Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Terlecki do klientki w centrum handlowym: "Jest pani kretynką"
Maria Glinka
Maria Glinka 06.11.2021 10:36

Terlecki do klientki w centrum handlowym: "Jest pani kretynką"

Twitter/Barbara Nowacka
Twitter/Barbara Nowacka

Ryszard Terlecki pojawił się w centrum handlowym. W pewnym momencie jedna z kobiet podeszła do niego i w kulturalny sposób skomentowała sytuację w Polsce, odnosząc się do praw kobiet. Polityk stwierdził, że "jest kretynką".

Nagranie zostało opublikowane na Twitterze przez posłankę KO Barbarę Nowacką. Na skandaliczne zachowanie Ryszarda Terleckiego zareagowali nie tylko politycy, lecz także poruszeni obywatele.

Ryszard Terlecki nazwał kobietę "kretynką"

Ryszard Terlecki ma na koncie wiele ostrych i nieuprzejmych komentarzy. Jednak zazwyczaj kieruje je w stronę polityków. Tym razem na celowniku wicemarszałka Sejmu znalazła się zwykła kobieta.

Na korytarzu galerii handlowej kobieta podeszła do Ryszarda Terleckiego i w kulturalny sposób wyraziła swoją opinię na temat poczynań rządu PiS. - Chciałbym tylko powiedzieć, że to, co dzieje się w kraju, to, co robicie kobietom, to jest po prostu karygodne - mówi kobieta na nagraniu. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Jednak w odpowiedzi Ryszarda Terleckiego na próżno szukać oznak kultury. - Jest pani kretynką - odpowiedział jej polityk PiS.

Kobieta chciała nawiązać do 30-letniej ciężarnej pacjentki, która zmarła, ponieważ lekarze czekali na obumarcie płodu. O tym, jaki apel wystosowała rodzina pani Izy, można przeczytać tutaj. Ryszard Terlecki był jednak bezwzględny, co oburzyło polityków i internautów.

Fala krytyki na Twitterze. Terlecki “bezczelnie obraża Polaków, którzy dali mu pracę”

Pod nagraniem ze zdarzenia w centrum handlowym pojawiło się prawie tysiąc komentarzy. Incydent skomentowała m.in. Małgorzata Kidawa-Błońska (KO). "Oderwani. Kompletnie oderwani. Moralnie zepsuci. Społeczeństwo traktują właśnie tak, jak marszałek Terlecki potraktował tę kobietę. Puszczają im nerwy", czytamy we wpisie na Twitterze.

Do sprawy odniósł się również Krzysztof Śmiszek (Lewica). Jego zdaniem zachowanie Ryszarda Terleckiego, który "bezczelnie obraża Polaków, którzy dali mu pracę" to "zaprzeczenie posła i polityka". "Kilka miesięcy temu prezentowałem stanowisko Lewicy ws. wniosku o jego odwołanie. Zrobię to z przyjemnością jeszcze raz w razie czego", czytamy w poście.

Oburzeni są także zwykli Polacy. "Chamstwo i pogarda w tej partii to standard", "Ubolewam, że ma tytuł profesora. Jego nieumiejętność konwersacji ze zwykłymi obywatelami świadczy o jego poziomie i strachu przed prawdą", "Brak słów. Jak można tak odezwać się do kobiety. Jak można odezwać się tak do kogokolwiek. Ale to świadczy tylko o jednym, upadek @pisorgpl pod każdym względem", czytamy w komentarzach.

Bezwzględny Ryszard Terlecki. Oberwał koalicjant

Ryszard Terlecki słynie z bezkompromisowych wypowiedzi. Kilka dni temu krótką ripostą skomentował pomysł przeprowadzenia referendum w sprawie obecności Polski w Unii Europejskiej, który przedstawił poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. 

- Szanuję poglądy posłów naszego klubu, ale pan Kowalski to może referendum u siebie w domu zrobić, a nie zapowiadać, że zrobi je w Polsce, także nie ma specjalnie o czym rozmawiać - stwierdził wicemarszałek Sejmu.

Jeszcze większą burzę wywołał komentarz Donalda Tuska w sprawie ewentualnego referendum. Więcej na ten temat można przeczytać w tym artykule.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl źródło: Twitter, TVN24

Tagi: PiS