Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Premier Morawiecki spotkał się z opozycją. Piotr Müller: konstruktywna dyskusja
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 29.11.2021 20:10

Premier Morawiecki spotkał się z opozycją. Piotr Müller: konstruktywna dyskusja

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z opozycją: konstruktywne spotkanie
MATT DUNHAM/AFP/East News

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z opozycją. Wszyscy przewodniczący kół parlamentarnych przyjęli zaproszenie. Piotr Müller ujawnił, jak przebiegało spotkanie. Zaskakujące słowa rzecznika rządu, zgodności pomiędzy opozycją a rządem nie było w Polsce już dawno.

- Premier Mateusz Morawiecki zaprosił na dzisiejsze spotkanie wszystkich przedstawicieli klubów parlamentarnych oraz kół parlamentarnych, które są w naszym parlamencie - poinformował Piotr Müller po godzinie 18.

Wcześniej Kancelaria Premiera opublikowała zdjęcia z nietypowego spotkania. W dużej sali na tle polskich i europejskich flag siedział Mateusz Morawiecki. Przy stole rozciągającym się dookoła politycy, przede wszystkim ci niezwiązani z PiS.

Premier spotkał się z opozycją

Po zakończeniu rozmów szefa rządu i partii opozycyjnych do przedstawicieli mediów wyszedł Piotr Müller. Przypomniał on, że głównym temat były kwestie związane z zagrożeniem bezpieczeństwa Polski oraz działań na wschodniej granicy.

Co więcej, politycy ponad podziałami dyskutowali na temat tego, co dzieje się u naszych wschodnich sąsiadów. Nie zabrakło komentarza dotyczącego sytuacji geopolitycznej Ukrainy.

Rzecznik rządu tuż po spotkaniu premiera z opozycją skierował do dziennikarzy słowa, które padają na polskiej scenie politycznej bardzo rzadko.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Spotkanie odbywało się w atmosferze dużego zrozumienia powagi sytuacji - przekazał Piotr Müller.

- Pytania, różnego rodzaju dyskusje w czasie dzisiejszego spotkania miały charakter konstruktywny - stwierdził rzecznik rządu, co daje niecodzienny obraz rozmów "dwóch stron barykady" politycznej.

To nie koniec pozytywnych dla opozycji słów rzecznika rządu. - W zasadniczej części zgadzamy się co do tych realnych ryzyk, które pochodzą ze strony wschodniej, jednakowo jeśli chodzi o kwestie związane z energetyką, kwestie organizowania ruchów migracyjnych, działania cybernetyczne, działania dezinformacyjne, destabilizujące sytuację polityczną w UE - wyliczał Piotr Müller.

Opozycja i premier Morawiecki są zgodni

Konstruktywne spotkanie między Mateuszem Morawieckim i opozycją to prawdziwa rzadkość. Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej nie przestaje jednak się zaogniać, ale przede wszystkim nie zbliża się ku wygaszenia.

- My również identyfikujemy wprost ryzyko zwiększania ruchów migracyjnych, które mogłyby pochodzić za pośrednictwem kanału rosyjskiego i kanału białoruskiego z terytorium Afganistanu - dodał Piotr Müller po zakończeniu konstruktywnego spotkania między politykami.

Zanim Mateusz Morawiecki spotkał się z opozycją, szef polskiego rządu odbył serię spotkań z liderami europejskimi. Na liście odwiedzonych miejsc znalazł się Londyn (więcej na ten temat spotkania z Borisem Johnsonem przeczytasz >pod tym linkiem<), czy Berlin (więcej na temat spotkania z Angelą Merkel przeczytasz >pod tym linkiem<).

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: twitter.com