Goniec.pl > Wiadomości > Tadeusz Rydzyk grzmi po wizycie w Niemczech. Nie zostawił suchej nitki na naszym sąsiedzie
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 19.05.2023 12:25

Tadeusz Rydzyk grzmi po wizycie w Niemczech. Nie zostawił suchej nitki na naszym sąsiedzie

o. Tadeusz Rydzyk
Jakub Kaminski/East News

Tadeusz Rydzyk nie daje o sobie zapomnieć. Toruński redemptorysta znów wywołał kontrowersje słowami, które padły podczas czwartkowych uroczystości związanych z siódmą rocznicą konsekracji miejskiego Sanktuarium, a które to mocno uderzyły w naszych sąsiadów. Kapłan nie hamował się ani przez chwilę i stwierdził, że na zachodzie mamy do czynienia z “antycywilizacją”. Na tym jednak nie koniec, bo jeszcze większe zarzuty padły pod adresem samych Niemiec, gdzie założyciel Radia Maryja był ostatnio z wizytą.

O. Tadeusz Rydzyk przemówił w toruńskim Sanktuarium

Ojciec Tadeusz Rydzyk znany jest z tego, że nie gryzie się w język i mówi dokładnie to, co myśli lub to, co może przynieść mu jakiekolwiek profity. Niejednokrotnie więc z jego ust padały słowa idealnie wpisujące się w narrację rządu, który uważa przecież, że zachodnie społeczeństwa są wysoce zdemoralizowane i tylko Polska jest obecnie ostoją jedynie słusznych chrześcijańskich wartości.

Nikogo nie powinno zatem dziwić, że podobny wydźwięk miały słowa, jakie do wiernych zgromadzonych na czwartkowej uroczystości siódmej rocznicy konsekracji Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu skierował założyciel Radia Maryja.

Tego dnia dodatkowo przypadła też 103. rocznica urodzin papieża-Polaka, o czym słynący ze skandali kapłan nie mógł przecież zapomnieć. - To jest Sanktuarium św. Jana Pawła II, ale Ojciec Święty wyrósł z Polski, z tej najpiękniejszej Polski, świętych bohaterów. W tym kościele to pokazujemy. My też mamy być świętymi. "Bądźcie świętymi, bo ja jestem święty" – takie jest nasze zadanie - podkreślał w swoim kazaniu. 

Klienci będą walić do Biedronki drzwiami i oknami. Same hity, trzeba się spieszyć

Redemptorysta grzmi o zachodniej "antycywilizacji"

Po kilku zdaniach wspomnień o dokonaniach jubilata przyszedł czas na główną część przemówienia o. Tadeusza Rydzyka, a mianowicie tę nakierowaną na nieustanne narzekanie na panujące na świecie zepsucie i przypominanie, że to Polska powinna być obecnie stawiana za wzór wszelakich cnót.

- Trzeba wrócić i przyprowadzić tych, którzy o Kościele zapomnieli. Polska będzie istnieć, jeżeli będzie z Bogiem. Inaczej nic nie będzie. Widzimy, jak świat ginie. Do czego doprowadza cywilizacja zachodnia? To jest antycywilizacja. Europa umiera. Co z tego, że mają technikę, pieniądze, autostrady - grzmiał w świątyni.

Kapłan uderza w Niemców. "Odeszli od Boga. Rodzina niepotrzebna"

Szczególnie dużo swojej uwagi redemptorysta zdecydował się poświęcić naszym zachodnim sąsiadom, Niemcom, których zdążył odwiedzić już po okresie intensywnej pandemii koronawirusa.

- Kochani, ilu tam muzułmanów i muzułmanek. Który tam jest Niemiec? Dlaczego? Odeszli od Boga. Rodzina niepotrzebna. [...] Trzeba powrócić do normalności, a św. Jan Paweł II nas tego uczy - zwracał uwagę o. Tadeusz Rydzyk.

Kapłan nie zapomniał też o podziękowaniach dla wszystkich duchownych, a przede wszystkim o. Jana Zubla, który w czasach powstawania Radia Maryja był członkiem Rady Prowincjonalnej.

- Ten Ojciec był w Radzie Prowincjalnej, gdy chodziło o Radio Maryja […]. Było paru Ojców […] i oni zgodzili się na Radio Maryja […]. Nigdy mu nie dziękowałem, a dzisiaj przy wszystkich bardzo dziękuję - mówił.

Źródło: o2.pl