Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Rachoń prosi o pieniądze dla TV Republika. Zaskoczył oświadczeniem
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 09.03.2024 08:25

Rachoń prosi o pieniądze dla TV Republika. Zaskoczył oświadczeniem

Michał Rachoń
Fot.: "Jedziemy", TV Republika

Widzowie TV Republika usłyszeli z ust Michała Rachonia odważne słowa. W piątek (08.03) była gwiazda TVP Info nie tylko prosiła o wsparcie pieniężne, ale również wyjaśniła, dlaczego konieczne jest ciągłe wsparcie. Zabrakło tylko jednego, aczkolwiek istotnego, elementu: konkretnych danych podpierających tezę Michała Rachonia.

Widzowie TV Republika usłyszeli specjalny apel od Michała Rachonia

Nie było żadnych szans na to, by Michał Rachoń po zmianach kadrowych w TVP pozostał dziennikarzem mediów publicznych. Kontrowersyjna gwiazda TVP Info nie ukrywała swoich poglądów. Dziennikarz na antenie wielokrotnie wchodził w ostrą polemikę (a nawet kłótnie) z politykami przedstawiającymi odmienne od PiS stanowisko.

Michał Rachoń bardzo szybko znalazł nową pracę. Wraz z Danutą Holecką stał się gwiazdą TV Republika. Przeniósł tam swój program “Jedziemy”. Widzowie prawicowej stacji nie mają problemów z jego rozpoznaniem, gdyż nie zmieniono logo, którym posługiwano się w czasie emisji w Telewizji Polskiej. W piątek (08.03) Michał Rachoń zwrócił się wprost do widzów. Jego słowa mogły wywołać konsternację.

Rodzice oburzeni decyzją szkoły. Poszło o rekolekcje

Michał Rachoń zaapelował o wpłacanie pieniędzy na TV Republika

Pieniądze w TV Republika to temat głośny i trudny. Chociaż stacja Tomasza Sakiewicza może pochwalić się skokowym wzrostem popularności, to nie można już tego samego powiedzieć o zyskach. Powodem są przede wszystkim wycofujący się reklamodawcy. Michał Rachoń postanowił poszukać wsparcia w portfelach widzów.

ZOBACZ: Kaszewiak wkurzył się na Jaworowicz. Wyszedł ze studia “Sprawy dla reportera”

- Tylko dzięki państwu jesteśmy w stanie rozwijać naszą telewizję. […]  Dokupywać nowy sprzęt. W tej chwili inwestujemy - myślę, że tu wielkiej tajemnicy nie zdradzę - w nowe stoły cyfrowe dźwiękowe - powiedział Michał Rachoń podczas piątkowego wydania “Jedziemy” w TV Republika.

Były dziennikarz TVP mówił to w czasie, gdy na ekranie pojawił się numer konta, gdzie widzowie TV Republika mogą wpłacać pieniądze. Michał Rachoń nie poprzestał jednak tylko na tym. Zaskoczył odważnym wyznaniem dotyczącym konkurencji z TVN24.

TVN24 ma kłopoty?

- Osiągamy fenomenalne wyniki oglądalności. Codziennie w czasie serwisu informacyjnego "Dzisiaj" z TVN24 wygrywamy, ale nasze ambicje sięgają dalej. Chcemy być najlepsi. Możemy być tylko dzięki państwa wsparciu - oświadczył z dumą Michał Rachoń.

ZOBACZ: Prognoza pogody na marzec. Zima znów zaatakuje

Zabrakło konkretnych danych na potwierdzenie szumnych zapowiedzi o pobijaniu oglądalności TVN24. Michał Rachoń zapewniał widzów, że ich pieniądze pomogą w zmodernizowaniu i doprowadzeniu do “rewolucji” technologicznej w TV Republika.

Źródło: tv republika