Goniec.pl

MACIEJ GILLERT/East News

Wydało się, jak mama Madzi z Sosnowca spędzi święta. Zaskakujące informacje

23 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Jakub Franek

Dziesięć lat temu Katarzyna W. została skazana za zabójstwo własnej córeczki. Proces kobiety obserwowała cała Polska, a oskarżona otrzymała wyrok 25 lat pozbawienia wolności. O przedterminowe warunkowe zwolnienie z więzienia będzie mogła ubiegać się dopiero po kolejnych 10 latach.

Morderstwo Madzi z Sosnowca

Zbrodnia, jaką popełniła Katarzyna W., była zaplanowana. 24 stycznia 2012 roku ogłosiła, że w centrum Sosnowca została porwana jej 6-miesięczna córka Madzia. Sprawą żyła cała Polska - zestawieni z tak zuchwałym, niespotykanym porwaniem ludzie starali się pomóc matce w jej poszukiwaniach.

Co jednak wykazało prowadzone przy pomocy Krzysztofa Rutkowskiego śledztwo, matka zabiła własną córkę. Mała Madzia została rzucona o podłogę, a następnie uduszona. Kobieta została skazana na 25 lat pozbawienia wolności, z zastrzeżeniem, że o przedterminowe zwolnienie z zakładu karnego będzie mogła ubiegać się dopiero po 20 latach. Skazana nadal przebywa w zakładzie karnym.

Jak będzie wyglądała Wigilia zabójczyni?

Zgodnie z informacjami, jakie podaje porucznik Piotr Hamera, rzecznik prasowy dyrektora Zakładu Karnego w Krzywańcu, służba więzienna dokłada starań, aby skazani mogli kultywować świąteczne tradycje. W więzieniu znajdują się choinki i ozdoby świąteczne wykonane przez skazanych. Osadzeni mogą również wysyłać bliskim kartki z życzeniami i skorzystać z możliwości wideo-rozmów z bliskimi. Kapelani udzielają posługi duszpasterskiej.

- W wigilię osadzeni obejrzą za pośrednictwem więziennej telewizji pasterki i materiały audiowizualne o charakterze religijnym i świątecznym, a z radiowęzła popłyną kolędy i pastorałki. Osadzonym do celi wydawane są posiłki przygotowane w kuchni więziennej, zgodnie z ich dietą, w tym lekarską lub religijną, uwzględniające tradycyjne dania wigilijne takie jak barszcz czerwony czy śledź - dodaje rzecznik.

To, czy Katarzyna W. będzie miała do kogo wysłać życzenia, rodzi jednak wątpliwości. Jej mąż rozwiódł się z nią podczas trwania procesu sądowego, po czym opuścił kraj. Biegli stwierdzili u niej osobowość psychopatyczną, która może powodować problemy z nawiązywaniem kontaktów międzyludzkich. Istnieje spora szansa, że zabójczyni Madzi z Sosnowca spędzi Wigilię co prawda w świątecznej atmosferze, ale w samotności.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

źródło: fakt.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Takie słowa ludzie mówią bliskim tuż przed śmiercią. Ratownik zabrał głos
Czytaj więcej >

Wiadomości

Policja z całej Polski szuka tego mężczyzny. Oburzające, czego miał się dopuścić
Czytaj więcej >

Polska

Zatrważające znalezisko podczas prac budowlanych. Na miejscu zaroiło się od służb
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ofiarowała na pogrzeb babci wszystkie oszczędności. Ksiądz bezlitośnie zemścił się podczas mszy
Czytaj więcej >

Polska

Nadchodzi potężne załamanie pogody, zacznie się już za chwilę. Dwucyfrowy mróz i śnieżyce
Czytaj więcej >

Wiadomości

Chciała się wypisać z Kościoła, trudno uwierzyć, czym straszył ją ksiądz. Padły oburzające słowa
Czytaj więcej >
Jakub Franek

Jestem studentem III roku prawa UMK. Szczególnie interesuję się technikami kryminalistycznymi i historią ich rozwoju. Jednocześnie mam słabość do starych filmów sensacyjnych i gier fabularnych. W chwilach wolnych zajmuję się sadem słuchając audiobooków.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]