Goniec.pl > Świat > Polska czasowo zamyka przejście graniczne w Kuźnicy
Maria Hędrzak
Maria Hędrzak 08.11.2021 19:17

Polska czasowo zamyka przejście graniczne w Kuźnicy

Z ostatniej chwili czerwone
Goniec.pl

Straż Graniczna przekazała najnowsze informacje z pasa granicznego z Białorusią. Podjęto decyzję ws. przejścia granicznego w Kuźnicy, gdzie zbierają się ogromne grupy migrantów.

- Od wtorku, od godziny 7 rano do odwołania zawieszony zostanie ruch graniczny na przejściu w Kuźnicy; zarówno osobowy, jak i towarowy - poinformowali oficjalnie przedstawiciele Straży Granicznej.

- Podróżni powinni się kierować na przejścia graniczne w Terespolu i Bobrownikach - dodano we wpisie na Twitterze Straży Granicznej.

Przejście W Kuźnicy zostanie czasowo zamknięte w obu kierunkach. Drożne natomiast ma pozostać przejście kolejowe. To odpowiedź na poniedziałkowe wydarzenia w pasie granicznym.

ZOBACZ TEŻ:

Przy wschodniej granicy koczuje grupa kilku tysięcy migrantów

W rejonie pasa granicznego przy Kuźnicy zgromadziła się kilkutysięczna grupa migrantów. W poniedziałek 8 listopada br. doszło do siłowej próby sforsowania polskiej granicy, którą udaremniły służby graniczne z pomocą żołnierzy.

- Służbom MSWiA i żołnierzom udało się zatrzymać pierwszą masową próbę sforsowania granicy. Obecnie migranci rozbili obóz w rejonie Kuźnicy. Są cały czas pilnowani przez białoruskie służby - poinformował resort obrony narodowej.

W poniedziałek o godzinie 13:00 odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego z udziałem m.in. premiera kraju Mateusza Morawieckiego i szefa Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl