Goniec.pl > Wiadomości > Lech Wałęsa zażartował przy papieżu. Reakcja Jana Pawła II mówi wszystko
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 07.05.2023 09:35

Lech Wałęsa zażartował przy papieżu. Reakcja Jana Pawła II mówi wszystko

Lech Wałęsa Jan Paweł II
Wikimedia.org/Piotr Drabik Creative Commons Attribution 2.0; Wikimedia.org/Bernard Gotfryd Public domain

Lech Wałęsa wrócił wspomnieniami do jednego ze spotkań z Janem Pawłem II. Były prezydent zdecydował się wtedy na żart, który… niekoniecznie przypadł papieżowi do gustu. Poszło o żonę, Danutę Wałęsę, którą papież Polak miał bardzo lubić. 

Kulisy spotkania Lecha Wałęsy i Jana Pawła II, wiele osób nie chciałoby do tego wracać pamięcią

Lech Wałęsa między wyjazdami do sanatorium, które mają pomóc w poprawie stanu zdrowia byłego prezydenta, nie zapomina o udzielaniu wywiadów. Zdobywca pokojowej nagrody Nobla nie chroni przesadnie prywatności i chętnie opowiada o swoich prywatnych sprawach sprzed lat.

W jednej z ostatnich rozmów z portalem se.pl postanowił ujawnić kulisy jednego ze spotkań z Janem Pawłem II. Lech Wałęsa zaskoczył wyznaniem na temat żartu, na który się zdecydował. Papież raczej nie pękał ze śmiechu, o czym świadczy jego reakcja.

Książę William zaliczył wpadkę podczas koronacji. Wszyscy to widzieli, ale wstyd

Lech Wałęsa opowiedział, jaki żart usłyszał od niego Jan Paweł II

Nie jest tajemnicą, że Lech Wałęsa i jego żona Danuta Wałęsa nie pałają do siebie zbyt ciepłymi uczuciami, to od lat pozostają małżeństwem. Okazuje się, że Jan Paweł II w przeciwieństwie do byłego prezydenta miał bardzo lubić spotkania z byłą pierwszą damą. Przyznał to sam Lech Wałęsa.

- Papież bardzo lubił moją żonę i zagadał do niej: "jak ty z nim wytrzymujesz?" - relacjonował Lech Wałęsa. Wtedy w czasie wywiadu ujawnił, że nie pozostał dłużny i zdecydował się na żart, który raczej nie powinien paść w obecności głowy Kościoła wierzącego w nierozerwalność i świętość instytucji małżeństwa. 

- A jak tak słucham i mówię: "Ojcze Święty, a czy ja mam wymienić żonę na młodszy model?". On na to: "Synu, co ty mówisz” - opowiedział Lech Wałęsa w rozmowie z Super Expressem.

Lech Wałęsa bronił Jana Pawła II

Żart był zły i nie na miejscu już wtedy i po latach nic się w tej kwestii nie zmieniło. Wiele osób znając relację Jana Pawła II, nie wracałoby pamięcią do tego niezręcznego wydarzenia. Lech Wałęsa zdecydował się jednak na inny krok. 

Lech Wałęsa wielokrotnie wypowiadał się na temat papieża Polaka. W czasie pojawienia się oburzenia związanego z rzekomą wiedzą Jana Pawła II na temat nieprawidłowości w Kościele związanych z nadużyciami seksualnymi wobec nieletnich, były prezydent jednoznacznie stanął po stronie następcy św. Piotra. - Ja bym radził: ciszej nad tą trumną ze wszystkich stron - mówił wtedy były prezydent w rozmowie z portalem onet.pl. 

Zachęcamy do obejrzenia ekskluzywnej rozmowy na wyłączność Lecha Wałęsy i redaktora Goniec.pl Jana Jałowczyka. W rozmowie (znajdziesz ją >POD TYM LINKIEM<) padło wiele ważnych deklaracji i słów.

Źródło: se.pl