Goniec.pl

Piotr Molecki/East News

"To jeden z lepszych pomysłów Tuska". Wicerzecznik PiS komentuje doniesienia o następczyni Morawieckiego

13 Maja 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Platforma Obywatelska już teraz planuje, kto zastąpi Mateusza Morawieckiego w roli premiera. Bezpośrednio w planowanie obsadzenia stanowiska szefa rządu po nadchodzących wyborach zaangażowany jest sam Donald Tusk. - To jeden z lepszych pomysłów Tuska - stwierdził wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Data przedterminowych wyborów już od pewnego czasu ma być wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości jednym z głównych tematów gorących dyskusji. Okazuje się jednak, że do wygranej mimo sondaży przychylnych dla partii Jarosława Kaczyńskiego szykuje się Platforma Obywatelska.

Donald Tusk ma być bezpośrednio zaangażowany w szykowanie podwalin dla posłanki, która ma zastąpić Mateusza Morawieckiego po wygranych przez PO wyborach. Wicerzecznik PiS prześmiewczo odniósł się do pogłosek o szumnych planach politycznych przeciwników.

Donald Tusk już wie kim zastąpić Mateusza Morawieckiego

Nie ma jeszcze terminu wyborów parlamentarnych, ale każda z partii kuje już plan związany ze swoją dalszą działalnością i przynajmniej część z nich - jak wynika z najnowszego sondażu - ma ku temu powody.

Doniesienia medialne wskazują, że Platforma Obywatelska jest tak pewna zwycięstwa, iż Donald Tusk ma już plan na obsadzenie fotela Mateusza Morawieckiego. Zgodnie z planem lider PO nowym premierem - a właściwie premierką - miałaby zostać Izabela Leszczyna.

Posłanka Izabela Leszczyna typowana przez Donalda Tuska na nową szefową rządu nie zasiada w sejmowych ławach po raz pierwszy. Reprezentująca Koalicję Obywatelską polityczka wybrana została w okręgu 28 Częstochowa.

Donald Tusk na następczynię Mateusza Morawieckiego typuje posłankę Leszczynę
Donald Tusk na następczynię Mateusza Morawieckiego typuje posłankę Leszczynę

Źródło: sejm

Wicerzecznik PiS kpi z pomysłu Donalda Tuska

Medialne doniesienia na temat rzekomej następczyni Mateusza Morawieckiego popieranej przez byłego premiera skomentował Radosław Fogiel. Wicerzecznik PiS w programie "Tłit" WP zakpił z PO.

- To jeden z lepszych pomysłów Tuska. Gorąco temu kibicuję - powiedział z wyraźnym sarkazmem Radosław Fogiel. Wicerzecznik partii Jarosława Kaczyńskiego dodał, że chętnie obejrzałby starcie obecnego szefa rządu i kandydatki Donalda Tuska.

- Przedwyborcze starcie pani Leszczyny np. z premierem Morawieckim byłoby rozkoszą dla oczu i uszu wyborców - wyjaśnił.

Przypomnijmy, że zgodnie z doniesieniami przekazanymi przez polityków Prawa i Sprawiedliwości partia rządząca kalkuluje, kiedy wypada najlepszy termin na przeprowadzenie przedterminowych wyborów . Pewne jest, że nie odbędą się one jesienią, ale za to wiosna 2023 jest momentem, który PiS bierze poważnie pod uwagę.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: wp.pl, goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Donald Tusk opublikował nowy film i rozpętał potężną burzę. Politycy PiS podnieśli lament
Czytaj więcej >

Polityka

"Obolały i osłabiony". Jarosław Kaczyński póki co nie jest w stanie poprowadzić PiS w kampanii?
Czytaj więcej >

Polityka

Politycy i reklamy na Facebooku. Premier inwestuje w autopromocję równowartość swojej pensji
Czytaj więcej >

Polityka

Kompromitacja Jarosława Jakimowicza. Nawet nie umiał obrócić pomyłki w żart
Czytaj więcej >

Polityka

Nietypowy incydent na spotkaniu z Donaldem Tuskiem. "Poproszę o wyjście z sali"
Czytaj więcej >

Polityka

Nowe świadczenie dla osób z niepełnosprawnościami. Minister Maląg przekazała szczegóły
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]