Goniec.pl
rosyjscy żołnierze

ALEXANDER NEMENOV/AFP/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Rosjanie zabili mamę na oczach jej dzieci. Przechwycono rozmowę rosyjskiego żołnierza

7 Maja 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przechwyciła kolejną szokującą rozmowę telefoniczną rosyjskiego żołnierza. Wojskowy pochwalił się w niej swojej żonie, że jego koledzy zabili ukraińską matkę na oczach jej dzieci. - W wypranych mózgach Rosjan każdy obywatel naszego kraju zasługuje na śmierć tylko dlatego, że on czy ona są Ukraińcami - skoentowała zbrodnię SBU.

Rosyjskie zbrodnie w Ukrainie szokują skalą brutalności. Codziennie dowiadujemy się o kolejnych, niewinnych ofiarach armii Władimira Putina, która nie oszczędza starców, kobiet i dzieci.

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki ostrzega ws. wojny w Ukrainie. "Bierzemy udział w potwornie trudnym maratonie"

CZYTAJ DALEJ

Patrząc na to, jak Rosjanie traktują cywilów, oczywistym jest, że wielokrotnie złamali oni konwencje genewskie. Ukraińska prokuratura, w porozumieniu z organami z Polski i Litwy, zbiera dowody na ludobójstwo i inne ciężkie przestępstwa, jakie popełniają wojskowi Kremla, aby w przyszłości osądzić ich przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze.

Taki los z pewnością powinien spotkać grupę żołnierzy, o których w rozmowie przechwyconej przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy mówił jeden z nich. Wierni słudzy Putina dopuścili się wyjątkowo strasznego i krwawego czynu, naznaczając jego świadków traumą na całe życie.

Rosjanie zabili matkę na oczach jej dzieci

Na stronie SBU opublikowano rozmowę telefoniczną żołnierza, który bez żadnych skrupułów pochwalił się swojej żonie, że jego towarzysze zabili ukraińską matkę na oczach jej dwójki dzieci.

- Szła matka z dwójką dzieci… No i nasi walnęli ją przy dzieciach - powiedział niczym niewzruszony Rosjanin.

Równie szokująca okazała się być odpowiedź jego małżonki, która uznała czyn za usprawiedliwiony i słuszny, argumentując, że zabita Ukrainka "jest też wrogiem".

Ukraińskie służby nie pozostawiły nagrania bez komentarza. - W wypranych mózgach Rosjan każdy obywatel naszego kraju zasługuje na śmierć tylko dlatego, że on czy ona są Ukraińcami - napisano.

SBU publikuje przechwycone rozmowy

Przechwycona rozmowa jest kolejną, w której rosyjscy żołnierze przyznają się do wyjątkowej brutalności i przestępstw, jakich się dopuścili. Z sadystycznym zacięciem Rosjanie chętnie chwalą się swoimi "dokonaniami" w Ukrainie, nie okazując żadnej skruchy ani żalu.

AFP PHOTO / RUSSIAN DEFENCE MINISTRY, AFP/East News

Ukraińcy przechwycili rozmowę rosyjskiego żołnierza. Ujawnił wstrząsającą prawdę o armii Putina

CZYTAJ DALEJ

Pod koniec kwietnia SBU opublikowało rozmowę członka "elitarnej jednostki", który mówił matce, że zamierza zabijać wszystkich Ukraińców, których napotka na swojej drodze. - Całą Ukrainę trzeba po prostu zmieść z powierzchni ziemi. Aż do Lwowa - oświadczył.

Kilka dni wcześniej światło dzienne ujrzała rozmowa, z której wynikało, że Rosjanie otrzymali wyraźny rozkaz zabicia wszystkich jeńców wojennych z Popasnej, co jest wbrew wojennym konwencjom.

Wśród szokujących nagrań znalazło się także to, na którym walczący po stronie Donieckiej Republiki Ludowej mężczyzna przyznaje, że jego kompani "wchodzą do domów i gwałcą" mieszkające w nich dziewczynki i kobiety.

Sprawcy

10 zbrodniarzy z Buczy. Prokuratura pokazała zdjęcia rosyjskich oprawców

Prokurator generalna Ukrainy Iryna Wenedyktowa ujawniła postępy w identyfikowaniu sprawców masakry w Buczy. Na Facebooku opublikowała nazwiska i zdjęcia 10 żołnierzy, którzy mieli kraść, mordować i torturować cywilów. fot. Flickr/manhhai, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/, Facebook/Ірина Венедіктова

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, dziennik.pl

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Marek Waldemar Sułkowski nie żyje. Przyczynił się do skazania wielu księży

Czytaj więcej >
pożar Francja

Wiadomości

Tragiczny pożar odebrał życie matce i jej siedmiorgu dzieciom. Gaszenie trwało całą noc

Czytaj więcej >
Dolnośląskie: Ogromna tragedia w Dobroszycach. W akcji śmigłowiec LPR

Wiadomości

Nie żyje sześciomiesięczne dziecko. Sprawą zajmują się śledczy

Czytaj więcej >
trzęsienie ziemi, fot. MAHMUT BOZARSLAN/AFP/East News

Wiadomości

Potężne trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Kataklizm pochłonął setki ofiar

Czytaj więcej >
ks Sebastian Picura kazanie

Wiadomości

Zakładasz to na szyję? Ksiądz nie ma wątpliwości co do konsekwencji: "To grzech"

Czytaj więcej >
Polska Policja

Wiadomości

Małżeństwo seniorów pojechało na poranną mszę. Nie żyją

Czytaj więcej >