Goniec.pl
Sprawą Madzi z Sosnowca żył cały kraj. Tak dziś wygląda grób zamordowanej dziewczynki [ZDJĘCIA]

CEZARY PECOLD/SE/EAST NEWS, Flickr/Babij

Sprawą Madzi z Sosnowca żyła cała Polska. Grób zamordowanej dziewczynki zmienił wygląd

24 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

24 stycznia mija dokładnie 11 lat od kiedy Polską wstrząsnęło zaginięcie małej Madzi z Sosnowca. Dziewczynka, jak się później okazało, została brutalnie zamordowana przez matkę, która przez długi czas wodziła służby za nos. Dziś nadal żywe są wspomnienia z tych dramatycznych dni, o czym świadczy grób dziewczynki. Widok postawionej mogiły nieustannie zasmuca i mocno porusza.

Sprawa, którą żyła cała Polska

Tą sprawą kryminalną żył dosłownie cały kraj. 24 stycznia 2012 roku media obiegła wieść o zaginięciu 6-miesięcznej Madzi, którą podczas spaceru z matką w parku miał porwać nieznany sprawca.

Katarzyna W.

Mama Madzi przeżyła piekło. Trudno uwierzyć, co działo się za zamkniętymi drzwiami

CZYTAJ DALEJ

Katarzyna W. zeznała wówczas policji, że została uderzona w głowę, a gdy się ocknęła, wózek dziewczynki był już pusty. Wszystkie lokalne służby postawiono więc w stan najwyższej gotowości, a w poszukiwania zaangażowali się także postronni ludzie, chcący odnaleźć Bogu ducha winne dziecko.

Po kilku dniach i włączeniu się w sprawę detektywa Krzysztofa Rutkowskiego, na jaw wyszła jednak druzgocąca prawda. Madzia nie zaginęła, a jej maleńkie ciałko spoczywało zakopane w ruinach przy ul. Żeromskiego w Sosnowcu. Matka dziecka, Katarzyna W. przyznała wówczas, że dziewczynka wypadła jej z kocyka i uderzyła główką o próg. Spanikowana kobieta miała w strachu przed karą ukryć jej zwłoki, ale to również było kłamstwo.

Tragiczna prawda wyszła na jaw. To matka zabiła Madzię

- Mamy ten wysoki próg w sypialni. Ja wychodziłam, ona była w kocyku. Ten kocyk był śliski - tak mówiła tonąca we łzach Katarzyna W., przyznając się do tego, że wymyśliła historię z porwaniem.

Farsa trwała nadal, ale wyniki sekcji zwłok Madzi nie pozostawiły żadnych złudzeń. Dziecko zostało brutalnie uduszone przez matkę, którą zdradziły pozostawione w miejscu zakopania zwłok rękawiczki i niedopałek papierosa.

Na prawdziwym pogrzebie dziewczynki były prawdziwe tłumy, a jej grób przez długi czas od dramatu tonął w zniczach i kwiatach. W tym samym czasie Katarzyna W. stanęła przed sądem, a ten wymierzył jej karę 25 lat pozbawienia wolności.

Grób Madzi z Sosnowca w lutym 2012 roku, źródło: MARCIN TOMALKA/East News

Grób Madzi z Sosnowca w lutym 2012 roku, źródło: MARCIN TOMALKA/East News

Widok grobu dziewczynki wyciska łzy z oczu

Dzieciobójczyni odbywa wyrok w jednym ze śląskich zakładów karnych, gdzie odwiedzają ją tylko ojciec i matka. To właśnie babcia dziecka ma być tą osobą, która regularnie odwiedza wnuczkę na cmentarzu.

Ojciec Madzi wyjechał za granicę i dziś o miejscu pochówku dziewczynki pamiętają już albo wspomniani dziadkowie, albo też zupełnie przypadkowe osoby, wciąż przeżywające tragedię sprzed 11 lat.

Grób Madzi z Sosnowca w kwietniu 2012 roku, źródło: KASIA ZAREMBA/SE EAST NEWS

Grób Madzi z Sosnowca w kwietniu 2012 roku, źródło: KASIA ZAREMBA/SE EAST NEWS

Czasem pojawia się na nim także sam detektyw Rutkowski, który w wywiadzie dla se.pl przyznał, że nieustanie żyje sprawą. - Kiedy przyjeżdżam do Sosnowca, podjeżdżam na cmentarz. Nie publikuję żadnych relacji. Zapalam na grobie Madzi świeczkę - mówił.

Dziś grób wygląda nieco inaczej niż na przed laty. Początkowo postawiono nad nim drewniany krzyż z metalową tabliczką, dziś jest to już kamienna płyta z imieniem i nazwiskiem dziecka.

fot. screen z artykułu se.pl ,,Tak wygląda grób Madzi z Sosnowca 10 lat po jej śmierci. Aniołek czuwa nad jej duszyczką” z dnia 24.01.2022r.

fot. screen z artykułu se.pl ,,Tak wygląda grób Madzi z Sosnowca 10 lat po jej śmierci. Aniołek czuwa nad jej duszyczką” z dnia 24.01.2022r.

Policja.pl

Uczestnik "Kuchennych rewolucji" miał zabić 10-letnią córkę. Najbliższa rodzina przerwała milczenie

CZYTAJ DALEJ

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: se.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

ks Sebastian Picura kazanie

Wiadomości

Zakładasz to na szyję? Ksiądz nie ma wątpliwości co do konsekwencji: "To grzech"

Czytaj więcej >
Polska Policja

Wiadomości

Małżeństwo seniorów pojechało na poranną mszę. Nie żyją

Czytaj więcej >
Polska Policja

Wiadomości

Warszawa: Dachowało auto. Służby nie znalazły kierowcy, bo poszedł do pracy

Czytaj więcej >
Zaspy, Limanowa, Facebook, screen

Wiadomości

Małopolska: Zimowy żywioł atakuje, zaspy dochodzą do dwóch metrów

Czytaj więcej >
Adam Pabiś
Kadr z programu "Pytanie na śniadanie"/TVP VOD

Wiadomości

Podawał się za lekarza, występował w mediach jako ekspert. Jest zawiadomienie do prokuratury

Czytaj więcej >
Pixabay.com Henryk Niestrój

Wiadomości

Poszła spać z bolącym ramieniem. Mąż znalazł ją martwą w łóżku, miała zaledwie 41 lat

Czytaj więcej >