Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Putin o sankcjach nałożonych na Rosję: "Wywołały bezprecedensowy kryzys na Zachodzie"
Bartłomiej Cieślak
Bartłomiej Cieślak 13.04.2022 17:22

Putin o sankcjach nałożonych na Rosję: "Wywołały bezprecedensowy kryzys na Zachodzie"

putin-g38ff1897b 1920
Pixabay.com DimitroSevastopol

W najnowszym wystąpieniu Władimir Putin stwierdził, że sankcje nałożone na Rosję przez Zachód są szansą na rozwój jego kraju w nowych kierunkach. Prezydent Rosji uważa również, że sankcje uderzają mocno również w kraje, które je nakładają.

W środę Władimir Putin wziął udział w spotkaniu poświęconym rozwojowi strefy arktycznej. Fragmenty jego wystąpienia udostępniła rosyjska państwowa agencja informacyjna RIA Nowosti.

Zaskakujące słowa Władimira Putina nt. sankcji

Już na wstępie prezydent Rosji zauważył, że wprowadzenie kolejnych sankcji na Rosję doprowadziło do "bezprecedensowego kryzysu i poziomu inflacji na Zachodzie". Rezygnacja z rosyjskich surowców energii i wycofanie się setek firm z Rosji wg Putina równie mocno odbiło się na krajach, które takie decyzje podjęły.

- Odmowa ta uderzyła już w miliony Europejczyków, wywołała prawdziwy kryzys energetyczny i znajduje odzwierciedlenie, nawiasem mówiąc, w Stanach Zjednoczonych. Ceny i inflacja wszędzie rosną - dla tych krajów jest to absolutnie bezprecedensowe - stwierdził Putin.

O dziwo prezydent Rosji dostrzegł wpływ sankcji na jego kraj i zauważył fakt, że Rosja stoi teraz przed poważnymi wyzwaniami. Szybko jednak obrócił to w coś pozytywnego i stwierdził, że obecną sytuację postrzega jako "pojawienie się nowych możliwości i opcji".

Jakich? Otóż zdaniem Putina, Rosja będzie mogła zwiększyć teraz krajowe zużycie ropy, gazu i węgla, a także "zintensyfikować dostawy energii do innych regionów świata".

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl