojciec Rydzyk wygłosił specjalną homilię do wiernych podczas mszy świętej dziękczynnej w intencji Radia Maryja. Przyznał w niej między innymi, że prowadzenie katolickiej rozgłośni nie jest wcale takie proste. - To jest cały czas wspinanie się na górę, a jeżeli ona jest bardzo trudna, to i trudne jest podejście. Ale można wejść, jak się nie idzie samemu - mówił Rydzyk.

Nie żyje 14-latka z Andrychowa. Wyziębione dziecko przez kilka godzin mijali przechodnie

Ojciec Rydzyk ostrzega: "Idziemy w nowe czasy"

Ojciec Rydzyk podczas wygłoszonego kazania wspomniał także o wyzwaniach, które czekają Radio Maryja. Grono odbiorców rozgłośni zmniejsza się, a redemptorysta zapowiada, że nadchodzą nowe czasy.

- Idziemy w nowe czasy, ale nie jesteśmy sami. Z nami jest Bóg. Jeśli kto z Bogiem, to któż przeciwko niemu? Jasna Góra jest tego dowodem. Nieraz potop nas zalewał, krew się rzeką lała, a wciąż Klasztor Jasnogórski stoi jako skała - mówił Rydzyk.

Ojciec Rydzyk o potrzebie merytorycznej rozmowy

Tadeusz Rydzyk mówił także o potrzebie jedności i miłości. Duchowny zaznaczył również, że merytoryczna rozmowa jest potrzebna również w parlamencie. - Życzę, żebyśmy wszędzie nieśli miłość na te czasy. Niech będzie rozmowa (też w parlamencie), ale merytoryczna, a nie obrażanie. Niech odejdzie od nas pycha, gniew, lenistwo, egoizm! Niech to wszystko odejdzie. Tylko miłość jest twórcza - mówił Rydzyk.

Radio Maryja już 2 grudnia obchodzić będzie swoją 32. rocznicę działalności. Z tej okazji, w pierwszy weekend grudnia w toruńskiej hali Arena Toruń odbędą się zaplanowane uroczystości. Wystąpi m.in. Zespół Pieśni i Tańca "Mazowsze".