Goniec.pl
Rzecznik Kremla o słowach Mateusza Morawieckiego: niedopuszczalne

PIOTR KOWALCZYK/East News

Rzecznik Kremla o słowach Mateusza Morawieckiego: Niedopuszczalne

10 Listopada 2021

(Ostatnia zmiana: 19 Listopada 2021)

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Rzecznik Kremla odniósł się do słów Matuesza Morawieckiego. - Kreml uważa za niedopuszczalne słowa premiera RP o "odpowiedzialności" Rosji za sytuację z migrantami na granicy polsko-białoruskiej - powiedział Dmitrij Pieskow, rzecznik prezydenta Władimira Putina.

Ostre reakcja Kremla na słowa szefa polskiego rządu. Rosyjskie media szeroko komentują krytykę, jakiej poddany został Mateusz Morawiecki.

barbara kurdej szatan

Barbara Kurdej-Szatan tłumaczy wpis o Straży Granicznej

CZYTAJ DALEJ

- Kreml ocenia sytuację na granicy polsko-białoruskiej jako niezwykle napiętą. Sytuacja tam jest bliska katastrofy humanitarnej - dodał Dmitrij Pieskow.

Rzecznik Putina krytykuje Mateusza Morawieckiego

Wypowiedź rzecznika Kremla to odpowiedź na wtorkowe słowa polskiego premiera. W czasie swojego wystąpienia w Sejmie Mateusz Morawiecki stwierdził, że Rosja kontynuuje swoją imperialną politykę.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Co więcej, zarzucił, że Kreml podejmuje kolejne kroki, a te są rozłożone w czasie. Mateusz Morawiecki wprost oskarżył, że to Władimir Putin jest zleceniodawcą kolejnych zadań wykonywanych przez Aleksandra Łukaszenkę.

Rosja jednoznacznie krytykuje polskiego premiera za stwierdzenie o jej "współodpowiedzialności" w kryzysie migracyjnym na granicy z Białorusią. Jednoznacznie opowiedziała się również, kogo w tym sporze zamierza wspierać.

Co dzieje się na granicy? Obejrzyj naszą galerię

Oszukali Polaków ws. wydarzeń na granicy. Wyciekło nagranie "zza kulis", okłamano nas wszystkich

Slajd 1 z 10

twitter.com/nexta_tv

Białoruski propagandzista przeprowadził wywiad z zapłakanym chłopcem

Znany propagandzista związany z reżimem Aleksandra Łukaszenki pojawił się w tłumie migrantów koczujących na granicy polsko-białoruskiej. Aleksiej Golikow przeprowadził wywiad chłopcem, który ze łzami w oczach relacjonował obecną sytuację w pasie przygranicznym. Według mediów, płacz chłopca był sztuczie wywołany. Jak się jednak okazuje, nie jest to prawda. /fot. twitter.com/nexta_tv

Rosja nie opuści Białorusi

W rosyjskich mediach wiele mówi się również na temat deklaracji rzecznika Kremla w kwestii ewentualnego wpłynięcia na sytuację przygraniczną u sąsiadów. Dmitrij Pieskow nie ukrywa, że Władimir Putin będzie wspierał Białoruś.

- Jeśli chodzi o stosunki sojusznicze między Rosją a Białorusią, to są one dobrze znane i rzeczywiście Rosja nigdy nie ukrywała, że ​​w najtrudniejszych momentach jest gotowa i już udziela wszelkiej niezbędnej pomocy Białorusi. Przede wszystkim mówimy o pomocy gospodarczej, ale i o wszystkim, co jest konieczne - wyjaśniał rzecznik Kremla.

Sytuacja może się jeszcze pogorszyć

W środę rano Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało dwa nagrania z granicy. Widać na nim, jak migranci są przez białoruskich żołnierzy zastraszanych strzałami. Dodatkowo uchwycono moment kopania migranta przez osobę ubraną w mundur.

Polskie władze zadecydowały również, że przejście graniczne w Kuźnicy zostanie zamknięte do odwołania. Zdaniem rzecznika Kremla nie jest to dobre rozwiązanie.

- Ewentualne zamknięcie granicy z Białorusią przez Polskę tylko skomplikuje sytuację - stwierdził cytowany przez Interfax, Dmitrij Pieskow.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: onet.pl, MON

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Rządowe RCB wysłało pismo z ostrzeżeniem do firm, chodzi o V falę koronawirusa

Wiadomości

V fala koronawirusa przeraża rząd. Część firm dostała od RCB specjalne pismo z ostrzeżeniem

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Pandemia i podwyżki wykańczają branżę pralniczą. "Czysta pościel będzie rarytasem jak banany za czasów komuny"

Czytaj więcej >
Kaczyński

Wiadomości

Gowin: Jacek Kurski, Adam Bielan i Maciej Łopiński. To ich słucha Jarosław Kaczyński

Czytaj więcej >
Kukiz

Wiadomości

Paweł Kukiz chce zostać szefem komisji śledczej ws. Pegasusa. Inaczej nie poprze wniosku

Czytaj więcej >
Banaś

Wiadomości

PAP: Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Mariana Banasia

Czytaj więcej >
nauka zdalna

Wiadomości

Radio ZET: Nauka zdalna możliwa w miastach powyżej 200 tys. mieszkańców

Czytaj więcej >