Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Polska policja szuka mężczyzny z nagrania. Dopuścił się haniebnych czynów
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 07.05.2023 15:45

Polska policja szuka mężczyzny z nagrania. Dopuścił się haniebnych czynów

mężczyzna przystanek autobusowy
KMP we Wrocławiu

Groźne sceny we Wrocławiu, policja została postawiona na nogi. Wszystko za sprawą jednego mężczyzny. Policjanci opublikowali jego wizerunek i proszą o pomoc w jak najszybszym zatrzymaniu agresora. Poszukiwany pokazał, że za nic ma drugiego człowieka. Jego ofiarą padł bezbronny kierowca autobusu.

Policja prosi o pomoc, ten mężczyzna jest pilnie poszukiwany

We Wrocławiu trwają pilne poszukiwania tajemniczego mężczyzny. Ubrany w czarną czapkę z daszkiem i ciemną kurtkę z błękitnym zamkiem dopuścił się oburzającego czynu. To wszystko na przystanku autobusowym przy ul. Petrusewicza. Policja gwarantuje anonimowość wszystkim, którzy pomogą odpowiedzieć na pytanie: kim on jest?

Książę William zaliczył wpadkę podczas koronacji. Wszyscy to widzieli, ale wstyd

Napad na przystanku autobusowym, kierowca trafił do szpitala

Policja z Wrocławia dokładnie opisała to, co stało się w czwartkową noc 20 kwietnia. Śledczym mimo posiadania nagrań z monitoringu nie udało się zatrzymać groźnego mężczyzny

Co stało się na przystanku autobusowym? Poszukiwany przez policję mężczyzna uaktywnił się, gdy na miejsce podjechał autobus. Mężczyzna zbił szybę w pojeździe, ale to nie był koniec.

Agresor pobił kierowcę wrocławskiego autobusu. Kiedy ten chciał powstrzymać mężczyznę przed dalszymi zniszczeniami, bandyta wpadł w szał. Widocznie nie przewidywał możliwości, że ktoś stanie mu naprzeciw.

Poszukiwany mężczyzna chwycił za metalowy łańcuch i zaczął okładać nim kierowcę autobusu. Chwilę później rzucił się do ucieczki, skierował się w nieznanym kierunku i do dziś nie udało się go złapać.

Policja gwarantuje anonimowość

Policja prosi o pomoc w ustaleniu, kim jest agresywny mężczyzna. Nie można wykluczyć, że dopuści się on kolejnych przestępstw. Po jego nocnym wybryku kierowca autobusu trafił do szpitala. Był cały poturbowany i potrzebował pomocy lekarzy. Poza zaatakowaniem kierowcy, poszukiwany wyrządził szkody “nie mniejsze niż 10 tys. zł”.

- Policjanci publikują wizerunek mężczyzny, który jest podejrzewany o dokonanie opisanych czynów W przypadku rozpoznania osób na zdjęciach lub monitoringu, prosimy o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KP Wrocław-Krzyki pod nr. tel. 47 87 114 56 lub z dyżurnym tej jednostki 47 87 116 00 do 03 - zaapelowała st. asp. Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.