Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Rosjanin skonfrontował się z żołnierzem Putina na ulicach Melitopola. Padły mocne słowa
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 26.02.2022 10:26

Rosjanin skonfrontował się z żołnierzem Putina na ulicach Melitopola. Padły mocne słowa

Melitopol
Twitter/ragipsoylu

Dziennikarka Olga Tokariuk zamieściła w mediach społecznościowych wideo z Melitopolu w regionie Zaporoże. Starszy mężczyzna podchodzi na nim do rosyjskiego żołnierza i daje mu reprymendę, stwierdzając, że jest on jedynie marionetką w rękach Putina.

Konfrontacja Rosjanina mieszkającego na co dzień w Melitopolu w południowo-wschodniej Ukrainie z rosyjskim żołnierzem. Dwa dni temu informowaliśmy o podobnym zdarzeniu w Geniczesku.

Melitopol: Rosjanin miażdży słownie żołnierza Putina

Na profilu ukriańskiej dziennikarki Olgi Tokariuk na Twitterze pojawiło się zdumiewające nagranie, będące symbolem odwagi mieszkańców Ukrainy. Emocje, które targają nimi w ostatnich dniach, wciąż są żywe, a oni sami wykazują się ogromnym heroizmem.

Na filmie widać zdenerwowanego mężczyznę, który podchodzi do stacjonującego w mieście rosyjskiego żołnierza, nawiasem mówiąc będącego jego rodakiem, i daje mu reprymendę. Zarzuca go przy tym gradem pytań.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Co ty tu do cholery robisz? Ja też jestem Rosjaninem, ale mieszkam w tym państwie. Ty masz swój kraj, my mamy nasz. Czy nie macie problemów w swoim kraju do rozwiązania? Emiraty? Jesteście tylko marionetkami - mówi wyraźnie zirytowany mężczyzna. Rosjanie nie reagują na stawiane im zarzuty i zachowują stoicki spokój. Sytuacja pokazuje jednak, że morale wśród mieszkańców Ukrainy wciąż pozostają wysokie, a do tego, by pokonać rosyjską armię nie trzeba mieć nawet broni.

Trwa walka o ukraińskie miasta

Choć mało kto się tego spodziewał, Ukraińcy w momencie próby okazali niezwykły hart ducha, solidarność i determinację. Mijają kolejne dni, a armia rosyjska nadal nie opanowała największych miast w kraju i mierzy się z ogromnym oporem ukraińskiej armii i ludności cywilnej.

WIĘCEJ DOWIESZ SIĘ Z NASZEJ RELACJI NA ŻYWO KLIKAJĄC TUTAJ

Od wczoraj trwają zaciekłe walki o Kijów. Mieszkańcy spędzili długie godziny w schronach przeciwbombowych, wielu z nich nie chce jednak opuszczać miejsca zamieszkania i deklaruje chęć obrony ojczyzny.

Wśród bohaterów jest także sam prezydent Wołodymyr Zełenski. Dziś rano opublikował on w sieci nagranie, na którym oświadczył, że nie ma w planach ewakuacji z Kijowa i jest gotów stanąć do pojedynku z Rosjanami. Wcześniej odmówił pomocy przy wyjeździe ze stolicy Amerykanom.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

źródło: goniec.pl