Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Rosyjskie służby ścigają byłego partnera rzekomej kochanki Putina. Grozi mu więzienie
Maria Glinka
Maria Glinka 13.05.2022 08:02

Rosyjskie służby ścigają byłego partnera rzekomej kochanki Putina. Grozi mu więzienie

NATALIA KOLESNIKOVA/AFP/East News, Screen Twitter/Daily Mail
NATALIA KOLESNIKOVA/AFP/East News, Screen Twitter/Daily Mail

Były partner Aliny Kabajewej, rzekomej kochanki Putina, ma być ścigany przez rosyjskie władze. "Daily Mail" wskazuje, że zdaniem Kremla mężczyzna dopuścił się "kradzieży funduszy państwowych" i "sabotował bezpieczeństwo w tzw. aferze łapówkowej". Grozi mu więzienie.

Związek Władimira Putina i byłej gimnastyczki Aliny Kabajewej jest owiany tajemnicą. Mają mieć co najmniej dwoje wspólnych dzieci. Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy, że do mediów przedostała się informacja o kolejnej ciąży.

Były partner kochanki Putina na celowniku Kremla

Z ustaleń "Daily Mail" wynika, że były partner Aliny Kabajewej - kapitan policji Shalva Museliana, znalazł się w centrum zainteresowania rosyjskiej władzy. Ma być "ścigany przez osobiste CIA" Władimira Putina.

Kapitan policji miał zostać oskarżony przez Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej o "kradzież funduszy państwowych". Poza tym w czasach, gdy pracował jako pułkownik, miał dopuścić się nadużyć podczas sprawowania nadzoru nad "antykryminalnymi środkami bezpieczeństwa" w federalnej służbie rosyjskiej, która podlega bezpośrednio prezydentowi Rosji.

Zdaniem Kremla Shalva Museliana miał "sabotować bezpieczeństwo w strategicznych portach Arktyki w tzw. aferze łapówkowej". W artykule na ten temat "Daily Mail" powołuje się na informacje podawane przez dziennik "Kommiersant".

Brytyjski dziennik pisze, że były partner kochanki Władimira Putina ma być na międzynarodowej liście poszukiwanych przez Rosję. Może mu grozić do pięciu lat więzienia.

Poza nim o przyjmowanie łapówek, powiązanych z arktycznymi portami i dostawami skuterów śnieżnych i łodzi motorowych, podejrzewa się jeszcze trzy inne osoby. Jednak rosyjski komitet śledczy ma twierdzić, że to Shalva Museliana "organizował kradzież funduszy państwowych".

Zdaniem śledczych grupa przestępcza, w której główną rolę odgrywał były partner kochanki Władimira Putina, "wyróżniała się jasnym podziałem ról, nienaganną dyscypliną i umiejętnością konspirowania". Na czele Komitetu Śledczego stoi były kolega Władimira Putina.

Tajemnicze związki, których Kreml nie komentuje. Kim jest były partner kochanki Putina?

Shalva Museliana rozpoczął związek z Aliną Kabajewą na początku lat 2000. Miał wtedy żonę i córkę. W chwili rozstania spekulowano, że powodem miał być sekretny romans gimnastyczki z Władimirem Putinem. W tym czasie prezydent Rosji również był żonaty.

Kreml nigdy nie komentuje doniesień dotyczących prywatnego życia Władimira Putina. Mimo tego niezależne media nazywają Alinę Kabajewą "nieoficjalną pierwszą damą Rosji".

Niedawno szwajcarska gazeta "Sonntagszeitung" donosiła, że była gimnastyczka miała urodzić Władimirowi Putinowi dwóch synów. Pierwszy z nich miał przyjść na świat w 2015 r., a drugi - w 2019 r. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: "Daily Mail", onet.pl