Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Krystyna Pawłowicz może stracić immunitet? Do sądu wpłynął akt oskarżenia, "nie ma świętych krów"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 10.10.2022 18:53

Krystyna Pawłowicz może stracić immunitet? Do sądu wpłynął akt oskarżenia, "nie ma świętych krów"

Krystyna Pawłowicz może stracić immunitet, do sądu wpłynął akt oskarżenia wobec sędzi Trybunału Konstytucyjnego
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Krystyna Pawłowicz ma kłopoty prawne. Poseł Tomasz Trela złożył przeciwko byłej posłance PiS i obecnej sędzi Trybunału Konstytucyjnego prywatny akt oskarżenia. - Nie ma świętych krów - ogłosił szumnie polityk w mediach społecznościowych. Powodem pozwania Krystyny Pawłowicz są jej... wpisy na Twitterze.

Krystyna Pawłowicz wreszcie się doigrała? Poseł Tomasz Trela miał dość słownych ekscesów sędzi Trybunału Konstytucyjnego w internecie i spełnił groźby.

Krystyna Pawłowicz została pozwana. Poseł Lewicy w prywatnym akcie oskarżenia domaga się pozbawienia byłej sędzi PiS immunitetu sędzi. Przedstawił twarde argumenty, a rykoszetem dostał sam wódz Jarosław Kaczyński.

Krystyna Pawłowicz przekroczyła granicę, dostała pozew

Krystyna Pawłowicz wkrótce może stracić werwę w dodawaniu kolejnych barwnych soczystych wpisów na Twitterze. Słynąca z rozwiązłego języka sędzia Trybunału Konstytucyjnego mogła przekroczyć granicę, za którą czeka ją odpowiedzialność.

Poseł Tomasz Trela chce ukrócić opętańcze molestowanie klawiatury przez Krystynę Pawłowicz. Polityk Lewicy poinformował w mediach społecznościowych, że spełnił wcześniejsze obietnice i złożył przeciwko Krystynie Pawłowicz prywatny akt oskarżenia.

- Nie odpuszczamy tej sprawy, ona musi mieć swój finał w sądzie - mówił wcześniej dziennikarzom polityk, który w poniedziałek przed południem potwierdził, że nie rzucał słów na wiatr. Na jego Twitterze pojawił się wpis i widać, że Tomasz Trela zainspirował się metaforami Krystyny Pawłowicz.

- Zapowiedziałem wczoraj, zrobiłem dzisiaj. Z moim pełnomocnikiem (Domański, Zakrzewski, Palinka) złożyliśmy prywatny akt oskarżenia przeciwko Krystynie Pawłowicz i wniosek o uchylenie jej immunitetu. Nie ma świętych krów, nawet w zagrodzie Kaczyńskiego! - czytamy we wpisie.

Ostra wymiana zdań między Pawłowicz i Trelą powodem złożenia pozwu

Nie trzeba nikogo przekonywać o tym, że Krystyna Pawłowicz ma gorącą krew i wykorzystuje ją w mediach społecznościowych we wszelakich dyskusjach na Twitterze.

Do tej pory Krystyna Pawłowicz traktowana była z przymrużeniem oka, ale niedawna kłótnia przelała czarę goryczy. Sędzia TK nazwała posła Trelę "łobuzem", "dziadem kalwaryjskim", czy "piątą ruską kolumną". Określeniu takim, jak "cham" nie warto nawet wspominać.

Powodem emocjonalnej kłótni polityka i byłej reprezentantki PiS jest utajnienie przez prezes TK Julię Przyłębską oświadczenia majątkowego sędzi Krystyny Pawłowicz. - Osoba publiczna, która nie chce ujawnić swojego oświadczenia majątkowego, bierze po prostu w łapę - wyrokował na Twitterze poseł Lewicy.

Tomasz Trela dodał, że jest ciekawy "ile i za co wzięła Pawłowicz z Przyłębską?". Krystyna Pawłowicz postąpiła w myśl słynnych słów Papkina z "Zemsty": ta zniewaga krwi wymaga. Rozpoczęła się wojna, gdzie orężem była klawiatura komputera.

Krystyna Pawłowicz straci immunitet?

Poseł Tomasz Trela domaga się uchylenia immunitetu Krystyny Pawłowicz. Za domaganie się dowodów na rzekome łapówki albo "odszczekania na kolanach pod stołem" i szeregu barwnych określeń padło w prywatnym akcie oskarżenia więcej roszczeń.

W dokumencie, który trafił do Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście przeczytać można jeszcze, iż Krystyna Pawłowicz dopuściła się m.in. zniesławienia i zniewagi. Sędzia TK w przypadku potwierdzenia zarzutów miałaby wpłacić 20 tys. zł zadośćuczynienia na Centrum Praw Kobiet w Łodzi.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: polsatnews.pl, goniec.pl