Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Premier opublikował zdjęcie z młodości w ramach akcji "Movemeber"
Maria Glinka
Maria Glinka 06.11.2021 09:34

Premier opublikował zdjęcie z młodości w ramach akcji "Movemeber"

Flickr/Kancelaria Premiera, CC0, Facebook/Mateusz Morawiecki
Flickr/Kancelaria Premiera, CC0, Facebook/Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki opublikował na Facebooku czarno-białe zdjęcie z młodości. Młody polityk pochwalił się internautom, że kiedyś zapuszczał wąsy. W ten sposób chce skłonić mężczyzn do zatroszczenia się o zdrowie przy okazji akcji "Movember".

We wpisie zachęcił również do szerszego spojrzenia na kwestie zdrowotne. Po raz kolejny przypomniał, że warto szczepić się przeciwko koronawirusowi.

Młody Morawiecki z wąsem

Premier Mateusz Morawiecki słynie ze eleganckiego ubioru i schludnej fryzury. Jednak tym razem szef rządu postanowił pokazać się Polakom z nieco mniej oficjalnej strony.

W czwartek wieczorem Morawiecki zamieścił fotografię z młodości. W poście tłumaczy, że zdjęcie zostało wykonane w połowie lat 80. Przyszły premier ma nim niespełna 20 lat.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Jednak uwagę przykuwa jeden szczegół - wąsy. "Jak to w życiu każdego mężczyzny, miewałem wąsy, choć próby zapuszczenia bujnego zarostu nie przynosiły zadowalających rezultatów. Dowód znajdziecie na poniższym zdjęciu. [...] Wybaczcie niedbale zawiązany krawat - wtedy dopiero zaczynałem przygodę z garniturami", czytamy we wpisie na Facebooku.

Premier zachęca do badań…

Skąd ten nagły powrót do przeszłości? Morawiecki zamieścił zdjęcie z wąsem z okazji inicjatywy Movember. W ramach tej akcji mężczyźni zapuszczają wąsy w listopadzie. Jej celem jest podnoszenie świadomości społecznej w kwestii problemów zdrowotnych mężczyzn, głównie raka prostaty.

Choć Morawiecki nie zapuścił wąsów specjalnie z tej okazji, to i tak postanowił zachęcić Polaków do zadbania o własne zdrowie. "Wszystkich panów zachęcam do dbania o zdrowie, korzystania z badań okresowych i porad specjalistów, gdy czują, że coś jest nie tak. Bo lepiej zapobiegać niż leczyć", czytamy w poście.

… i szczepień

Jednak premier postanowił wykorzystać listopadową inicjatywę również w innym, wyjątkowo ważnym celu. We wpisie po raz kolejny zachęcił do przyjmowania szczepionek przeciwko koronawirusowi.

"Oczywiście, dotyczy to również szczepień, na które niezmiennie wszystkich zapraszam. Bądźmy zdrowi, odpowiedzialni i troszczmy się o siebie nawzajem", czytamy w zakończeniu wpisu.

Jak na razie apele o szczepienia nie przynoszą wymiernych rezultatów - zainteresowanie preparatami nie jest wysokie, a czwarta fala pandemii rozpędza się. O tym, co na temat ewentualnych obostrzeń mówił w piątek minister Adam Niedzielski można przeczytać tutaj.

Nadzieję na pandemiczny przełom dają doniesienia ze świata medycznego. Wczoraj premier poinformował, że Polska zakontraktowała już lek na COVID-19. Jednak, jak pisaliśmy w innym artykule, na ostateczną decyzję w tej sprawie trzeba poczekać.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

źródło: Facebook