Goniec.pl > Wiadomości > Ramzan Kadyrow zaatakował Wołodymyra Zełeńskiego. Padły mocne słowa, "co myślałeś, frajerze"
Piotr Dutka
Piotr Dutka 11.10.2022 10:13

Ramzan Kadyrow zaatakował Wołodymyra Zełeńskiego. Padły mocne słowa, "co myślałeś, frajerze"

KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News
KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News

Wołodymyr Zełeński tuż po rosyjskich atakach na ukraińskie miasta został zaatakowany w mediach społecznościowych przez lidera Czeczenii Ramzana Kadyrowa. Bliski przyjaciel Władimira Putina w bardzo ostry sposób odniósł się do słów prezydenta okupowanego kraju, który zaznaczył, że Rosjanie to terroryści, i chcą zniszczyć i zetrzeć z powierzchni ziemi jego kraj. -Zełenski narzeka na ataki na Kijów i inne miasta. A co myślałeś, frajerze, ty możesz, a inni nie?" – napisał za pośrednictwem swojego Telegramu.

Już kilkaset dni trwa bestialska agresja Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy. W poniedziałek doszło do brutalnych ataków na tamtejsze miasta, które miały być odpowiedzią na zniszczenie słynnego Mostu Krymskiego, do którego doszło w minioną sobotę.

Rosyjskie pociski uderzyły m.in. w centrum Kijowa, w Zaporoże, a także w miasta obwodów dniepropietrowskiego i mikołajowskiego. Niestety, ale są ofiary śmiertelne, jak również wielu rannych.

Działania Władimira Putina już od wielu miesięcy wywołują powszechną odrazę, aczkolwiek wciąż brak zdecydowanych reakcji ze strony innych europejskich państw, jak również społeczności międzynarodowej.

Wczoraj swoje zdanie na temat rosyjskiej agresji wyraził przywódca Ukrainy, Wołodymyr Zełeński. Prezydent był wstrząśnięty porannymi atakami. W treściwy sposób zwrócił się zarówno do swoich rodaków, jak również światowych przywódców. W swojej wypowiedzi zaznaczył, że Rosjanie próbują ich zniszczyć i zetrzeć z powierzchni ziemi.

- Całkowicie. Zamordować naszych ludzi, którzy śpią w domach w Zaporożu, zabić ludzi, idących do pracy w Dnieprze i Kijowie - napisał Zełenski za pośrednictwem swojego Facebooka.

Kadyrow zwrócił się do Zełeńskiego. Z ust lidera Czeczenii padły wstrząsające słowa

Jak się okazało, słowa ukraińskiego męża stanu rozsierdziły bliskiego przyjaciela Putina, Ramzana Kadyrowa. Lider Czeczeni odniósł się do nich na swoim Telegramie.

- Zełenski narzeka na ataki na Kijów i inne miasta. A co myślałeś, frajerze Zełenski, ty możesz, a inni nie? - podkreślił Kadyrow.

- Przez osiem lat można było bombardować cywilów, niszczyć infrastrukturę miast Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej, (...) wysadzać mosty, strzelać do ważnych obiektów, ale kiedy uświadomiłeś sobie co robiłeś, stało się to niemożliwe? - pytał dalej sługus rosyjskiego dyktatora.

Lider Czeczeni w bezczelny i otwarty sposób groził prezydentowi Ukrainy. W swojej wypowiedzi zaznaczył, że to nie koniec działań Rosji, która będzie w dalszym ciągu prześladować Ukraińców.

- Ostrzegaliśmy Cię, Zełenski, że Rosja jeszcze tak naprawdę nie zaczęła, więc przestań narzekać, ale lepiej uciekaj, zanim Rosja nadejdzie. Biegnij, Zełenski, biegnij, nie oglądając się za siebie, na Zachód - napisał Kadyrow.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: RMF24.pl / Goniec.pl