Goniec.pl

Iberion

Niemcy. Nie żyje małżeństwo znanych lekarzy. Zabójstwo zleciła ich 17-letnia córka

24 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Do makabrycznej zbrodni doszło w jednym z domów w niemieckim Mistelbach. Para znanych w okolicy lekarzy została brutalnie zamordowana przez chłopaka swojej 17-letniej córki, która to z zimną krwią zaplanowała i zleciła zabójstwo rodziców. Składając zeznania, dziewczyna do końca zaprzeczała udziałowi w masakrze, ale śledczy nie dali wiary jej słowom. Po dwóch tygodniach rozprawy nastolatka i jej partner usłyszeli wyrok.

Makabra, która zszokowała Niemcy

Zbrodnia, jaka miała miejsce w nocy z 8 na 9 stycznia br. w położonym w bawarii miasteczku Mistelbach wstrząsnęła nie tylko lokalną społecznością, ale i całymi Niemcami. 47-letnia Antje S. i 51-letni Stefan S. byli poważanym małżeństwem lekarzy, które wraz z czwórką swoich dzieci tworzyło, wydawać by się mogło, szczęśliwą rodzinę. Pozorną sielankę przerwała jednak masakra, motywowana nienawiścią i przeszyta niezwykłą brutalnością.

Jak podkreśliła prowadząca rozprawę ws. zabójstwa pary sędzia, tragedia zdarzyła się w świecie, który wydawał się być wzorowy. Wydawał, bo wcale nie był. Medycy od prawie czterech lat borykali się z problemami wychowawczymi, jakie sprawiała ich obecnie 17-letnia córka Hannah. Początkowo dziewczyna "jedynie" opuszczała lekcje w szkole i lekceważyła rodzicielskie zakazy, później natomiast zaczęła mówić znajomym, że "któregoś dnia ich (rodziców) zabije".

Antje tak bardzo nie radziła sobie z krnąbrnym dzieckiem, że jesienią 2021 r. zdecydowała się zapisać na kurs samoobrony. Trudno nie odnieść więc wrażenia, że kobieta obawiała się, do czego skłonna może być 17-latka. Jak się wkrótce okazało, nie bez przyczyny.

Nastolatka zaplanowała morderstwo własnych rodziców

Być może to właśnie miłość do Hannah i dobre serce ostatecznie zwiodło Antje i Stefana na manowce. Jakiś czas temu, aby nie stracić najstarszej córki, małżeństwo pozwoliło zamieszkać w ich domu 19-letniemu Felixowi S., wyrzuconemu przez własnych rodziców przyjacielowi 17-latki.

- Są dla mnie naprawdę mili, dali mi dom - miał mówić podburzany przez Hannah Felix S., gdy ta manipulowała nim i przekonywała, że jest ofiarą przemocy domowej. Jak ujawniono w toku śledztwa, 8 stycznia, czyli dosłownie kilka godzin przed dokonaniem zbrodni, dziewczyna szukała w Google informacji na temat tego, czy "można mieszkać samemu w domu swoich rodziców w wieku 16 lat, jeśli oni nie żyją"

Późnym wieczorem nastolatka uznała, że musi pozbyć się rodziców, dlatego też wręczyła swojemu chłopakowi lampkę czołową, rękawiczki i 8-centymetrowy nóż. Ten zakradł się do sypialni państwa S. i zadał im śmiertelne rany - Stefan S. został dźgnięty 12 razy w głowę i 9 razy w szyję.

"Była samolubna, nie okazywała współczucia rodzeństwu"

W czasie, gdy Felix S. doprowadzał do krwawej masakry, Hannah powstrzymywała przed interwencją m.in. 14-letniego brata, który chciał ruszyć rodzicom na pomoc. - Powstrzymała kilka prób swojego rodzeństwa, aby zadzwonić pod numer 911. Młodszy brat chwycił nawet za nóż, by w końcu móc zaalarmować policję, ale Felix wyrwał mu nóż, zakrył usta zakrwawioną dłonią i ponownie odebrał mu telefon - opisywała sędzia.

Perfidna nastolatka po wszystkim pocieszała najstarszego z trójki rodzeństwa, mówiąc: "Nie jest tak źle. Wszyscy możemy zostać w domu. Felix ma już 18 lat, może cię adoptować". Następnie para uciekła pieszo, "trzymając się za ręce", do oddalonego o 4 km Bayreuth.

Kierowany wyrzutami sumienia Felix S. postanowił jednak zgłosić się na policję i przyznać do winy, okazując skruchę. Zupełnie przeciwnie do swojej dziewczyny, która do końca zaprzeczała udziałowi w zbrodni.   - Hannah jeszcze podczas rozprawy stawiała rodzicom poważne zarzuty, które jednak zostały zdecydowanie obalone - podkreśliła sędzia, stwierdzając jednocześnie, że to właśnie 17-latka była głównym beneficjentem zbrodni. - Celowo okłamała swojego chłopaka i rozpoznała jego podatność na manipulację. Była na tyle samolubna, że nawet nie okazywała współczucia pogrążonemu w żałobie rodzeństwu - napisał "Bild".

W poniedziałek 23 stycznia, po dwóch tygodniach rozprawy, w sprawie zapadł wyrok, który oskarżeni przyjęli bez widocznych emocji. 17-letnia Hannah została skazana na 9,5 roku więzienia, jej chłopak natomiast na 13,5 roku pozbawienia wolności.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Poznań: Miała być napastowana przez kierowcę Bolta. Prokuratura i sąd: To nie było molestowanie

  • Policja poszukuje tego mężczyzny. Ciężko uwierzyć w to, co mógł zrobić, mundurowi proszą o kontakt

  • Uczestnik "Kuchennych rewolucji" zabił 10-letnią córkę. Ujawniono nagranie z programu

Źródło: Radio ZET, Bild

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Przypadkowe odkrycie w Gliwicach. Nastolatkowie znaleźli ciało mężczyzny, zaroiło się od służb
Czytaj więcej >

Polska

Nie żyje 32-latek. Służby były bezradne, nie udało się go uratować
Czytaj więcej >

Wiadomości

800 plus jednak nie od stycznia? Zaskoczenie w rządowym projekcie
Czytaj więcej >

Polska

Poważny wypadek na A4. Tir staranował osobówkę, samochód wjechał w starszą kobietę
Czytaj więcej >

Polska

Jest wyrok ws. Kajetana P. Sąd Apelacyjny w Warszawie zdecydował
Czytaj więcej >

Polska

Kontrolerzy zapukają do drzwi wielu Polaków. Wiemy, czy trzeba ich wpuścić
Czytaj więcej >
Ada Rymaszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

 

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Polska

Wiadomości

Ada Rymaszewska

Młoda mama na chwilę odwróciła się do dziecka. W akcji policja, straż pożarna, pogotowie i LPR
Czytaj więcej >
Polska

Bartłomiej Binaś

Ogromna waloryzacja. Polacy mogą otrzymać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych
Czytaj więcej >
Wiadomości

Zuzanna Ptaszyńska

Wzruszająca inicjatywa w hołdzie Kamilkowi z Częstochowy. Ludzie zrobią to 8 maja
Czytaj więcej >
Wiadomości

Zuzanna Ptaszyńska

Usłyszał klakson i nie wytrzymał. Kierowca wyszedł z auta na środku skrzyżowania i podszedł do ciężarnej
Czytaj więcej >
Wiadomości

Zuzanna Ptaszyńska

Nowe fakty ws. zaginionego małżeństwa z Warszawy. "Wybrali wolność"?
Czytaj więcej >
Wiadomości

Zuzanna Ptaszyńska

Grzegorz Kajdanowicz zostawił to na sam koniec "Faktów". Prowadzący pękał z dumy
Czytaj więcej >
Wiadomości

Ada Rymaszewska

Młoda mama na chwilę odwróciła się do dziecka. W akcji policja, straż pożarna, pogotowie i LPR
Czytaj więcej >
Polska

Bartłomiej Binaś

Ogromna waloryzacja. Polacy mogą otrzymać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych
Czytaj więcej >
Wiadomości

Zuzanna Ptaszyńska

Wzruszająca inicjatywa w hołdzie Kamilkowi z Częstochowy. Ludzie zrobią to 8 maja
Czytaj więcej >
Wiadomości

Zuzanna Ptaszyńska

Usłyszał klakson i nie wytrzymał. Kierowca wyszedł z auta na środku skrzyżowania i podszedł do ciężarnej
Czytaj więcej >
Wiadomości

Zuzanna Ptaszyńska

Nowe fakty ws. zaginionego małżeństwa z Warszawy. "Wybrali wolność"?
Czytaj więcej >
Wiadomości

Zuzanna Ptaszyńska

Grzegorz Kajdanowicz zostawił to na sam koniec "Faktów". Prowadzący pękał z dumy
Czytaj więcej >