Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ojciec Rydzyk zaprasza na kolejne urodziny Radia Maryja. "To prezent dla was"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 10.11.2023 15:09

Ojciec Rydzyk zaprasza na kolejne urodziny Radia Maryja. "To prezent dla was"

Tadeusz Rydzyk
Twitter @TV_Trwam

Ojciec Rydzyk zaprasza na kolejne urodziny swojej rozgłośni. Radio Maryja już 2 grudnia obchodzić będzie swoją 32. rocznicę istnienia. Z tej okazji organizatorzy przygotowali pewne atrakcje, nie tylko religijne, dla wszystkich, którzy zechcą wziąć udział w imprezie.

Ojciec Rydzyk zaprasza na 32. urodziny Radia Maryja

Radio Maryja już 2 grudnia obchodzić będzie swoją 32. rocznicę istnienia. Z tej okazji, w pierwszy weekend grudnia w Toruniu odbędą się uroczystości. Wierni i słuchacze rozgłośni ojca Rydzyka spotkają się wspólnie w hali Arena Toruń.

Uroczystości rozpoczną się od mszy świętej i modlitwy różańcowej, zaplanowanej na godzinę 12.00. Następnie wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Mazowsze". Ojciec Rydzyk wystosował specjalny list do wszystkich wiernych.

Zadali emerytce jedno pytanie. Jej odpowiedź poruszyła całą Polskę

Ojciec Rydzyk zaprasza wiernych, wystosował list

- To prezent dla Was. Trzeba i przez kulturę działać, wysoką kulturę. Niech to będzie jak bukiet kwiatów dla Was wszystkich współtworzących to Radio, wspólnotę Rodziny Radia Maryja - napisał w liście do wiernych ojciec Rydzyk.

Uroczystości z okazji kolejnej rocznicy Radia Maryja zakończą się nabożeństwami, a główna msza święta zaplanowana została na godzinę 15:30. Zazwyczaj podczas każdych obchodów rocznicy rozgłośni Rydzyka, odczytywany jest także list od prezydenta Andrzeja Dudy. 

Ojciec Rydzyk i jego Radio Maryja świętują 32. rocznicę istnienia

Ojciec Rydzyk zapewnia, że obchody 32. rocznicy Radia Maryja zapewnią wiernym "piękne duchowe przeżycia". - Zapraszamy do pielgrzymowania. Niech to będą szczególnie życiowe rekolekcje dla Was. Tak umacniamy się. Zapraszamy również do odwiedzenia Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Będzie można z Torunia zabrać łaskę Bożą, dużo pięknych przeżyć, duchowych przeżyć, ale także i coś dla ducha – jakąś dobrą książkę, pismo dobre. Będzie też oczywiście możliwość kupienia tradycyjnych pierników toruńskich. Zapraszamy Was wszystkich bardzo serdecznie! Spieszmy się - zaapelował ojciec Rydzyk.

Warto dodać, że co roku w urodzinach Radia Maryja biorą udział tysiące wiernych słuchaczy z całego kraju. Na obchodach uroczystości pojawiali się także ważni państwowi politycy, m.in. Zbigniew Ziobro, Jacek Sasin czy Mariusz Błaszczak. Czy można liczyć na ich obecność również w tym roku?

 

Źródło: Radio Maryja