Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Łukasz Mejza zostanie zdymisjonowany? Marek Suski komentuje
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 26.11.2021 09:54

Łukasz Mejza zostanie zdymisjonowany? Marek Suski komentuje

Marek Suski nie wyklucza dymisji w rządzie: oświadczenie Łukasza Mejzy jest sprawdzane
Piotr Molecki/East News

W rządzie może dojść do dymisji. - Sprawdzane są oświadczenia pana ministra, bo był problem - powiedział w piątek rano Marek Suski. Kłopoty ma minister Łukasz Mejza, który został oskarżony przez media o nieprawidłowości w prowadzeniu firmy medycznej oferującej chorym kosztowne terapie, które na świecie uznawane są niebezpieczne.

- Oświadczenie majątkowe jest badane nie tylko przez komisję etyki (poselskiej), ale również przez służby - powiedział w RMF FM Marek Suski. - Jeżeli wykaże nieprawidłowości, to będzie dymisja - dodał polityk PiS.

W piątek rano Marek Suski odniósł się do kontrowersji wokół wiceministra sportu Łukasza Mejzy. Wirtualna Polska oskarżyła polityka co najmniej o działanie na niekorzyść osób zmagających się z poważnymi chorobami, m.in. chorych na raka, Parkinsona, czy Alzheimera.

Marek Suski: w rządzie może dojść do dymisji

Słów mogących świadczyć, że wiceminister sportu może niedługo pożegnać się z teką, padło w RMF FM więcej. Marek Suski wprost stwierdził, że ewentualne potwierdzenie doniesień WP to sprawa moralnie dyskwalifikująca "dla każdego", a nie tylko dla Łukasza Mejzy.

- Jeżeli to jest prawda, to - jak powiedziałem - sprawa jest sprawdzana - dodał od razu Marek Suski.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

Obóz rządzący sprawdzi wiarygodność ustaleń WP, jednak Łukasz Mejza już wcześniej skomentował sprawę. Polityk wydał obszerne oświadczenie na temat doniesień o swojej niechlubnej działalności w okresie prowadzenia firmy medycznej.

Sprawa trafi do sądu

Deklaracja Marka Suskiego może być dla Łukasza Mejzy sporym zaskoczeniem. Dwa dni wcześniej wiceminister sportu postanowił odnieść się do zarzutów pod swoim adresem.

- Publikacja jest kolejnym nierzetelnym atakiem na mój wizerunek i dobre imię. [...] wiąże się z faktem, iż w krótkim czasie przed ich opublikowaniem odrzuciłem propozycję opuszczenia obozu rządzącego i przejścia do opozycji - przekazywał wiceminister.

Łukasz Mejza podkreślił, że sama treść artykułu opublikowanego w Wirtualnej Polsce będzie przedmiotem postępowań sądowych. Wiceminister sportu zadeklarował, iż podjął już kroki prawne.

WP: wiceminister Mejza zarabiał na chorych

W środę na łamach WP pojawił się artykuł Szymona Jadczaka i Mateusza Ratajczaka. Materiał "Jak Łukasz Mejza postanowił zarobić na cierpieniu" wywołał burzę i mocno nadszarpnął wizerunek wiceministra sportu.

- Firma Łukasza Mejzy obiecywała leczyć umierających na raka i stwardnienie rozsiane, chorych na Alzheimera, Parkinsona oraz inne nieuleczalne przypadłości. Obecny wiceminister sportu osobiście jeździł i przekonywał rodziców chorych dzieci, że terapia jego firmy je wyleczy. Cena wyjściowa - 80 tys. dolarów. Metoda, którą zachwalał, nie ma medycznego potwierdzenia - poinformowali dziennikarze WP.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: RMF FM, polsatnews.pl

Tagi: Rząd