Goniec.pl
Wypadek w Leżajsku

Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 77. Nie żyje jedna osoba

7 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Wczoraj na obwodnicy Leżajska między Nową Sarzyną a Jarosławiem doszło do wypadku z udziałem cysterny, przewożącej olej napędowy. Samochód ciężarowy zderzył się z osobowym Audi, nie żyje jedna osoba. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe.

Do wypadku na drodze krajowej nr 77 w okolicach Leżajska doszło w środę 5 maja 2021 roku chwilę przed godziną 18:00. Przewrócona cysterna z olejem napędowym stanęła w płomieniach, a na miejsce wezwano 14 zastępów okolicznej straży pożarnej.

Wypadek na drodze krajowej nr 77 - nie żyje jedna osoba

Do tragicznych wydarzeń doszło w środę na obwodnicy Leżajska. Na drodze pomiędzy Nową Sarzyną a Jarosławiem doszło do zderzenia cysterny wiozącej olej napędowy i samochodu osobowego marki audi.

Wskutek zderzenia cysterna z olejem stanęła w płomieniach, a na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe. Ogień gasiło 14 zastępów lokalnej Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. W wypadku śmierć poniósł 27-letni kierowca samochodu osobowego.

Strażacy wkrótce ugasili cysternę i podjęli działania, by postawić wrak przewróconej ciężarówki na kołach. Oddział ratownictwa chemicznego z Nowej Sarzyny zajął się odpompowywaniem oleju napędowego, który wyciekł do pobliskiego rowu.

[EMBED-243]

Kierowca cysterny nie odniósł poważnych obrażeń, został jednak skierowany do szpitala na rutynowe badania. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną zderzenia się pojazdów. Śledztwo w tej sprawie prowadza policjanci pod nadzorem prokuratora.

Jak podał w rozmowie z portalem nowiny24.pl Marcin Betleja, rzecznik prasowy podkarpackiego komendanta PSP w Rzeszowie, cysterna przewoziła 22 tysiące litrów oleju napędowego. Działania sprzątające na miejscu zdarzenia zakończyły się dopiero następnego dnia.

Wczoraj doszło również do poważnie wyglądającego wypadku na trasie  szybkiego ruchu S8 w miejscowości Niegów. W zdarzeniu uczestniczyły dwa auta osobowe oraz bus z lawetą, na której znajdował się samochód marki BMW.

Z ustaleń policjantów wynika, że przez trasę przechodziły kaczki, które zauważyli kierowcy samochodów osobowych i wyhamowali przed zwierzętami. Zahamować nie zdążył za to kierowca busa, który uderzył w osobówki, a następnie wjechał w ekrany energochłonne.

W wyniku zdarzenia cztery osoby zostały przewiezione do szpitala. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Kaczki, które przeżyły wypadek, trafiły pod opiekę strażaków z Wyszkowa.

  • Zenek Martyniuk w żałobie. Stracił teściową

  • Ministerstwo zdrowia potwierdziło pierwszy przywilej dla zaszczepionych

  • Widz obraził dziennikarzy TVP Info

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >