Goniec.pl > Wiadomości > Rosjanie zgwałcili 11-letniego chłopca. Jego matka musiała na to patrzeć
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 12.05.2022 22:09

Rosjanie zgwałcili 11-letniego chłopca. Jego matka musiała na to patrzeć

Rosjanie zgwałcili 11-letniego chłopca, jego matka musiała na to patrzeć
(zdj. ilustracyjne) Jakub Kaminski/East News

Rosyjscy żołnierze nie mieli litości dla 11-letniego chłopca. Mały Ukrainiec był na oczach matki gwałcony przez wojskowych. Dziecko po tym traumatycznym doświadczeniu przestało mówić i komunikuje się tylko przy pomocy rysunków. Jego dramatyczną historię na forum Rady Praw Człowieka ONZ w Genewie przedstawiła wiceszefowa MSZ Ukrainy.

11-letni chłopiec padł ofiarą rosyjskich żołnierzy. Mężczyźni gwałcili dziecko, a matka chłopca musiała na to patrzeć. - Lista zbrodni Rosji jest nieskończona - powiedziała Emine Dżaparowa.

Wiceszefowa Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy opowiedziała o dramacie 11-latka na forum Rady Praw Człowieka ONZ w Genewie. W pewnym momencie Emine Dżaparowa wyciągnęła kartkę z czarnymi liniami.

Polityczka wyjaśniła, że w ten sposób 11-letni chłopiec zgwałcony przez Rosjan w czasie wojny komunikuje się obecnie ze światem. Dziecko po brutalnym akcie przemocy seksualnej przestał mówić.

11-letni chłopiec zgwałcony przez Rosjan, jego matka musiała na to patrzeć

Wiceszefowa MSZ Ukrainy w czasie swojego przemówienia w Genewie oskarżyła Rosję o "najbardziej makabryczne naruszenia praw człowieka na kontynencie europejskim od dziesięcioleci".

Emine Dżaparowa nie pozostawiła swoich oskarżeń bez dowodów. Chociaż wiele mówi się o gwałtach wojennych na kobietach, to ofiarami Rosjan padają nawet dzieci. - Tortury i uprowadzenia, przemoc seksualna i przemoc ze względu na płeć - powiedziała.

Następnie świat poznał historię bezbronnego 11-latka. Na dramat dziecka musiała patrzeć jego matka. Żołnierze Władimira Putina nie mieli litości zarówno dla dziecka, jak i dla kobiety.

Do zobrazowania traumy, jaką był gwałt ze strony Rosjan, wiceszefowa MSZ Ukrainy pokazała kartkę zapełnioną czarnymi liniami. - Tylko świat solidarny z narodem ukraińskim może pokonać to zło w czystej postaci - powiedziała Emine Dżaparowa na forum Rady Praw Człowieka ONZ w Genewie.

Rezolucja została przegłosowana

33 członków Rady Praw Człowieka ONZ poparło rezolucję dotyczącą szczęścia dochodzenia w sprawie zarzutów popełnienia zbrodni w obwodzie kijowskim przez wojska rosyjskie w Ukrainie.

12 państw zdecydowało wstrzymać się od głosu. Przeciw przyjęciu rezolucji uderzającej w Rosję opowiedziały się Chiny i Erytrea.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: radio zet