Goniec.pl
rosyjscy żołnierze

ALEXANDER NEMENOV/AFP/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Rosjanie zabili mamę na oczach jej dzieci. Przechwycono rozmowę rosyjskiego żołnierza

7 Maja 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przechwyciła kolejną szokującą rozmowę telefoniczną rosyjskiego żołnierza. Wojskowy pochwalił się w niej swojej żonie, że jego koledzy zabili ukraińską matkę na oczach jej dzieci. - W wypranych mózgach Rosjan każdy obywatel naszego kraju zasługuje na śmierć tylko dlatego, że on czy ona są Ukraińcami - skoentowała zbrodnię SBU.

Rosyjskie zbrodnie w Ukrainie szokują skalą brutalności. Codziennie dowiadujemy się o kolejnych, niewinnych ofiarach armii Władimira Putina, która nie oszczędza starców, kobiet i dzieci.

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki ostrzega ws. wojny w Ukrainie. "Bierzemy udział w potwornie trudnym maratonie"

CZYTAJ DALEJ

Patrząc na to, jak Rosjanie traktują cywilów, oczywistym jest, że wielokrotnie złamali oni konwencje genewskie. Ukraińska prokuratura, w porozumieniu z organami z Polski i Litwy, zbiera dowody na ludobójstwo i inne ciężkie przestępstwa, jakie popełniają wojskowi Kremla, aby w przyszłości osądzić ich przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze.

Taki los z pewnością powinien spotkać grupę żołnierzy, o których w rozmowie przechwyconej przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy mówił jeden z nich. Wierni słudzy Putina dopuścili się wyjątkowo strasznego i krwawego czynu, naznaczając jego świadków traumą na całe życie.

Rosjanie zabili matkę na oczach jej dzieci

Na stronie SBU opublikowano rozmowę telefoniczną żołnierza, który bez żadnych skrupułów pochwalił się swojej żonie, że jego towarzysze zabili ukraińską matkę na oczach jej dwójki dzieci.

- Szła matka z dwójką dzieci… No i nasi walnęli ją przy dzieciach - powiedział niczym niewzruszony Rosjanin.

Równie szokująca okazała się być odpowiedź jego małżonki, która uznała czyn za usprawiedliwiony i słuszny, argumentując, że zabita Ukrainka "jest też wrogiem".

Ukraińskie służby nie pozostawiły nagrania bez komentarza. - W wypranych mózgach Rosjan każdy obywatel naszego kraju zasługuje na śmierć tylko dlatego, że on czy ona są Ukraińcami - napisano.

SBU publikuje przechwycone rozmowy

Przechwycona rozmowa jest kolejną, w której rosyjscy żołnierze przyznają się do wyjątkowej brutalności i przestępstw, jakich się dopuścili. Z sadystycznym zacięciem Rosjanie chętnie chwalą się swoimi "dokonaniami" w Ukrainie, nie okazując żadnej skruchy ani żalu.

AFP PHOTO / RUSSIAN DEFENCE MINISTRY, AFP/East News

Ukraińcy przechwycili rozmowę rosyjskiego żołnierza. Ujawnił wstrząsającą prawdę o armii Putina

CZYTAJ DALEJ

Pod koniec kwietnia SBU opublikowało rozmowę członka "elitarnej jednostki", który mówił matce, że zamierza zabijać wszystkich Ukraińców, których napotka na swojej drodze. - Całą Ukrainę trzeba po prostu zmieść z powierzchni ziemi. Aż do Lwowa - oświadczył.

Kilka dni wcześniej światło dzienne ujrzała rozmowa, z której wynikało, że Rosjanie otrzymali wyraźny rozkaz zabicia wszystkich jeńców wojennych z Popasnej, co jest wbrew wojennym konwencjom.

Wśród szokujących nagrań znalazło się także to, na którym walczący po stronie Donieckiej Republiki Ludowej mężczyzna przyznaje, że jego kompani "wchodzą do domów i gwałcą" mieszkające w nich dziewczynki i kobiety.

Sprawcy

10 zbrodniarzy z Buczy. Prokuratura pokazała zdjęcia rosyjskich oprawców

Prokurator generalna Ukrainy Iryna Wenedyktowa ujawniła postępy w identyfikowaniu sprawców masakry w Buczy. Na Facebooku opublikowała nazwiska i zdjęcia 10 żołnierzy, którzy mieli kraść, mordować i torturować cywilów. fot. Flickr/manhhai, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/, Facebook/Ірина Венедіктова

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, dziennik.pl

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Piątek: prokuratura postawiła zarzuty ws. zabójstwa Marcina K. / Pixabay/Myriams-Fotos & Facebook

Wiadomości

Jest akt oskarżenia ws. śmierci Marcina K. Policjant miał go skopać i zostawić w lesie

Czytaj więcej >
IPN

Wiadomości

Bulwersujące, co zrobili Rosjanie na polskim cmentarzu w Katyniu. Na tym wcale nie poprzestali

Czytaj więcej >
Świadczenie 40 zł - zmiana zasad / Pixabay/Fz

Wiadomości

Rząd zmienił zasady wypłaty świadczenia 40 zł. Zmiany właśnie weszły w życie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Zostawili 4-letnią córeczkę w samochodzie i poszli na pogrzeb. Dziewczynka nie miała żadnych szans

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Rekordowa waloryzacja emerytur. Rząd przekazał, że chodzi nawet o kilkanaście procent podwyżki

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Świadkowie ujawnili, co zrobili rodzice po śmierci 1,5-rocznego Szymona w samochodzie. Dramatyczne sceny

Czytaj więcej >