Goniec.pl
policja skandaliczne słowa

Flickr.com/Piotr Drabik (zdjęcie ilustracyjne)

Skandaliczne słowa w podręczniku dla policjantów

7 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Komendant Główny Policji otrzymał zapytanie od klubu Lewicy dotyczące treści podręcznika dla funkcjonariuszy, która wywołała oburzenie wśród polityków. W repetytorium transpłciowość oraz środowisko LGBTQ zostały wymienione w kontekście patologii społecznych. Posłowie czekają też na wyjaśnienia ze strony Centrum Szkolenia Policji.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w piątek 7 maja, posłanka Lewicy odniosła się do podręcznika dla policjantów. Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zaznaczyła, że klub czeka na wyjaśnienia Komendanta Głównego Policji w sprawie oburzających treści, jakie miały zostać zawarte w repetytorium.

Jak na piątkowej konferencji zaznaczyli politycy, klub Lewicy liczy także na komentarz Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, który jest odpowiedzialny za wydanie podręcznika dla funkcjonariuszy. Zwrócono uwagę, że repetytorium zatytułowane „Patologie społeczne, wybrane zagadnienia” dyskryminuje mniejszości seksualne.

Podręcznik dla policjantów wzbudził kontrowersje

W trakcie spotkania z dziennikarzami posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk poruszyła temat podręcznika dla policjantów, którego treści dyskryminują osoby transpłciowe i niebinarne. Posłanka wraz z całym klubem liczy na sprawną interwencję Komendanta Głównego Policji.

Jak przekazała polityk, społeczność LGBTQ została w repetytorium wymieniona wraz z szeregiem takich patologii społecznych jak żebractwo czy narkomania, co jest jawną dyskryminacją mniejszości seksualnych.

[EMBED-243]

Rozmawiając z prasą, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk przypomniała, że LGBTQ nie jest ideologią, tylko społecznością, która składa się z konkretnych, żywych osób. Te natomiast często są narażone na dyskryminację i przemoc.

Posłanka Lewicy przypomniała też, że policja ma obowiązek chronić wszystkich obywateli – bez względu na to, jakiego są wyznania, orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej. Dlatego pojawienie się dyskryminujących treści w podręczniku dla służb jest niedopuszczalne.

Za wydanie podręcznika odpowiada Centrum Szkolenia Policji

Powołując się na opinie Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, posłanka Lewicy zaznaczyła również, że osoby transpłciowe i niebinarne są szczególnie narażone na nękanie i właśnie dlatego tym bardziej powinna przysługiwać im szczególna ochrona ze strony państwa.

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk potwierdziła już, że klub Lewicy wysłał żądanie o interwencję w tej sprawie zarówno do Komendanta Głównego Policji, jak i Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Dodała również, że od edukacji służb zależy bezpieczeństwo wielu Polaków.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez media wcześniej w tej sprawie interweniował już Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, który także zauważył, że wymienianie środowiska LGBTQ w kontekście patologii społecznych to rażący błąd.

[EMBED-708]

  • Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 77. Nie żyje jedna osoba

  • Nie żyje brat Krzysztofa Krawczyka

  • Ida Nowakowska znika z TVP ze względu na poród. Dzisiaj pożegnała się z widzami

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >